Магията на Маите

Всяка друга магия, която не се вписва в останалите категории - Висша магия, Шаманизъм, Хрономагия, Древна Магия... всичко, за което се досетите. Тук можете да пишете за нови магически системи, вашите магически идеи.

Мнениеот huskarl » 23 Юли 2008, 19:10

Точните ритуали са достъпни само и единствено при наличие на запазена традиция. Всичко друго е в кръга на фантазиите. В някои случаи фантазията може да е могъщо средство. В други - най-прекия път към самопрецакването (което е по-честия случай). :mrgreen:

Според мен при т.нар. "магия" място за фантазии няма.
Аватар
huskarl
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 73
Регистриран на: 18 Юли 2008, 16:55

Мнениеот Shadow Mage » 23 Юли 2008, 19:17

““ Точните ритуали са достъпни само и единствено при наличие на запазена традиция.

Достатъчно ти е да имаш въвеждащите ритуали или поне достатъчно близки и работещи техни подобия - останалото ще си дойде с практиката :)
А за фантазиите - съгласен съм :). Но ако се позамислиш малко една визуализация също спокойно можеш да я причислиш към фантазиите, нали?
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот huskarl » 23 Юли 2008, 19:18

Очевидно някои хора си въобразяват, че може да се достигне до някакъв ритуал, изчезнал примерно преди няколко века (както е с доста неща от традицията на маите), чрез своеобразно "ментално проникване" или "навлизане" при определени условия.

Съжалявам, но това са фантазии... От които последствието нерядко е обитаване в една къща, където има едни чичковци с бели престилки. :wink:
Аватар
huskarl
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 73
Регистриран на: 18 Юли 2008, 16:55

Мнениеот Shadow Mage » 23 Юли 2008, 19:20

Тъкмо тук грешиш - вс което се е случило някога може отново да бъде възстановено - просто трябва да знаеш как и къде да го потърсиш във времето ;)
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот huskarl » 23 Юли 2008, 19:34

Ете точно това е една от нюейджарските фантазии, които нямат нищо общо с истината.
Виж, моето момче, ако някога беше правил нещо реално, щеше да знаеш, че това са глупости и нещата не стават така... :wink:
Аватар
huskarl
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 73
Регистриран на: 18 Юли 2008, 16:55

Мнениеот sin angel » 23 Юли 2008, 19:41

ох подяволите (ивинявам се за спама ми в момента,итрийте ми коментара само искам човека да го прочете)щом според теб ние тук във този форъм не правим нищо реално,а ти си толкова знаеш,учен и осведомен какво подяволите правиш тук,вместо да се правиш на "кой съм аз" спри да пълниш темите с тъпанарщитите си,задава ти се въпрос ти се правиш на идиот и отговаряш,че не искаш да даваш информация еми е*и му майката,големия разбирач си и ако не е станало ясно за кой и на кой говоря,поста ми се отнася до huskarl
H8 ME
Аватар
sin angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 310
Регистриран на: 21 Яну 2008, 13:15
Местоположение: в мечтите ти

Мнениеот huskarl » 23 Юли 2008, 19:50

Моето момиче, първо се научи да се изразяваш и пишеш членоразделно, пък после говори за тъпанарщини.

Искаш нещо конкретно за магията на маите? Няма нищо конкретно - тази традиция почти не е запазена. Съвременните потомци на маянскигте народи имат, както вече казах, някои ритуали, силно премесени с християнство.
В Мексико има някои запазени традиции (да кажем "магически", защото вие си падате по тази думичка - всъщност няма магии) - напр. на уичолите. Не случайно Кастанеда е взаимствал в романите си доста от изследванията за практиките на уичолите, които е направила неговата колежката и приятелка от Бъркли, антроположката Б. Майерхоф.
Напр. в образа на дон Хенаро той е изобразил реално съществуващия уичолски шаман Хуан Медина Силва.
Ако искаш да научиш нещо реално за традициите и практиките на силата на някои народи от Мексико е едно. Ако търсиш "магията" на маите - сори, нема такава... Поне сега. :wink:
Аватар
huskarl
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 73
Регистриран на: 18 Юли 2008, 16:55

Мнениеот ludvig » 24 Юли 2008, 18:41

hi hi ако няма магии какво има тогава силна мисъл или силно желание или пак знаеш отговора но не ти се казва ако не ти се казва наи добре не пиши и разтягаи локуми
Аватар
ludvig
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 107
Регистриран на: 04 Май 2008, 12:56

Мнениеот huskarl » 24 Юли 2008, 20:11

Ти какво си постигнал, велики магьоснико? :wink:
Познавам достатъчно хора, обичащи да говорят за магия :mrgreen: , даже и някои получили посвещения в минаващи за авторитетни ордени и организации (чели сте за тях в книжките, пък и някои от хората, чиито книжки четете, членуват в тях :mrgreen: ) и знам границата между магическите лафове, фантазии и тъжната реалност...
Аватар
huskarl
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 73
Регистриран на: 18 Юли 2008, 16:55

Мнениеот ludvig » 25 Юли 2008, 03:07

wсе още малко и незначителни неща но все пак има и съм доволен а дали ще го наречеш магия или нещо друго все тая трябва някак да се нарича след време може и да има помпозно научно наименование но това не е важно а щом говорим за постижения ти какво си постигнал ако не е таина разбира се
Аватар
ludvig
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 107
Регистриран на: 04 Май 2008, 12:56

Мнениеот huskarl » 25 Юли 2008, 06:06

Разбрал съм границата между измислиците, въображението и действителността. :mrgreen:
Аватар
huskarl
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 73
Регистриран на: 18 Юли 2008, 16:55

Мнениеот Nemezius » 25 Юли 2008, 07:53

А някой от вас да е осъзнал, че това е форум, а не чат- защото точно това правите- чатите и си мерите.... кой каквото има за мерене на дължина/дълбочина. Ако имате да кажете нещо смислено- кажете го и, поне аз, с радост ще го прочета; ако нямате- защо си разхождате излишно пръстите по клавиатурата?!
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот huskarl » 25 Юли 2008, 09:33

Ти да не искаш да кажеш, че форумите са за обсъждане на каквото и да е било сериозно нещо?! :roll:
Форумите са именно за това - неангажиращи разговори на СЪВСЕМ повърхностно ниво и "раздвижване". :mrgreen:

Извинявай, ама кой нормален човек ще седне да обсъжда нещо сериозно (особено пък на тема магия :mrgreen: ) във форум?! :wink:
Вярно е, че мнозина живеят в Интернет и не умеят да общуват истински, но аз съм привърженик на естествените неща. Ползвам компютъра, но в определени граници. :mrgreen:

Лично аз съм склонен да водя разговор по въпросите, към които имам сериозно отношение, само и единствено на живо... :wink:
Аватар
huskarl
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 73
Регистриран на: 18 Юли 2008, 16:55

Мнениеот ludvig » 25 Юли 2008, 16:08

ne e точно така какво като е винтернет нима мрежата не е място като всяко друго интернет може да е само отправна точка а по нататък да изпробваш ритуали и деиствия които според теб работят и да пишещ във форума но вече от твоя гледна практическа гледна точка и така да помогнеш някои които е заинтересуван според мен едо реално изпробвано деиствие като ритуал или друго подобно си струва да се пробва а които му върши работа ще вземе от него нещо и къде инак ще чуеш за магия в реалния живот в смисъл изучаването и прилагане аз преди хич и не вярвах в такива неща и ги мислех за пълни глупости
п.п не меря нищо и през ум не ми минава такова нещо смятам че за форум като този едва ли е уместно съвсем други мисли ме занимават отколкото себедоказване и надпревара
Аватар
ludvig
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 107
Регистриран на: 04 Май 2008, 12:56

Мнениеот huskarl » 25 Юли 2008, 21:15

ludvig написа:инак ще чуеш за магия в реалния живот в смисъл изучаването и прилагане...

Зависи с какви хора общуваш... :wink:
Но обсъждане на магически практики в Интеренет... е като всичко друго в Интеренет - сурогат. :mrgreen:
Аватар
huskarl
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 73
Регистриран на: 18 Юли 2008, 16:55

Мнениеот ludvig » 26 Юли 2008, 16:38

surogat или не за отправна точка става това вече твърдя от опит пък и интернетфорума е добър щот като чета доста хора получават тва което иската с ритуалите защо и аз да не опитам и казано честно се чудя къде съм зяпал толкова време че открих магията чак преди 6 месеца и се хвърлих веднага в борбата и все още не съм се отказал макар и понякога да съм се обезкуражавал е аиде успех ви желая като открия нещо по работещо ще пиша и то в интернет
Аватар
ludvig
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 107
Регистриран на: 04 Май 2008, 12:56

Мнениеот huskarl » 27 Юли 2008, 18:17

Ти си открил магията преди 6 месеца? О, боже...
Забелязах, че си "пресен" окулто-маниак, но не мислех, че чак толкова "пресен"... :mrgreen:
Аватар
huskarl
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 73
Регистриран на: 18 Юли 2008, 16:55

Мнениеот Lord Njarlathotep » 27 Юли 2008, 18:32

За всеки има отделна истина, но изглежда тук някой се прави на по велик от колкото е, така ли е huskarl, давай полезна информация или си трай, а не се прави на велик или на старомоден магйосник от времето на Леви или Соломон.
Поправетеме ако греша но съм останал с впечатлението че доста от ритуалите на Маите са леко къевави, вада си извод за това от религита и традициите им, или май ги бъркам с Инките
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот huskarl » 28 Юли 2008, 06:46

Начина, по който един човек пише, е много красноречив за това какво представлява той самия. Затова, момчета и момичета, не е зле да се ограмотите малко - и по отношение на българския правопис, и по отношиение на т.нар. магия, която ви вълнува толкова много... :wink:
Уви, трябва да ви призная, че и в двете Интернет няма да ви помогне...

Но на въпроса - полезна информация за маите по отношение на техните практики, които вие определяте като "магически", аз не мога да дам. И никой не може да даде - тази традиция е прекъсната.
Не се знае достатъчно за техните религиозни възгледи и практики, и не може да се каже дали са имали точно "магия" - поне това, което европейците (вкл. и днес) разбират под това понятие.

Като цяло, концепциите на коренното население на Америка (колкто и голямо разнообразие на култури да има, те притежават някои общи черти) за света и силите в него не се връзват баш с "магията", както я разбират повечето от днешните "магьосници".

Така че за магията на маите не може да се каже нищо. Ако някой си в някоя си книжка дава техни "магически ритуали" или нещо от този сорт, той просто си е отпуснал фантазията. :wink: Или прави обичайния за съвременните "магически автори" турлю гювеч от различни традиции и методи, които обче са твърде далеч от автентичните майянски неща. :mrgreen:

Така че призивите за "полезна информация" са нелепи. Ето ви я полезната информация. Но като гледам начина ви на мислене (или по-скоро липсата на такова), не смятам, че тя ще ви помогне... :mrgreen:

За религията на маите може да се каже, че е била наистина леко кървава, но тези ритуали нямат отношение към магията...
Става въпрос за жертвоприношения, често пъти на самия себе си - или на своя кръв, за измолване на определени неща.

Всъщност, за да говорим за магията на тези или онези, първо трябва да определим какво разбираме под думата "магия", пък после да анализираме кой какви практики е имал. :wink:
Аватар
huskarl
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 73
Регистриран на: 18 Юли 2008, 16:55

Мнениеот Lord Njarlathotep » 28 Юли 2008, 08:02

В древноста доколкото знам магията и религията са били тясно свързани.
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

ПредишнаСледваща

Назад към Магия

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта