първите 2 чакри

Всяка друга магия, която не се вписва в останалите категории - Висша магия, Шаманизъм, Хрономагия, Древна Магия... всичко, за което се досетите. Тук можете да пишете за нови магически системи, вашите магически идеи.

Назад към Магия

Мнениеот B-L-O-T » 12 Ное 2006, 19:14

Защо втората чакра да не е на пъпа а я дават волкова по на долу ? Нима това не е достойто за чакра ? От там сме се хранили и т.н. а не е чакра ? Не го разбирам . . .
Бях прочел че 1вата чакра не е точно на полович орган а по нагоре на см. от коста по на горе . Грешна ли е таз инфо ?
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Mr.Wynn » 13 Ное 2006, 12:24

Втора чакра е под пъпа при половите органи. На гръбнака е около 3-4 пръста над основната, отпред е на различна височина при всеки. Има си трета чакра, която е на пъпа, хара центъра.
Аватар
Mr.Wynn
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 57
Регистриран на: 21 Юли 2006, 10:59
Местоположение: в себе си

Мнениеот treskea » 13 Ное 2006, 15:26

преди няколко години искарах курс в Универсална енергия и си спомням,че там все ни повтаряха да не работим с първа чакра в никакъв случай тя никога не се отваря,енергията която навлиза през нея не може да се контролира.Ако някой се интерисува мога да ви постна инфо от лекциите ми там-това са елементарни упражнения как да падържаме чакрите си отворени и как се работи с тях при определени заболявания.
Аватар
treskea
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 12 Авг 2006, 20:02

Мнениеот Марио » 13 Ное 2006, 16:07

BLOT_heretic написа:Защо втората чакра да не е на пъпа а я дават волкова по на долу ? Нима това не е достойто за чакра ? От там сме се хранили и т.н. а не е чакра ? Не го разбирам . . .
Бях прочел че 1вата чакра не е точно на полович орган а по нагоре на см. от коста по на горе . Грешна ли е таз инфо ?


Съотвествия има във всичко, както и чакрите на отделни области от тялото, но чакрите не са на физическото ни тяло, а на онова, другото, което се намира малко по-навътре.

преди няколко години искарах курс в Универсална енергия и си спомням,че там все ни повтаряха да не работим с първа чакра в никакъв случай тя никога не се отваря,енергията която навлиза през нея не може да се контролира.


Не съм съгласен с това, би ли написала ако обичаш частта от лекциите ти, която засяга тази част?
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот B-L-O-T » 13 Ное 2006, 17:19

Поствай лекцията !
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот treskea » 13 Ное 2006, 19:28

ще ги намеря и тези дни ще ги постна -то там можеш да лекуваш като правиш трансмисии и други такива имаше дихателни упражнения абе ще ге намеря и тогава ще ги коментираме.Но специално за първа съм сигурна но не мога да се аргументирам тъй като съм забравила повечето инфо.
Аватар
treskea
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 12 Авг 2006, 20:02

Мнениеот Melina » 14 Ное 2006, 18:25

Първи енергиен център си е на половите органи, по - скоро областта на половите органи, или перинеума. Втори енергиен център е в областта на пикочния мехур(края на гръбнака, или опашната кост). Трети енергиен център - тук има различни информации по въпроса, някои казват, че се намира три пръста над пъпа, други казват, че е по средата на линията, която свързва най - високата част на хълбоците. За това е най- добре индивидуално да се определя местоположението на чакрите, ако има някакво разминаване в информацията.

По въпроса с първа чакра. Наистина съветват да не се работи с 1 чакра. По - скоро идеята е да не се зарежда с енергия. Сексуалната енергия по начало е жизнена енергия в по - мощна форма, която има способността да пресъздава човешкия организъм. Силата и е огромна, но е в покой, което разбира се, се променя, когато човек се възбуди - тя става гореща. Поради голямата си мощ, сексуалната енергия е (не във всички случаи) трудна за управляване. Ако не правите специални упражнения, които изискват работа с първа чакра, аз също съветвам да не работите с нея.
Аватар
Melina
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 47
Регистриран на: 09 Окт 2005, 18:08


Назад към Магия

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 10 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 10 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта