Тивански шрифт (Вещерската азбука)

Вещери, вещици, уикани, друиди и всичко, което може да се свърже с практиката на вещерите.

Модератор: Arhimikus

Мнениеот mandragorko » 30 Мар 2008, 20:32

siskaf,преди да се интересуваш от магия и окултна писменост е болезнено необходимо да се научиш да употребяваш собствения си език правилно-грамотно,точно и ясно писане,познаване конструкцията на изреченията,употребата на препинателни знаци и куп неща!!!!ако си още ученичка/ученик първо се отдай на училището,а после на форумите за магия...ок???
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот siskaf » 30 Мар 2008, 21:09

Много съжалявам! Ще се постарая са пиша по-грамотно. А сега може ли да попитам, за какво точно е тази азбука? За ритуали ли ... ? Или за какво .. ??.. Неми стана много ясно...
siskaf
 

Мнениеот ^nicko_in_flames^ » 26 Ное 2008, 16:37

Аз доколкото разбрах не само за ритуали а за информация заклинания и други.Но освен тиванската азбука не стават ли и латиницата, руните те все пак са вид писменост нали така.
В светлинат аз се родих
Аватар
^nicko_in_flames^
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 14
Регистриран на: 25 Ное 2008, 19:57

Мнениеот dreamgirle » 15 Фев 2012, 16:31

Привет . Относно Тиванския шрифт.Според мен трябва по-добре да го анализирате защото има много сходство не само с латинските букви ,а и със старогръцките както и някой от символите съм срещала в египетските яроглифи... Неискам да ви се бъркам просто ,ми се струва, че е код на няколко езика и символите са горе -долу през 2 или три взаимствани от различните азбуки . Благодаря за отделеното време .
Аватар
dreamgirle
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 10
Регистриран на: 03 Ное 2010, 20:42

Мнениеот StellaMorgana » 16 Фев 2012, 08:16

dreamgirle написа:Привет . Относно Тиванския шрифт.Според мен трябва по-добре да го анализирате защото има много сходство не само с латинските букви ,а и със старогръцките както и някой от символите съм срещала в египетските яроглифи... Неискам да ви се бъркам просто ,ми се струва, че е код на няколко езика и символите са горе -долу през 2 или три взаимствани от различните азбуки . Благодаря за отделеното време .

Какво ще рече по - добре да се анализира? А не е ли възможно въпросните азбуки да са заимствали от тиванския шрифт? В крайна сметка и глаголицата е заимствана от гръцката азбука и вярвам че по принцип всяка писменост е заимствала от други. Но както и да е, аз просто не разбрах въпрос ли зададе или даде съвет, предупреждение ли, какво ли...
Life is a journey!
Аватар
StellaMorgana
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 142
Регистриран на: 17 Дек 2009, 18:13

Предишна

Назад към Вещерство - Уика - Паганизъм

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта