Джинове Крале

Всяка друга магия, която не се вписва в останалите категории - Висша магия, Шаманизъм, Хрономагия, Древна Магия... всичко, за което се досетите. Тук можете да пишете за нови магически системи, вашите магически идеи.

Назад към Магия

Мнениеот rain » 22 Апр 2010, 15:36

Това са средновековни персийски илюстрации на седемте Джинове Крале в арабския мистицизъм
отговарящи на седемте планети и седемте дена от седмицата заедно с техните печати. Истинските
им имена са неизвестни, но към тях се обръща с придаваните им титли като Белият, Черният, Баща
на Светлината, на Чудесата и т.н. Присъстват в различни древни култури под различни названия,
като титани, анунаки, а по-късно възприемани като демони обитаващи подземния свят и подчинени
на Иблис. Всеки от тях има многобройно потомство и деца, както и безброй служители от племената
на джиновете над които управлява.

Изображение Изображение
Изображение Изображение
Изображение Изображение
Изображение
модератор цербер
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот Lord Voldemor » 22 Апр 2010, 16:44

Рейн,илюстрациите са чудесни-лично аз бих ги използвал за медитация(с необходимите защити,разбира се) с цел изучаване природата на тези същества.Никъде не е казано,че контактът с подобни сили трябва да е непремено за вреда-както за съжаление си мислят повечето ,,ентусиасти''.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот lord_beliar » 20 Мар 2011, 09:35

[color=#00FF00]сравнително нов съм в този форум и искам да те помоля за нещо Rain, удобно ли ще бъде да ми пратиш някаква информация за джиновете за да се образовам! Като гледам ги разбираш много и би било добре да намеря достоверна информация, а в интернет почти нищо не открих, за качествена информация да не говорим! Ако можеш прати ми нещо на evil_king@abv.bg. Благодаря ти предварително!
послепис: Нещо не ми се отварят илюстрациите
JHWH
Аватар
lord_beliar
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 36
Регистриран на: 11 Фев 2010, 15:15

Мнениеот rain » 20 Мар 2011, 14:49

Ето линк към изображенията:

По отношение на останалото за да се дадат точни отговори трябва да се зададт точни въпроси, а нека
поясня, че голяма част от тази информация не може да се споделя с всеки просто така. Познанието никога
не идва без труд и усилия.
модератор цербер
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот lord_beliar » 15 Май 2011, 09:52

Напълно си прав, но има ли смисъл да се губи време, с глупавите материали от интернет, а арабският мистицизъм не е просто някаква си wikipedia например. Знам че не е хубаво така наготово да искам информация, но поне би ли ми препоръчал някоя хубава книга да речем.Много ще съм ти благодарен!
JHWH
Аватар
lord_beliar
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 36
Регистриран на: 11 Фев 2010, 15:15

Мнениеот kemal86 » 11 Юни 2012, 09:59

Здравей Рейн ! Имам конкретен въпрос към теб ! До колкото знам ходжите,врачките и други занимаващи се с гадаене и предсказване рабoтят чрез шеитани и джинове ! Това вярно ли е ?
Аватар
kemal86
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 32
Регистриран на: 06 Юни 2012, 07:45


Назад към Магия

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта