Магически мастила

Всяка друга магия, която не се вписва в останалите категории - Висша магия, Шаманизъм, Хрономагия, Древна Магия... всичко, за което се досетите. Тук можете да пишете за нови магически системи, вашите магически идеи.

Назад към Магия

Мнениеот Nac » 17 Яну 2007, 16:26

...
Последна промяна Nac на 05 Фев 2007, 20:13, променена общо 1 път
Аватар
Nac
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 103
Регистриран на: 01 Сеп 2005, 21:54

Мнениеот B-L-O-T » 17 Яну 2007, 16:32

Тази арабска гума какво представлява ? Може ли индиговия цвят да се вземе туш да кажем ? Миртата какв опредставлява ?
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Nac » 17 Яну 2007, 17:54

Някои от съставките за съжаление трудно се намират у нас.
Драконовата кръв (вече имаше тема за нея във форума) е вид червена смола със специфичен мирис.
Арабската гума или гума арабика също е смолисто вещество получено от вид акация
(тук се намира по аптеките, среща се или като бяло прахообразно вещество или на малки резени)
За магическите и етерични масла няма да говоря (то си е за отделна тема), но те се срещат в някои магазини.
За алкохола, ползва се високопроцентен спирт за да може да разтвори съставките.
Спрямо оцветяването, при правилно приготвяне на мастилата се получават характерните им цветове.
Но ако е прекалено бледо, цвета може и да се подсили с някакъв оцветител
(дори няколко капки туш или цветно мастило, стига да не се прекалява).
Аватар
Nac
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 103
Регистриран на: 01 Сеп 2005, 21:54

Мнениеот WandaBlenda » 17 Яну 2007, 19:10

Добре.А една част,колко е?Как се измерва?
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот Nac » 18 Яну 2007, 10:19

Например ако в стъкленицата слагаш 1 част (1 чаена лъжица) драконова кръв, то останалите части ще са спрямо нея т.е. ще я разтваряш в 15 части (чаени лъжици) алкохол + 1 ч.л. арабска гума.
Това с чаената лъжица е условна мярка, може да е и в грама или милилитри, зависи според количеството мастило което искаш да направиш.
*това направо стана готварска рецепта :)
Аватар
Nac
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 103
Регистриран на: 01 Сеп 2005, 21:54

Мнениеот bori » 19 Яну 2007, 13:51

за този въпрос може да ме помислите за луда,но аз викам да рискувам..:)Та значи,тези масла,нали като приготвиш всичко,казва се за какво служат но къде се маже с даденото масло,по ръката ли,така и не разбрах?Та дано не е глупав върпоса ми,и да ми отговорите :wink:
Аватар
bori
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 35
Регистриран на: 04 Яну 2007, 09:31

Мнениеот alistar » 21 Яну 2007, 07:25

За какво Ви е това мастило? Имаше и по-лесна рецепта,със 7 капки кърма от родилка на 1-во дете-слагат се в мастило,но ако не може да "проявиш или заредиш" желанието всичко се обезмисля. Най-добре си измислете своя рецепта- ако е с 50 или повече съставки- още по-добре:) А,ако се намират трудно- просто е чудесно! Това е така,защото ако имате волята и проявите усърдието да намерите всички тия съставки,това ще значи,че имате достатъчно силна воля да минете и без мастилото:) Повечето,да не казвам "всички" средства и атрибути в ритуалната магия са само за "по-добра" настройка или нагласа на мага...Голяма глава-голяма работа,средна глава-средна работа,малка глава-"акъл море,глава-шамандура":) Магията е в самите нас-на крачка от лудоста... Огромното инфо е огромна свинщина! 90% е боклук. Границата е много незабележима. Много лесно може да се вживееш в ролята на градски часовник. Сега ако си спомняте филма "Уилоу" ще се сетите навярно за изпитанието на тамошния магьосник;) Важен е собственият ти пръст:) Малко,но качествено-едно,но истинско! Успех на всички!:)
Аватар
alistar
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 257
Регистриран на: 28 Юни 2006, 21:58
Местоположение: Varna

Мнениеот WandaBlenda » 21 Яну 2007, 13:22

Alistar, всичко което казваш е точно така.Нямащ нужда от свещ ако можеш да я запалиш в ума си.Но толкова е приятна подготовката и цялата суетня около един ритуал.Да подредиш олтара,да забъркаш мастилата и благовонията,да пречистиш камъните,да излееш свещите :) Обичам бутафорията и сценографията icon_eusa_dance И защо да не си доставя удоволствието на интериора, дори и да знам че няма нужда от него.Това е същото като,дали да пиеш водка от буркан или да си сложиш лимонче на чашата и чадърче.Водката си е същата,ама с чадърче е по приятно icon_flowerface
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот Nac » 21 Яну 2007, 13:41

Alistar, аз също съм съгласен в много отношения с това което каза...но нека все пак да правим разграничение от методите на енергиината работа, висша магия и пр. от тези на древните ритуални системи.
Затова са и ритуали със съставки и пр., иначе просто метода щеше да бъде ментално зареждане на еди какво си за съответната цел.
А конкретно за мастилата, за хора които работят с талисманна магия мисля че ще бъде полезно, разбира се всеки сам си решава кое му е най-удачно и ефективно.
Аватар
Nac
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 103
Регистриран на: 01 Сеп 2005, 21:54

Мнениеот alistar » 21 Яну 2007, 18:32

Неее:) Вижте-аз не съм против бутафорията-и намен ми доставя удоволствие понякога,ако не и винаги:) Опитах се да обясня,за тези,които ще срещнат спънки с намирането на съставките,че това не е толкова важно. Нак-не искам да омаловажам приноса ти- направил си си труда да го постнеш- добре-аз не съм против мастилата:) А колкото до различните системи в магията-смятам така:- те са като пръстите на едната ръка- всеки води началото си от китката:) Въглищаря,който предусеща,кога да изгаси огъня-също е магьосник...


Wizard: Alistar по темата пиши, другото на ЛС да мине.
Аватар
alistar
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 257
Регистриран на: 28 Юни 2006, 21:58
Местоположение: Varna


Назад към Магия

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 7 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 7 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта