Рейки+

Всяка друга магия, която не се вписва в останалите категории - Висша магия, Шаманизъм, Хрономагия, Древна Магия... всичко, за което се досетите. Тук можете да пишете за нови магически системи, вашите магически идеи.

Мнениеот Lord Voldemor » 25 Юни 2009, 12:43

Здравейте на всички.Отдавна си мисля да споделя своя опит в тази приоритетна за мен сфера,но явно сега му е дошло времето.
Всъщност ще отбележа,че Рейки е само част от индивидуалната ми система за ''операции с енергиите''.Имам всички степени,но след като взах втора(преди около осем години)достигнах до откритие.
В системата Рейки се използват общо 5 символа.Някога известните символи са били стотици или хиляди,но са загубени,и днес се използват в масовата практика само 5.Е, открих достапът към останалите.Тайната се крие в 3-я-Хон Ша Зе Шо Нен, който се явява врата. Докато медитирате над него,представете си как елементите му променят своята конфигурация-като установите дълбока връзка с него ще знаете точно как.
Един съвет-когато контактът се получи,не се побърквайте да описвате всеки новооткрит символ.Изобщо недейте.Те са си там,няма да избягат (лично аз щях буквално да превъртя от напрежението да уловя ТОЧНО вида,наименованието и свойствата на всеки от откриващите ми се сомволи)Вместо това,когато прилагате Рейки визуализирайте Хон Ша Зе Шо Нен и след като се ''разтвори'',почувствайте кой символ е необходим(не забравяйте да ''затворите'' като приключите)
Още нещо, което е полезно-Раку може да се използва като товарна совалка - нареждате новопристигащите символи, и ги ''инжектирате''.
Предупреждение-както е известно,Рейки освен да лекува,може да оказва и негативно влияние.Ако някой иска да злоупотреби с предоставената от мен информация-заложил съм НЕЩО на всеки вход на Архетипния ХОН ША ЗЕ ШО НЕН!

ВАЖНО-за модераторите-не рекламирам нищо-лекувам само близките ми,отдавна не се занимавам с др.хора.
Надявам се да съм бил полезен.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Wizard » 02 Юли 2009, 10:30

Можеш ли да публикуваш тези 5 символа за които говориш по-горе?
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот МагНаско » 14 Юли 2009, 15:38

Изображение ЧО КУ РЕИ

Изображение СЕЙ ХЕ КИ

Изображение ХОН ША ЗЕ ШО НЕН


Изображение Дай-Ко-Мьо


Изображение РАКУ



Чо-Ку-Рей

Употребява се за усилване на енергията.
Резонира най-силно на нивото на физическото тяло.

”Насочи силата тук”
”превключвател на светлината”


Сей-Хей-Ки

Предназначен за емоционално изцеление
(помага за преодоляване на емоционалната болка);
за пречистване, закрила, изчистване.
Резонира на равнището на емоционалното тяло.
”Каквото Горе, такова и Долу”
”Ключ към вселената”


Хон-Ша-Зе-Шо-Нен

Предназначен за преодоляване на
разстояние, пространство и време.
Използва се основно при лечение от разстояние.

Също така помага за освобождаване от влиянието
на отминали травмиращи ситуации в настоящия момент.
Резонира на равнището на умственото тяло.
”Няма минало, няма настояще, няма бъдеще”


Раку

Не е свързан с лечебни въздействия.


Lord Voldemor » това коетео си споменал за метода се предава в курсовете на обучение в ниво две на Рейки , а в ниво три и някой погорни нива достъпни само за Мастерите има много техники и медитации , така че бъди спокоен някой дори и да иска да навреди на другиго няма да успее най много да навреди сам на себе си.
истината е някъде там
Аватар
МагНаско
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 186
Регистриран на: 21 Май 2006, 19:58

Мнениеот Wizard » 14 Юли 2009, 22:22

Чо Ку Рей
Чо Ку Рей е символ на Силата. Активатор на енергията. Чрез този свещен символ извикваме космическата енергия, довеждаме я до нас. Буквалният превод на думата Чо Ку Рей е “Бог тук в този момент”. Винаги изговаряме мантрата (името му) три пъти докато го рисуваме или визуализираме.
Когато рисуваме спиралата, довеждаме енергията от духовното до физическото ниво и я концентрираме в една точка. Символът преобразува по-ниските енергийни вибрации до по-високи, като с това пречиства и хармонизира. Чо Ку Рей въздейства предимно на физическото тяло по време на лечението.
Може да се използва за изчистване на натрупани енергии в помещения. За целта нарисувайте символа в четирите ъгъла на стаята с желанието, стаята да се “изчисти”. Рисувайте го върху обекти от заобикалящата ви среда, като пожелавате те да се изчистят и действат във ваше най-висше благо. Рисувайте го върху предмети и изпратете Рейки към тях, така ще ги заредите със енергията.
Много е подходящо използването му за бързо изчистване на натрупани отрицателни енергии и етерни излъчвания при лечение на физични, ментални и емоционални болести, получени в резултат от различни психични реакции като омраза, страх, яд, обида и пр.
Когато сме много уморени можем да си представим в сърдечната чакра една тръба от златно-бяла светлина изпълнена с Чо Ку Рей и тази светлината постепенно прониква и изпълва тялото ни. Правим това и с 3та чакра.
Символа има два варианта. В единият случай спиралите са по посока на часовниковата стрелка. Използваме този символ за да вложим нова енергия. Другият модел е спирала обратна на часовниковата стрелка- използваме Чо Ку Рей в този вариант за да изчистим натрупани негативни енергии, особено в случай на рак или, когато се работи например при стерилитет.

ЧО КУ РЕЙ Е СИМВОЛЪТ НА РЕЙКИ 1. ВСЕКИ РЕЙКИ 1 МОЖЕ ДА ИЗПОЛЗВА СИМВОЛА ЧО КУ РЕЙ В ДВАТА НЕГОВИ ВАРИАНТА: ПО ЧАСОВНИКОВАТА СТРЕЛКА И ОБРАТНО НА ЧАСОВНИКОВАТА СТРЕЛКА.
ЕНЕРГИЙНИТЕ ВИБРАЦИИ СЛЕД НАСТРОЙКАТА В РЕЙКИ 1 НЕ СА ДОСТАТЪЧНИ ЗА ДА СЕ ИЗПОЛЗВАТ СИМВОЛИТЕ НА РЕЙКИ 2

Сей Хе Ки
Това е вторият символ в системата Усуи Рейки. Известен е като символа на менталното и емоционалното, както и като символ на хармонията; “символ-защитник”.
Смисълът заложен в името му е : “Светлината, която ни води към подсъзнанието”.
Символизира покълването, разцъфтяване и изнасяне на всички чувства от сърцето навън. Чрез този символ достигаме до блокирани емоции, до примитивното емоционално съзнание, до подсъзнанието. Освобождава и уравновесява емоциите намиращи се дълбоко в нас.
Сей Хе Ки изразява състояние, на раждане на нещата.
И той, като всички останали символи е обемен и в непрекъснато движение. Използва се за защита. Можем да го поставяме върху сгради, автомобили, врати, на прозорци, покриви, и др. с цел защита от негативни енергийни вибрации.
Сей Хе Ки е много подходящ символ, когато искаме да направим връзка с подсъзнание което е обременено с енергийни блокажи и зависимости, за да изчистим негативите.
Никога не приключваме сеанс със Сей Хе Ки,тъй като той е символ който отваря полето и чакрите. Затова и се слага непосредствено след Хон Ша Зе Шо Нен, за да може да “вдигнем”нивото на съзнанието и да отворим полето за работа. Разбира се Сей Хе Ки може да се използва непосредствено преди края на сеанса, но задължително завършваме със “заземяващ”символ- Чо Ку Рей .
Сей Хе Ки е много добър символ при терапии на пристрастяване и зависимости от дрога, алкохолизъм, за отказване от емоционални зависимости. Нашето бъдеще се кове в подсъзнанието ни, а се реализира чрез съзнанието. Символът хармонизира, изчиства енергийни блокажи, решава емоционални проблеми. С него променяме, трансформираме и модулираме мислите чрез смяна на енергийните вибрациите. Възвръща хармонията и равновесието. Носи светлина, просветление и просвещение на физическото, емоционалното и духовното тяло. Води пациента до по-дълбока връзка със себе си. Много добър е при шизофрения, депресия, маниакални депресии, ментални разстройства. Подходящ също е при лечебни сеанси на агресивни, нервни хора; за грубияни, за вечно недоволни и мрънкащи хора, при негативно настроени хора; за успокояване. Помага при аритмия на пациенти по време на лечебен сеанс. Най-често се поставя на 4 или 6 чакра, в зависимост от това къде се дава като позиция.
Сей Хе Ки е многолик символ. Може да бъде използван сам или в комбинация на Чо Ку Рей или други символи. В случаите когато човек е много сензитивен и податлив на енергийно вмешателство работим с този символ.
Отстранява блокажите, като по този начин разрешава на енергията да се движи свободно по каналите. Разрешава кармични проблеми, като освобождава закостенели енергийни модели от подсъзнанието. В този случай добре е да се произнасят утвърждения (подходящи молитви).
С този символ може да се пречистват енергийно вода, храна, обкръжаваща ни среда.

Хон Ша Зе Шо Нен
Хон Ша Зе Шо Нен – “отсъствие”. Това е третият символ от Усуи Рейки-символ на менталното и на работата от разстояние.
“Няма минало, няма настояще, няма бъдеще- цялото време е сега”.
Идеята заложена в него е “анихилиране и преодоляване на пространството и времето”. С него работим върху минали прераждания за разрешаване на кармични проблеми и изчистванена емоционални блокажи свързани с минали ситуации.
Основен символ за изпращане на ле­че­бна енергия от разстояние. Прилагайки, Хон Ша Зе Шо Нен излизаме от илюзорната представа за време и пространство. Когато го изпратим той сякаш създава “мост”между нас и пациента.
Заложеният смисъл е: “Есенцията на светлината, която достига до целта” или “Светлината е създател”.
Рисува се веднъж, мантрата му се казва 3 пъти.
Хон Ша Зе Шо Нен се използва за лечение на клетъчно ниво. Изпращаме го чрез ръцете и се помолваме да достигне до всяка една клетка на тялото.

СИМВОЛИТЕ СЕЙ ХЕ КИ , ХОН ША ЗА ШО НЕН СЕ ИНТЕГРИРАТ ПРИ ИНИЦИАЦИЯ ВЪВ РЕЙКИ 2. ТАКА ВСЕКИ РЕЙКИ 2 ПРАКТИКУВАЩ, МОЖЕ ДА ИЗПОЛЗВА 3ТЕ СИМВОЛА: ЧО КУ РЕЙ, СЕЙ ХЕ КИ, ХОН ША ЗА ШО НЕН. ЕНЕРГИЙНИТЕ ВИБРАЦИИ СЛЕД НАСТРОЙКА В РЕЙКИ 2 НЕ СА ДОСТАТЪЧНИ ДА СЕ ИЗПОЛЗВАТ СИМВОЛИТЕ ОТ РЕЙКИ 3

Дай Ко Мио
Това е четвъртия символ от Усуи Рейки. Дай Ко Мио отварят централния светлинен канал за Светлината и “слива” в съвършена хармония енергиите на Космоса и Земята в сърдечната чакра.
Символът се прилага за вглъбяване, за връзка с Духа, за изчистване, предпазване, хармонизиране. Енергията с която ни свързва е много силна.Той е “тежката артилерия”- лекува нивото на душата, свързваме пациента директно с Универсалния Енергиен Източник. Дай Ко Мио е символ имуностимулатор и изключително успешно се използва при лечение на ракови заболявания, или въобще когато имунната система на човек се нуждае от стимулиране. Препоръчвам да се работи с този символ едва след третия сеанс, за да може да се достигне до едно по-пълно хармонизиране на енергийните тела на пациента преди да се приложи Дай Ко Мио.Това е и символа на Рейки учителя. Използва за предаване на инициация.

Раку
Това е последния символ от Усуи Рейки. Използва се само за да предаде инициацията. Формата на символа напомня мълния. Смисъла му можем да преведем като “заземяване на огъня”. В края на инициацията той се използва за заземяване на получилия енергията. Всъщност това е всичко което повечето мастери знаят за Раку. Трябва да отбележа че символа има своеството да да активира централния енергиен канал и да помогне на ученика да проведе енергията. И още- използва се за да раздели аурите на учителя и ученика, които по време на инициация се сливат. В момента на сливането учителя поема върху себе си цялата натрупана негативна енергия на ученика. Към края на сеанса с помощта на духовните учители и символа Раку тази негаивна енергия се заземява. Именно с това освобождаване по време на процеса на настройването се обяснява физическото и емоционалното пречистване и промяна, които често следват посвещението.
При работа с изключително закостенели мисловни модели, когато други техники не дават резултат, може да се “постави” Раку неколкократно в 6та чакра, в ослепително синьо-бяло. Трябва да сме много внимателни с подобна употреба. В никакъв случай, не бива прибягваме до такова въздействие, при всяка терапия, просто за да сме сигурни в успеха.

ДАЙ КО МИО И РАКУ СА СИМВОЛИТЕ ОТ РЕЙКИ 3. ВСЕКИ РЕЙКИ МАСТЕР МОЖЕ ДА УПОТРЕБЯВА ЧО КУ РЕЙ, СЕЙ ХЕ КИ, ХОН ША ЗА ШО НЕН, ДАЙ КО МИО И РАКУ
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Wizard » 14 Юли 2009, 22:35

Препоръчвам сайта само за информация, относно РЕЙКИ! Не познавам хората, които са го правили, за да Ви насочвам да търсите помощ от тях!


The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот paparosko » 16 Юли 2009, 15:52

Символите в Рейки са полезни и действат.

Те са необходими докато осъзнаеш, че светът е ментален и всичко е подвластно на мисълта.
Тогава и без символи ефектът от използване на Рейки енергията е същия.
Важно е да си убеден в силата на мисълта, а не да извършваш Рейки сеансите механично.

Накратко, символите са като помощните колела на детски велосипед.

:)
Никога не казвай никога!
Аватар
paparosko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 156
Регистриран на: 21 Юли 2007, 14:57

Мнениеот Lord Voldemor » 31 Юли 2009, 01:05

Като цяло,постнатото инфо не е лошо,но има доста неща за доуточняване,иначе това би довело до грешки.Описанието на символите е прекалено категорично,някои неща не са верни, просто защото са прекалено обширни.За да не се затормозява темата,ако някой има ?-и или коментари,моля да ми пиши на ЛС.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Lord Voldemor » 31 Юли 2009, 01:18

Опа.Току-що забелязах постнатия Хон-Ша-Зе Шо-Нен от Маг Наско-аз използвам друг(както го представя Даян Стейн),и според моето наблюдение,в този му вариант(според Стейн)е най-мощен.Разбира се,винаги може да се открият и ОЩЕ по-мощни варианти.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот МагНаско » 02 Авг 2009, 13:46

Lord Voldemor написа:Опа.Току-що забелязах постнатия Хон-Ша-Зе Шо-Нен от Маг Наско-аз използвам друг(както го представя Даян Стейн),и според моето наблюдение,в този му вариант(според Стейн)е най-мощен.Разбира се,винаги може да се открият и ОЩЕ по-мощни варианти.



Всеки един добре запознат с тази материя знае че на всеки символ има по няколко вариятна няма по-мощен или по-слаб вариянт всичко е в главата на човек..
истината е някъде там
Аватар
МагНаско
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 186
Регистриран на: 21 Май 2006, 19:58

Мнениеот Lord Voldemor » 02 Авг 2009, 16:00

За това и уточних,че винаги може да се открият(по принцип по време на лечение-при мен)нови конфигурации.Обаче именно тази конфигурация(по Стейн)ми разкри портала към изгубените символи-всички Рейки майстори,които познавам,или за които съм чел използват само 5 символа.Ето за това препоръчвам който се интересува да провери този вариант на Хон-Ша-Зе-Шо-Нен,и да открие свой път към „липсващите"символи.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот МагНаско » 02 Авг 2009, 17:47

На този етап мога да добавя че едно посвещение в Шамбала също би помогнало на Рейки мастерите и на ползващите Рейки второ ниво ,.
истината е някъде там
Аватар
МагНаско
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 186
Регистриран на: 21 Май 2006, 19:58

Мнениеот paparosko » 05 Авг 2009, 07:32

Поддържам твърдението на МагНаско за посвещение в Шамбала мултиизмерно лечение и съзнателно вкореняване на Махатма енергиите.

Същото се отнася и за символите. Не е важна точността на изписването или изобразяването им, а доколко вярваш, доколко си вътрешно убеден в силата и възможностите им.

Тъй като съм се занимавал с японски (по същество са китайски) йероглифи, мога отговорно да заявя, че някои от йероглифите изобразени в Рейки символите не отговарят на оригиналните такива, въпреки това символите определено действат. Това още веднъж потвърждава твърдението, че не е важен символа, а МИСЪЛТА (УМА).

:)
Никога не казвай никога!
Аватар
paparosko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 156
Регистриран на: 21 Юли 2007, 14:57

Мнениеот Lord Voldemor » 05 Авг 2009, 11:37

Мисълта не участва при истинския Рейки сеанс.А формата на символа Е важна,защото тя съдържа не какво да е,а Точният енерго-информационен модел,който се предизвиква и използва за Точно определена цел-как иначе можеш да имаш пълен контрол(успех)над извършваното?А иначе съм съгласен,че не формата е НАЙ-важна,но тя е от огромно значение,прецизното задаване на операционалния процес детерминира крайния резултат :roll:
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Nemezius » 05 Авг 2009, 12:34

Lord Voldemor написа:Мисълта не участва при истинския Рейки сеанс.А формата на символа Е важна,защото тя съдържа не какво да е,а Точният енерго-информационен модел,който се предизвиква и използва за Точно определена цел-как иначе можеш да имаш пълен контрол(успех)над извършваното?А иначе съм съгласен,че не формата е НАЙ-важна,но тя е от огромно значение,прецизното задаване на операционалния процес детерминира крайния резултат :roll:


А аз така и се чудя за какво изобщо се занимавате с формите, при положение че важното(поне по мое мнение) всъщност е намерението- възнамеряваш да излекуваш някого и влагаш енергия в това- какво значение ще има тогава длаи размяташ жезъл, пориш въздуха с ножове, чертаеш/проектираш символи и т.н.?! Поне за мен не е необходимо да минавам през символите и да ги чертая, а само да се изпълня с изчистено намерение е да влея енергия в процеса, може би за това и не мога да разбера напълно породилия се спор относно "точността" на символите. То ако беше така, хайде просто да вържем една антакарана към тялото на "пациента" и да не се занимаваме повече :P
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот paparosko » 05 Авг 2009, 15:19

Nemezius,

Направи много точно попадение!

Нямам намерение да доказвам, защо силата на мисълта е важна дори и при Рейки сеансите.
После някои се чудят, защо понякога с Рейки сеанси не може да се постигне ефекта на Лечението с прана, а то е, защото повечето Рейки лечители са научени да направят символите, да си сложат ръцете и през останалото време да се прозяват - образно казано.

Нека всеки сам да достигне до своята истина.

:)
Никога не казвай никога!
Аватар
paparosko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 156
Регистриран на: 21 Юли 2007, 14:57

Мнениеот Lord Voldemor » 05 Авг 2009, 19:00

За да си спестя излишно обясняване(още)ще го кажа така-за 5 мин лекувам остро главоболие,за 1 час грип- много накратко казано.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Lord Voldemor » 05 Авг 2009, 19:30

Не съм съгласен с изтриването на поста ми,както и с неточностите по отношение на системата Рейки,просто защото съм безсрамно добър(но както вече казах,не се занимавам с др.хора по свои си причини)
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Lord Voldemor » 05 Авг 2009, 19:40

мирише ми на професионална дискриминация...съмнявам се че в този форум някой притежава и половината от Рейки уменията ми...не ме дразнете с неподготвени изказвания...
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот paparosko » 05 Авг 2009, 20:59

Lord Voldemor,

Радвам се за твоите способности.
А още повече се радвам за моите способности.

:)
Никога не казвай никога!
Аватар
paparosko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 156
Регистриран на: 21 Юли 2007, 14:57

Мнениеот Nemezius » 06 Авг 2009, 13:16

'айде стига да сте ис мерили... "способностите"- всеки от нас си има свое виждане и разбиране- ако нещата работят- работят и толкова, което пак си е въпрос на убеждение, на вътрешна нагласа ;)

btw, 5 минути за острър главобол си е направо бавно- не те ли беше срам да го кажеш :D
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Следваща

Назад към Магия

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 29 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 29 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта