Олтар

Всяка друга магия, която не се вписва в останалите категории - Висша магия, Шаманизъм, Хрономагия, Древна Магия... всичко, за което се досетите. Тук можете да пишете за нови магически системи, вашите магически идеи.

Мнениеот bori » 04 Яну 2007, 20:47

нека тук обобщтим как се подрежда олтар.Всеки който иска да ни предложи нещо интересно
Аватар
bori
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 35
Регистриран на: 04 Яну 2007, 09:31

Мнениеот B-L-O-T » 04 Яну 2007, 21:14

Не ползвам олтар . . . Иначе имам доста идеи . . . едната е срещу вас в края на олтара да има черно огледало . . .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот FireSun's Viking » 04 Яну 2007, 21:26

Аз го подреждам, по моя система черното огледало среда жезъл от дясно, меч от ляво, бокал от ляво, пентакъл от дясно, благовония по средата...
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот AryanSun » 05 Яну 2007, 10:55

Зависи от начина на работа.Няма строги правила,зависи от сис
темата.Работил съм с много системи,много често една с друга
не си приличат.При Уика имаме жезъл(на юг),пентакъл(север),
бокал(запад),атамей(изток),свещ(в центъра ползвавм от онези
с гела),глинени съдове за вода и други разни течности.

Когато работя с шумерски богове,олтарът е тотално разли
чен.Атамеят е пак на изток,чашата на север,благовонието
на запад,пентакъла или купата със солта на юг!

А в Асатру(нордическата система) не знам да използват въоб
ще жезли и други подобни неща.Бокали има,има рогове,ками,
торбичка с руни и пр.

Така че всичко е до зависи.
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот bori » 06 Яну 2007, 16:03

при Уика обикновено поставяме символ на всеки от четирите елемента,свещи и някои важен за нас предмет,и нещо което символизира Бог.Обаче аз искам да попитам дали има значение колко да са свещите?
Аватар
bori
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 35
Регистриран на: 04 Яну 2007, 09:31

Мнениеот galina_dim » 06 Яну 2007, 19:26

При Уика поставяме и нещо, което да символизира Богинята. А свещите за сребърна и златна съотневнто символизиращи анима и анимус. Могат да бъдат заместени с бели както всички останали свещи. Това е типичният олтар, а свещите могат да бъдат различни според това какво точно се прави в определен период, защото доста заклинания изискват повторение през даден период. Така че няма точен и абсолютен брой свещи на олтара, нито цветове.
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот kiko » 06 Яну 2007, 19:30

ми сперсиално при Уика са необходими само 2 свещи на олтара (за предпочитане златна и сребърна който символизират Бога и Богинята) иначе зависи при други религии може да се ползват различен брой примерно само една в средата или нещо подобно icon_flowerface
Аватар
kiko
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 23 Сеп 2006, 18:54
Местоположение: sofiq

Мнениеот The_Last_Angel » 24 Мар 2007, 09:08

B-L-O-T написа:черно огледало . . .


Хах, а отражението черно - бяло ли е? Телевизор "Опера"? :) icon_eusa_clap icon_eusa_dance

И аз нямам ползвам си бюрото като ми потрябва.
Аватар
The_Last_Angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 150
Регистриран на: 30 Сеп 2006, 23:21
Местоположение: Somewhere I Belong

Мнениеот treskea » 24 Мар 2007, 13:21

на олтара трябва да има две свещи,два сьда за вьзлияния ,сьд с благовония и символ на Богинята.В последствие могат да се добавят и други неща, които след дадех обред или ритуал, мястото им е там.
Аватар
treskea
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 12 Авг 2006, 20:02

Мнениеот krismari » 16 Май 2007, 10:01

:) и аз нямам олтар, също ползвам бюрото си при нужда :), за огледало ми служи компютъра, икони на богове и богини имам окачени по стените на стаята си, а свещи и аромати си паля според случая.
Krismari
Аватар
krismari
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 16
Регистриран на: 11 Май 2005, 09:06
Местоположение: Belgie

Мнениеот Unforgetable » 16 Май 2007, 17:56

Да, и аз нямам олтар, макар че повечето магове в книгите казват че е задължително да се ползва такъв... sad11 Все пак при по-силните магии гледам да "помитам" енергията след това от работното място с върбова клонка или понякога да поръсвам със сок или люспи от лук.
All for Love
Аватар
Unforgetable
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 103
Регистриран на: 10 Мар 2007, 12:46
Местоположение: where the wild roses grow

Мнениеот Child Of Nature » 10 Юли 2007, 13:04

До преди година имах олтар, но тъй като свещеното ми място претърпя леки промени олтарът ми е подвижен и винаги различен.
По време на ритуал създавам олтар. Не спазвам строги правила, а по-скоро се водя от личния си усет. Понякога подреждам и четирите елементални предмета, понякога вместо тях използвам свещи, а в най-обикновени ритуали в самия център оставям да гори само една бяла свещ.
Освен този ритуален олтар имам също така нещо като... хм.. рафт, на който се опитвам да държа повечето си окултни принадлежности и литература. Та там върху един дървен диск съм сложил малка статуя на Богинята /тъй като съм предимно последовател на Уика/, а около нея има различни рисунки със символи.
~H. Parallax~
Аватар
Child Of Nature
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 55
Регистриран на: 09 Юли 2007, 13:03
Местоположение: Bourgas

Мнениеот demonic » 10 Юли 2007, 13:29

моят олтар е моето магическо шкафче и върху него си поставям нещата подреждам ги според Уика :)
QUOT ME NUTRIT ME DESTRUIТ
Аватар
demonic
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 379
Регистриран на: 01 Юли 2007, 20:17
Местоположение: sofia

Мнениеот nightwalker » 20 Авг 2007, 20:21

Аз си имам една масичка, която ми служи за олтар. На нея веднага се озовава всичко, което в момента ми се струва магическо- свещи, камъни, статуетки, ароматни масла, сигили и разни правени от мен неща. Променя се непрекъснато в зависимост от работата и настроението.
Ave Caesar! Morituri te salutant!
Аватар
nightwalker
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 37
Регистриран на: 25 Юли 2007, 08:45
Местоположение: the shadows

Мнениеот silver sea angel » 22 Авг 2007, 09:55

Моят олтар има червена пюшена покривка, на север- два стъклени свещника, статуя на ангел, за елемент земя ползвам голям минерал, истук- поставка с благовоние, запад- голям рапан с вода, юг- свещ. В центъра имам пентакъл.
Водата е моята същност
Аватар
silver sea angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 134
Регистриран на: 06 Авг 2007, 12:44
Местоположение: Морските дълбини

Мнениеот CaYoTe » 04 Сеп 2007, 00:53

За Уика олтар главно по нещо за всеки елемент,не6то което да представлява за теб Бога и Богинята,и тва, всичко друго е според нуждите на индивида1Моят това представлява-по нещо за елементите,един Лунен и един Слънчев камък,осветителни тела също(при мен са свещи) и един Пентакъл отзад!
Oгън-1червена чаена свещ,1 малко по-голяма пак червена,и няколко зърна тамян
Вода-един рапан една мида.и черупка от морски охлюв
Въздух-две пера и едно благовоние
Земя-един камък,жълъд и листо от брашлян
Аватар
CaYoTe
 
Мнения: 7
Регистриран на: 06 Яну 2007, 13:17

Мнениеот VuDu » 28 Окт 2007, 13:53

А има ли значение кой елемент на коя посока ще е?И доколкото схванах трябва да има по 1 свещт за бога и 1 за богинята така ли е? confused2
Аватар
VuDu
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 16
Регистриран на: 24 Апр 2007, 07:57
Местоположение: varna

Мнениеот wiccan19 » 29 Окт 2007, 14:15

Ами по принцип за Уика е север/земя, изток/въздух, юг/огън и запад/вода.
Моя олтар е също в/у бюрото и е за земя камъче и кестен или нещо от природата, за изток звънец и благовоние, за юг понякога чаена свещ или картинка на огън :mrgreen: зависи от момента и какво ми се намира под ръка, за запад е рапан,мида или чаша с вода, в центъра слагам едно малко шарено килимче да ги обединява тези неща, а сега ще пробвам и със слънчевия и лунен камък :wink: за Бога и Богинята
10х ами това е.
Аватар
wiccan19
 
Мнения: 9
Регистриран на: 24 Окт 2007, 13:55
Местоположение: BG Sofiq

Мнениеот CaYoTe » 02 Ное 2007, 21:19

Аз посредата съм сложила една малка покривка от ония където се плетът на една кука ,и съм много доволна от това как изглежда :mrgreen: радвам се че ти е харесала идеята за лунния и слънчевия камък :P
Аватар
CaYoTe
 
Мнения: 7
Регистриран на: 06 Яну 2007, 13:17

Мнениеот wiccan19 » 03 Ное 2007, 21:06

Ми практично е и имам и двата камъка, което го прави още по-практично icon_eusa_dance
Впрочем 1 въпрос слънчевия камък е бледо кафяво-оранжев с подобно на брокат покритие, че съм срещал мн камъни на които им викат слънчеви :mrgreen:
Remember me even after you wake up
Аватар
wiccan19
 
Мнения: 9
Регистриран на: 24 Окт 2007, 13:55
Местоположение: BG Sofiq

Следваща

Назад към Магия

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 10 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 10 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта