Некромантия

Всяка друга магия, която не се вписва в останалите категории - Висша магия, Шаманизъм, Хрономагия, Древна Магия... всичко, за което се досетите. Тук можете да пишете за нови магически системи, вашите магически идеи.

Назад към Магия

Мнениеот DragonFire » 08 Дек 2005, 09:33

Някой има ли повече инфо за некромантията? Имам предвид некромантията като течение, а не некромантията като синоним на спиритизъм. Интересуват ме ритуали, медитациии, различни методи за черен гнозис. Ако някой има опит в това отношение, моля да сподели някой ритуал, да даде някоя насока.
Благодаря предварително
Аватар
DragonFire
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 128
Регистриран на: 14 Ное 2005, 07:37
Местоположение: София

Мнениеот Shadow Mage » 08 Дек 2005, 14:43

Ами нз какво визираш под некромантия - вдигане на мъртъвци или нещо друго. Аз използвам Некрономикона понякога :)
Ариеца беше дал един сайт с подобни ритуали и медитации, които се използват в Некрономикона :)
Ако те интересува нещо по-конкретно - питай, ако мога ще ти обясня каквото знам :)
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот DragonFire » 08 Дек 2005, 15:01

В момента експериментирам с черен гнозис, а ритуала с Танатос от 8-те цвята на магията ми е станал леко скучен(не че е скучен, по- скоро не ми влияе толкова силно) искам да си пообогатя практиката. Докато се занимавах с вампирски ритуалчета, бях подочул за некромантите, за ритуалите, свързани с Азраел, и се заинтересувах и от това. От скоро се интересувам точно от смъртта и некромантията и затова не мога още да създам собствен ритуал с подобна насоченост. Затова ми се ще да видя някой- друг ритуал, за да мога да го пречупя според моя подход и да го използвам. За да имам някаква основа, от която да почна с експериментирането в тази насока. Самото спиритично гадаене не ме интересува много, а и съм далеч от мисълта за вдигане на скелети и зомбита в PC- iигрите. С некрономикона не съм много запознат. За кой некрономикон говориш, за Al Azif, или за онзи с 50-те имена на Мардук?
Нищо вярно- всичко позволено
Аватар
DragonFire
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 128
Регистриран на: 14 Ное 2005, 07:37
Местоположение: София

Мнениеот Shadow Mage » 08 Дек 2005, 16:22

Аз съм ползвал 50-те имена на Мардук, но имам и Al Azif :)
Отделно имам и Lovecraft-a, хд с нея не съм експериментирал :)
Нещо не ме блазни много идеята да имам общо с Ancient One поне засега.
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот DragonFire » 08 Дек 2005, 18:15

Аз пък съм работил с Ал Азиф малко и кво да ти кажа, 3-4 абсолютни неуспеха и една нощ неизмерим ужас. И пак мисля, че ми се размина леко. А за 50- те имена- имаш ли някаква по- читава версия, че моята е хипер непълна?
Аватар
DragonFire
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 128
Регистриран на: 14 Ное 2005, 07:37
Местоположение: София

Мнениеот Shadow Mage » 08 Дек 2005, 23:11

Ами имам няколко версии на 50-те имена.
Лично аз съм ползвал Simon версията, но имам и на Доу.
Там някой печати се различават от другата версия ...
Ще ти сложа и линка към сайта който беше дал Ариеца за Некрономикон медитациите и ритуалите. Там има и печатите на 7-те бога, но не съм ги пробвал още.... http://www.templeoftheancients.com/index1.html
Кажи коя версия на 50-те печата те интересува и ще ти я пратя :)
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот DragonFire » 09 Дек 2005, 15:58

Аз имам Crowley edition, ама непълна и Acrobat reader-а не ми отваря картинките, нито печатите, нито другите картинки. Другите версии не ги знам. Така, че която и да пратиш няма лошо.
Аватар
DragonFire
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 128
Регистриран на: 14 Ное 2005, 07:37
Местоположение: София

Мнениеот Necromancer » 07 Яну 2006, 21:50

Аз се интересувам от Некромантия от много насам. Не смятам че съм достигнал до нивото да прозовавам на физическо ниво но има два сполучливи опта за контактуване с душа. Единия с ритуал с кама на гробището (срам ме е защото се изплаших и припаднах и после 3 пъти ме викаха да давам показани защо и защий съм бил тогава на гробището пише ми го в досието и за ужас на майка ми имам забрана за сключване на църковен брак хахааххаха демек църквата ме отлъчи) а втория е с помощта на черно огледало и две черни свещи и беше много приятно. Сега майка ми ме мисли за луд...

Дайте някой ритуал но да не изисква инвокация че още не съм сигурен че ще одържа фронта.
Аватар
Necromancer
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 07 Яну 2006, 21:40
Местоположение: Deep in the shadows of your mind

Мнениеот Shadow Mage » 08 Яну 2006, 22:55

И какъв точно ритуал искаш? Има доста различни начини да евокираш нещо, мога да ти дам от сферата на Некрономикона ;)
А от линка по-горе също можеш да намериш евокации на Некрономиконските богове :)
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот DragonFire » 14 Яну 2006, 14:08

Necromancer, ако нямаш нищо против, сподели ритуала с камата на гробището. Btw, намерих много готино сайтче свързано с некрономикон-а много ценни работи има за тези, които се интересуват от работа с некрономикона на Симон
http://www.necronomicon.sacred-magick.com/index.html
Нищо вярно- всичко позволено
Аватар
DragonFire
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 128
Регистриран на: 14 Ное 2005, 07:37
Местоположение: София

Мнениеот EXARP » 14 Яну 2006, 19:16

Благодарства Dragon Fire. Наистина има неща които ще ми свършат доста полезна работа при работа с Некрономикона, особено прогонващите ритуали
ELEXARPEN COMANANU TABITOM
Аватар
EXARP
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 252
Регистриран на: 18 Сеп 2005, 08:18
Местоположение: NIBIRU

Мнениеот Necromancer » 21 Яну 2006, 15:50

За ритуала с камата а? Хмм историята е много странна. Един ден се забих в националната библиотека и намерих някаква книга на средно български език но за съжаление не помня как и беше заглавието. Там намерих някакъв стар български "Ритуалъ на църната луна". И реших да го пробвам. Състои се в това: необходими са ти осветена кама и вещ на наскоро починал човек (подчертавам човека трябва да е умрял от естествена смърт или от болест акое убит душата му е отмъстителна и зла и не трябва да се прилага ритуала.) трябва ти още сол и червен конец.

Отиваш на гробището на гроба на съответния човек и от към краката му правиш кръг с солта и сядаш в него на колене. слагаш на купчината пръст предмета на покойния и забиваш до средата камата хващаш се за коленете и поглеждаш към небето по посока на луната ( луната трябва да е в черната си фаза тоест да е в новолуние) и изричаш " От дека дошло там и отишло, ти дека си там у гробъ стани и ми речи тва дека те питам и не смей да ме лажеш" после дигаш ръце към небето и повтаряш тези думи, с по висок тон след това хващаш камата с две ръце и потретваш като завършваш с "Яви ми се душо" в този момент трябва да ти се яви ако деиствително го желаеш и нямаш лоши помисли.

Аз бях изплашен да не ме хванат (както и стана) когато хванах камата и казах "Яви ми се душо" ме побиха тръпки и ръцете ми отказаха да се махнат от ножа тогава ми се яви в главата образа на човека и аз не помня нищо повече свестих се когато клисаря ме дърпаше и ми се караше какво съм правил там кви са тия работи. и след това ми се наложи да давам обяснения в районното , но понеже фамилията ми има име в града се разминах и никой освен напите на разбра за случилото си и сега немога да се оженя в църква което до известна степен е кофти за роднините ми защото ще съм единствения който не е сключил църковен брак.

в общи линии е това. знам че като правиш ритуал и не отзовеж това което си призовал има опасност то да е останало в това измерение. но пра баба ми не беше лош човек но това не е гаранция де
Аватар
Necromancer
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 07 Яну 2006, 21:40
Местоположение: Deep in the shadows of your mind

Мнениеот EliKarim » 27 Яну 2006, 11:46

DragonFire написа: Btw, намерих много готино сайтче свързано с некрономикон-а много ценни работи има за тези, които се интересуват от работа с некрономикона на Симон


Супер сайт! Благодаря!
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот kdon4ev » 14 Ное 2011, 02:00

Да ви кажа и аз имам що годе успешни контакти в мъртви.От давна съм в астрала и нямам проблеми с ангели и божества,само една молитва и повечето ми отговарят ,но от мъртви души почнах да се интерисувам от скоро.По скоро контакта ни е интуитивен,общуване по-скоро с чувства и емоции от колкото с директни мисли със смисъл или слово.Всъщност виждам ги появяват ми се главните духове на гробището.Според моя скромен опит колегата се е прецакал много понеже е осквернил гроба като се е качил върху него ,пък и другите работи и затова е припаднал.
Ритуалите с гробове действат и са мн.мощни и опастни ,но са твърде опасни и за нас.Първо всяко гробище си има един вид шеф и ерархия в Руското чернокнижие се наричат Дядо ,Баба ,Хазяйка и др.За да правите каквото и да е ,дори и да влезнете в гробище вечвер е хубаво тези духове да са благосклонни към вас иначе буквално може и да откачите ако направите грешката да ровите в гробове.Второ колкото и да са добронамерени към вас ,трябва да имате наистина основателна причина да правите нещо ,ровенето е оскверняване ,а мъртвите не са за подценяване.Лювопитството дали ще подейства не е причина и може да си го отнесете.Ако спечелете духовете на гробище на ваша страна те може да ви помагат много в живота,но не обичат лигльовци и отворковци ,това е смърт все пак.Не пипайте гробове и не взимайте пръст от там за вкъщи/пробвал съм ,не е приятно/.Може да и поднасяте дарове в знак на почит и говорете с тях човешки,забравете заклинания и подобни,просто уважение ,почит и молба те чуват.Дарове -може вино,свещи в събота ,цигари и др.Пробвам от известно време доста работи по гробища и ви казвам че не е майтап,едно просто човешко отношение ,почит и молба най-ще ви свърши работа.И ако ровите в гроб да знаете че ще си го отнесете ,малко или много,най-малкото ще се зацапате енергиино.А ако искате да правите магии на някой с мъртви гроба не е най-удачното място,направете амулет или сигил и го заровете някъде където е имало насилствена смърт,битки,масови убийства.
Аватар
kdon4ev
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 37
Регистриран на: 16 Мар 2010, 11:30
Местоположение: pleven


Назад към Магия

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 5 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 5 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта