Мандрагора

Всяка друга магия, която не се вписва в останалите категории - Висша магия, Шаманизъм, Хрономагия, Древна Магия... всичко, за което се досетите. Тук можете да пишете за нови магически системи, вашите магически идеи.

Назад към Магия

Мнениеот FireSun's Viking » 09 Дек 2006, 01:12

Нека който знае нещо за тази билка да каже ;)
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот Krin le Fee » 09 Дек 2006, 08:44

FireSun's Viking написа:Нека който знае нещо за тази билка да каже ;)


Хм.. доколкото знам мандрагората е отровно растение, но в арабските страни го ползват като подправка , но е опредлени коли4ества...Използва се оба4е в медицината, май имаше някакви хомеопати4ни топ4енца , които се взимаха по 5- 6 и са с мандрагора...Колкото до окултизма и мистиката, май са я ползвали навремето за подсилване на либидото или нещо такова... върти ми се нещо в главата за една история за един княз, който харесвал млади моми4ета и ги примамвал като им давал да пият мандрагора, от което съзнанието се замъглявало и се подсилвала 4увстеността , но малко по малко моми4етата заболявали и след време умирали, понеже отровата на растението се напластявала в тялото...
ПОве4е май не се сещам...
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот EliKarim » 09 Дек 2006, 10:51

Това е много специфично растение. Питаш за информация или ти е нужно за нещо? Има много легенди за мандаргората, в които се разказва, че при откъсването писъкът на растението убива...
В магията се използва в ритуали за любов, за опияняване(като се има в предвид действието на веществото в растението), за лудост дори. Приписвани са и много магични ичудодейни сили. Особено през средновековието, растението е много често срещана билка в магията и медицината. В това растение се съдържат психоактивни алкалоиди, много силни за човека. Различават се 5 или 6 вида мандрагора. Зарада наркотичното действие, често е използвана като силен халюционоген. В по-висока доза може да причини непоправими щети, смърт или най-малко загуба на памет или рационално мислене. Плодовете на мандрагората наподобяват зелени ябълки или поне са заоблени или леко продълговати. корените са силно отровни. Срещала съм названието в магически текстове, но не се сещам за конкретен ритуал. Употребата на мандрагората е била разпространена и сред древните - маи, ацтеки, инки. Названието мандрагора се среща и в Библията, и в романите...и дори в съвремената медицина. От мандрагора се приготвят различни контрацептиви. В древността жреци са приготвяли елексири,които са предизвиквали аборт, често завършващ със мъчителна смърт.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот FireSun's Viking » 09 Дек 2006, 12:23

Знаете ли, как се ползва за халюциногени и любовни елексири?
И употребата му...
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот Nemezius » 09 Дек 2006, 14:03

употребява се във въпросните случаи основно под формата на тинктура от корените.
друго приложение е, според англо-саксонските вярвания, че с корен от мандрагора с дължина около 45см и киснат в топла вода 3 дни, при пиене на водата в продължение на 3 дни може да се "лекува" обсебване
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Abruzzi » 15 Дек 2006, 10:25

Аз съм чувала глупости от типа,че мандрагорите били корени,дето пищят /т.е. издават някакви ултразвуци/ като ги извадиш от пръстта и можели така да убият човек.Има ли нещо вярно в това?
Opus Dei
Аватар
Abruzzi
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 12 Май 2006, 16:26
Местоположение: Мафията не уточнява адреси

Мнениеот Nac » 15 Дек 2006, 15:53

Хубава тема за едно от любимите ми растения :)

В действителност, дълго време се е смятало още от древността, че мандрагората може да убива при изкореняване.
Макар това растение да се митологизира толкова много, в днешното съвремие знаем, че повечето разкази са просто легенди,
за сметка на това привлекателни. Въпреки всичко, мандрагората (Mandragora officinarum) е едно от най-магическите растения в окултизма, било и
заради химичните му или медицински свойства, които Eli описа по горе.
Най-вече със способността да довежда до трансови състояния и халюцинации, поради това широко използвана от средновековните магьосници и вещици.
Също така, съществуват и множество ритуали с употребата на мандрагора (повечето любовни).
Предимно се използват корените на това растение, които в някои източници се делят на мъжки и женски. Особено много
се цени, ако корените наподобяват човешка форма, което и според преданията им носело славата на живи същества.
Има множество описания на това растение, но аз ще постна едно от книгата на M. G. Wippler, което смятам за много добро:


[font=Times New Roman]КОРЕН ОТ МАНДРАГОРА[/font]

"Този легендарен корен е много труден за намиране и според традицията трябва да бъде изкоренен от човека,
който иска да го използва. Древните вярвали, че растението издава пронизителен писък, когато бъде изкопано, така че
човекът който го иска трябва да запуши ушите си и да използва куче, за да извади корените от земята. Кучето трябва да се
завърже към растението и да се подлъже с храна да побегне, след което мандрагората излизала с корена, убивайки кучето
със своя писък. Употребите на мандрагора са многобройни. Тя е мощен афродизиак и ако се постави до възглавницата на
някой човек, от безразличен ще го превърне в страстен и нежен любовник. Освен това има славата, че дава на своя притежател
голяма сексуална сила. Трябва да се кисне във вино всеки петък и след това да се увие в червен копринен плат. Твърди се, че
ако се отнасяш внимателно към корена, парите оставени близо до него, през нощта се удвояват. Корен от мандрагора може да се
купи от някои билкови магазини, но често на безбожни цени."


Корени от мандрагора, за жалост точно с човешка форма, почти не се намират.
Дори в Европа е изклюяително трудно да се намери растението, освен ако не се гледа в частни градини или парници и то на солени цени.
В България мандрагората не се среща (като изключим разказите, че вероятно в Рила виреела на тайни места, което не ми се вярва),
за сметка на това, на Запад може да се намери американската мандрагора (която е силно токсична) в някои от по-големите окултни магазини.
Докато бях в Щатите, успях да си купя корени от мандрагората в подобен магазин (вуду ботаника).
Аз лично си я ползвам за някои ритуали. Добър талисман е и за привличане на любов.

Надявам се информацията да ви е била полезна :)
Аватар
Nac
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 103
Регистриран на: 01 Сеп 2005, 21:54

Мнениеот Nac » 15 Дек 2006, 16:07

Ето и картинки на мандрагората (често показвана в средновековните магически книги) :

Изображение
Изображение
Аватар
Nac
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 103
Регистриран на: 01 Сеп 2005, 21:54

Мнениеот FireSun's Viking » 15 Дек 2006, 16:09

Мерси за информацията ;)
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот bori » 04 Яну 2007, 20:32

ех,ако го имаше в България...... :roll: някои знае ли дали има,и къде
Аватар
bori
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 35
Регистриран на: 04 Яну 2007, 09:31

Мнениеот FireSun's Viking » 04 Яну 2007, 21:13

e bay
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот Child Of Nature » 09 Юли 2007, 16:32

Стана ми интересно и реших да преведа по нещо за мандрагората.
Ето линк: http://uika.hit.bg/mandragora.html
Информацията е по-скоро от ботаническа и фармацефтична страна, което също е полезно да се знае. Има също и някои поверия свързани с мандрагората.
Аватар
Child Of Nature
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 55
Регистриран на: 09 Юли 2007, 13:03
Местоположение: Bourgas

Мнениеот rain » 10 Авг 2007, 20:27

Child Of Nature, много добро описание, чудесна информация.
Браво!
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Re:

Мнениеот VIKING » 08 Фев 2015, 12:23

FireSun's Viking написа:Знаете ли, как се ползва за халюциногени и любовни елексири?
И употребата му...

Изглежда мандрагората ти трябва ,за да предизвикаш любов у някой :)Има ли ефект,понеже от хората,който съм разпитвал дали има ефект-е, няма никакъв.Ако някой те обича-обича те,насила хубост не става,както се казва в една поговорка.Така или иначе в един момент ще те намразят,като разберат какви средства си използвал за да си получиш любов-но това така или иначе не действа :) :mrgreen:
Аватар
VIKING
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Фев 2015, 14:28
Местоположение: Melnik


Назад към Магия

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 16 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 16 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта