Пречистване, "Свещена" аура, Няколко идеи

Всяка друга магия, която не се вписва в останалите категории - Висша магия, Шаманизъм, Хрономагия, Древна Магия... всичко, за което се досетите. Тук можете да пишете за нови магически системи, вашите магически идеи.

Назад към Магия

Мнениеот LordKasaiel » 25 Апр 2010, 08:51

Първо това е първият ми пост и не съм сигурен дали трябва да е точно тук... ако съм сгрешил, моля, извинете ме (ще се опитам да не допускам такива грешки). Като цяло методите, които ще бъдат описвани в този пост са мои разработки(изпробвани са ВСИЧКИТЕ) на различни медитации, ритуали и т.н. Ще поствам когато мога по нещо ново в този пост icon_flowerface

Няколко идеи за лично пречистване, за пречистване на място, предмет или др.
1) Застанете в медитативна поза (или както ви е най-удобно). Започнете да дишате и издишате като отмервате прогресивен и съответно след това понижаващ ритъм. Например дишам 1 издишам 1, вдишвам за 2 сек, издишвам за 2 сек, вдишвам за 3 сек, издишвам за 3 сек и т.н. (препоръчвам да не си определяте по голямо цифра от 9 , целта е не да броите, а да ангажирате ума си в едно нещо и да го успокоите) и след това започнете на същия принцип да намалявате докато стигнете до изходна позиция. "Разградете" се на енергия и се опитайте да изключите своята индивидуалност и да се приемете като енергия, без да се асоциирате с нищо. Сега симулирайте полъх на вятъра, който ви пренася на Северния/Южния полюс. Визуализирайте как се втвърдявате и придобивате форма (за шамани, друиди и прочие може да приемете формата на собствения си пазител, любимо животно и т.н., за хаос маговете- замръзнала хаос сфера и т.н. Въпрос на личен избор!!!) Сега визуализирайте светлина, която преминава през замръзналото ви "тяло". Опитайте се ясно да усещате студа, но и чистотата на водата, чистотата на светлината, която преминава през вас. Сега визуализирайте буря. Дъждът ви обгръща и се превръща в плътта на истинското Ви тяло и затваря светлината вътре в него. Визуализирайте чистото си и искрящо вътрешно тяло. Запазете усещането доколкото Ви е приятно (или доколкото Ви позволи концентрацията :mrgreen: )
Бележка: Ако имате забележки или въпроси пишете на ЛС или направо тук. (Предпочитам на ЛС)

2) Вземете кристална чаша и я напълнете с изворна вода, която сте взели по възможност рано сутрин като сте симулирали или още по-добре сте се чувствали много радостни и леки (ако някой иска мога да пусна една проста, но ефикасна медитация за оправяне на настроението :wink: ). В продължение на 40 дни всяка сутрин по изгрев слънце поставяйте пълната чаша на утринните лъчи като правите следното:
Успокоявате ума си (може да използвате горния начин с дишането, ако ви е харесал, в което се надявам ). Възстановете усещането на лекота и приповдигнатост от моментите, в които сте направили нещо добро. Визуализирайте как целите искрите от светлина и топлина. Кажете:
"Anrhega 'ch 'm cara a dangnefedd." - "Аз ти давам моята любов и мир."
Сега визуализирайте как водата в чашата искри и кажете:
"Glanhawch 'r caddug." - "Ти ще чистиш/пречистваш тъмнината."
След това сложете водата на тъмно и така до края на 40те дни. След това с тази вода ще можете да пречиствате олтари, кръгове и др., да спомагате лекуване на болести и депресии (подчертавам да СПОМАГАТЕ, не да лекувате!!!!)


Засега е това, по-късно ще добавя още.
П.С. Ако съм допуснал грешка, съжалявам наистина
П.П.С Ако имате въпроси, моля, кажете ги.
П.П.П.С. Мисля, че е важно- заклинанията са на Уелски, но ако не ви харесват или не ми вярвате още можете да използвате БГ текстовете и да си ги направите на който език ви харесва. Ако някой има нужда мога да постна и транскрипция на заклинанията.
БЛАГОДАРЯ за вниманието и усилието да прочетете първия ми пост!!!!
'r dywyllwch ardalydd
Аватар
LordKasaiel
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 20 Апр 2010, 09:09

Мнениеот LordKasaiel » 11 Май 2010, 06:45

За освещаване на място:
Изработете сигили под формата на мантра от думите: "свещен", "пречистен" и "сияен"/по 3 от за всяка/. Поставете ги в някакъв ред образувайки звезда с 9 лъча. Запалете по една свещ на мястото на всеки символ /или лист, ако слагате листа, а не рисувате сигилите на ново/. Седнете в центъра и се успокойте. Визуализирайте как сигилите се обединяват със свещите и от техният пламък излиза жълто-червен дим. Нека той изпълни пространството, което сте оградили. Сега усетете мъглата като проявление на мислите ви и стимулирайте чувството за чистота. Задръжте така докато усетите, че мястото стабилно е приело пречистването.
'r dywyllwch ardalydd
Аватар
LordKasaiel
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 20 Апр 2010, 09:09

Мнениеот StellaMorgana » 11 Май 2010, 13:45

Вероятно въпросът ми е тъп и ако е така, моля за модераторска намеса, но какво искаш да кажеш със "сигили под формата на мантра"? Мантрата не трябва ли да се изговаря, вместо да се рисува?
Друго - определен цвят и форма на свещите? Благовония?
Благодаря.
Life is a journey!
Аватар
StellaMorgana
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 142
Регистриран на: 17 Дек 2009, 18:13

Мнениеот LordKasaiel » 11 Май 2010, 15:52

Не може би аз не съм се изразил ясно. След като направиш думата (на някой език) и премахнеш повтарящите се букви я нареждаш като дума, която повтаряш като мантра. icon_flowerface
За благовоние аз използвам тамян в тази практика и червени свещи. Подбери ги така, че да символизират теб самата и представата ти за чистота-ако е бялото е чисто, значи бели свещи и т.н.
'r dywyllwch ardalydd
Аватар
LordKasaiel
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 20 Апр 2010, 09:09

Мнениеот Baneis » 18 Авг 2010, 18:34

Ако искате да се освободите от черна, негативна енергия може също да използвате и това: Визуализирате под, върху който има всякакви гадории( гадориите, които си представяте са въпрос на личен избор) и как вие с един парцал чистите този под. Пречистването не става изведъж, трябва, както при всяко нещо време. Визуализацията трябва да е много добра, но по-важното е да насочите собствената си енергия към парцала, докато в един момент усетите как пода малко по-малко се изчиства от нападналата го напаст. Може да пробвате и с ритуал за прогонване, който помага и за " завръщането ви към себе си", ако мога да се изразя така. Също е хубаво да се пие всяка сутрин, по една топла чаша вода.
Аватар
Baneis
 
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Авг 2010, 20:16


Назад към Магия

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта