Защо не точно Рейки

Всяка друга магия, която не се вписва в останалите категории - Висша магия, Шаманизъм, Хрономагия, Древна Магия... всичко, за което се досетите. Тук можете да пишете за нови магически системи, вашите магически идеи.

Назад към Магия

Мнениеот Lord Voldemor » 03 Юли 2010, 23:44

С Рейки работя от вече 9 години,но ще изложа някои по други моменти,които считам,че е важно да се имат предвид.
И на друго място съм писал,че свързването с егрегора(ЕГ) на Рейки не дава такива резултати,както ако тази система се персонализира до степен намаляваща неговото влияние,и лечителят съумява да насочва енергиите по пълноценно.
Често срещано е разболяването на много от Рейки лечителите,занимавали се дълго с болестите на хората.Причината- канала м/у лечителя и съответният ЕГ става толкова идентичен(изпитвал съм го навремето)че операторът изпада в състояние-приемам от ЕГ отдавам на болния.Това отнема развиването на собствените,индивидуални способности,и в следствие води до заболявания,тъй като ЕГ не се натоварва с енергията на болния,а оператора.Странно ми е,че повечето от енерголечителите с които съм разговарял не го знаят.
Необходимо е да се отчете и фактът,че Рейки има определен предел на въздействие-Използването на Преобразуваща енергия-т.е не изтласкване от отрицателната е-я,а трансформирането на ,,неправилната' такава в ,,правилна''-тук работим с един и същ енерг. ресурс,но задаването на резултата(и Разбирането) е качествено друг.Все едно като победим една армия,вместо да я унищожим,да я присъединим към нашата войска.
Когато лекувам,черпя от Абсолютът(или Кетер за кабалистите,но аз не се фокусирам в/у представата за Кетер,защото съществува и ЕГ на Кетер :) ).
Болестите винаги се проявяват на ,,матрично ниво'' т.е на този План,на който съществува Системата.Борбата с болестта е като борбата с Агентите от Матрицата-няма особен смисъл.Но ако се работи на още по фино ниво-това,в/у което е изградена Системата-тук имаме съвсем различен порядък-за каквато и да е магическа работа.
Как го правя-когато навлизам в медитация,се стремя да проникна колкото може по-навътре в енерг.пластове-и още по-навътре...
Друг акцент-когато се лекува,е необходимо да се открие Матричното тяло на пациента-това,което съществува от мига на неговото проектиране,до разпадането му определено време след смъртта.Въздействията в/у това тяло откриват пълноцени резултати.Работейки в/у ИДЕЯТА-това е вече процес :wink:
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот sirenaangela » 08 Юли 2010, 08:51

Lord Voldemor написа:Често срещано е разболяването на много от Рейки лечителите,занимавали се дълго с болестите на хората.Причината- канала м/у лечителя и съответният ЕГ става толкова идентичен(изпитвал съм го навремето)че операторът изпада в състояние-приемам от ЕГ отдавам на болния.Това отнема развиването на собствените,индивидуални способности,и в следствие води до заболявания,тъй като ЕГ не се натоварва с енергията на болния,а оператора.Странно ми е,че повечето от енерголечителите с които съм разговарял не го знаят.


Идеята на рейки е че оператора е само канал през който минава енергията без да му вреди(даже е наобратно-помага му).Това че много от лечителите се натоварват или заболяват е проблем на начина по който мислят-егото им ги кара неусетно да се мислят за нещо повече,не за канал а за извор на лечебна енергия,т.е. забравят че тази енергия идва отвън и не те са причината за лечебната й сила.
Съгласна съм че индивидуалния подход при работа с рейки е по-продуктивен,стига да не забравяме горното.
Аватар
sirenaangela
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Окт 2008, 13:58

Мнениеот Lord Voldemor » 08 Юли 2010, 12:27

Рейки е само средство-както за лечение,така и като средство за индивидуално развитие-което обаче може да се самосаботира,писах как и защо.
Изхабяването при повечето от енерголечителите идва не само по егоични причини(те са основна предпоставка,де)а и поради факта,че намесвайки се в съдбата на голям брой хора-има си последствия,причините за които стават невидими при липса по-сериозна окултна пдготовка п р е д и да се пристъпи към лечение на групи от хора.
Друг фактор-влизаш в пряк досег с болестта-като да хванеш вирус,само че на енерг.ниво.Рано или късно това се случва.Лично аз лекувам само при случаи когато ЗНАМ,че трябва да се намеся(минал съм и от другото,разбира се)
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот NEVIDIMIQ » 18 Юли 2010, 20:02

Бих искал да попитам, дали при Рейки (когато те настрои учителят) можеш да използваш дадената енергия, все пак и за други цели ? (Черна магия например - ако е нужна енергия) ?
Изображение
Аватар
NEVIDIMIQ
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 42
Регистриран на: 23 Май 2007, 13:52

Мнениеот sirenaangela » 19 Юли 2010, 15:02

NEVIDIMIQ написа:Бих искал да попитам, дали при Рейки (когато те настрои учителят) можеш да използваш дадената енергия, все пак и за други цели ? (Черна магия например - ако е нужна енергия) ?


Предлагам ти да вземеш първо и второ ниво и да пробваш.Ако имаш достатъчно въображение и любознателност сам ще видиш за какво става и за какво не.Познавам човек който само с първо ниво активира символите от второ и трето ниво и беше наясно за какво служат без да има предварителната информация за това.Та за какво става зависи от човека който я ползва.
Аватар
sirenaangela
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Окт 2008, 13:58

Мнениеот NEVIDIMIQ » 19 Юли 2010, 15:32

Това е моята мисъл, искам да разбера преди да ми ръчкат из енергийното тяло :) ще очаквам някой, който вече е пробвал да ми изясни нещата, но все пак благодаря за съвета :)
Изображение
Аватар
NEVIDIMIQ
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 42
Регистриран на: 23 Май 2007, 13:52

Мнениеот Nemezius » 19 Юли 2010, 17:11

NEVIDIMIQ написа:Това е моята мисъл, искам да разбера преди да ми ръчкат из енергийното тяло :) ще очаквам някой, който вече е пробвал да ми изясни нещата, но все пак благодаря за съвета :)


Мога да ти отговоря веднага- може да се използва за доста повече неща от лечение. Дали и за "зло", ще ти отговоря с един мой принцип за размисъл- "Както мракът може да лекува, така и светлината- да убива".
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот sirenaangela » 20 Юли 2010, 11:58

Извинявай, NEVIDIMIQ ,но въпроса ти май не беше зададен както трябва.Като човек с опит ти казвам че нищо не губиш като ти "ръчкат из енергийното тяло" и леко ти намекнах за възможностите на тази енергия.Всичко зависи от теб самия, силата е в намерението с което използваш каквото и да е (домат,троха ,обувка, енергия...).
Аватар
sirenaangela
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Окт 2008, 13:58

Мнениеот NEVIDIMIQ » 20 Юли 2010, 12:09

sirenaangela написа:Извинявай, NEVIDIMIQ ,но въпроса ти май не беше зададен както трябва.Като човек с опит ти казвам че нищо не губиш като ти "ръчкат из енергийното тяло" и леко ти намекнах за възможностите на тази енергия.Всичко зависи от теб самия, силата е в намерението с което използваш каквото и да е (домат,троха ,обувка, енергия...).



Въпроса си ми е много точно зададен.. каквото съм искал да попитам, съм питал, някой който ползва Рейки енергията за други цели - но Немезиус ми е отговорил достатъчно конкретно, така че не смятам, че имаше нужда от още един отговор, но мерси, все пак :)
Изображение
Аватар
NEVIDIMIQ
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 42
Регистриран на: 23 Май 2007, 13:52

Мнениеот Lord Voldemor » 23 Юли 2010, 15:41

Не видях никъде да е споменато основното относно Рейки.Вярно е,че самата система може да се употреби за негативни цели,но същността на Рейки не е да се използва за навреждане.
Иначе казано,който върви с/у течението далеч не стига.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот NEVIDIMIQ » 23 Юли 2010, 16:23

NEVIDIMIQ написа:Бих искал да попитам, дали при Рейки (когато те настрои учителят) можеш да използваш дадената енергия, все пак и за други цели ? (Черна магия например - ако е нужна енергия) ?



Ето тук, съм попитал Лорде :) Мерси за отговора.


EDIT: Ти имаш впредвид основното .. до колкото имам информация ти практикуваш Рейки (както прочетох го използваш за лекуване само на семейството) и предполагам, че си по-наясно със нещата за какво ще се използва енергията... така че ще го имам впредвид :)


А моята мисъл като цяло беше - Може ли енергията след премахване на блокажи.. нашата собствена енергия (Не онази универсалната, която използва Рейки, Сейким, Каруна и т.н.)
да бъде използвана и за други цели :)
Изображение
Аватар
NEVIDIMIQ
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 42
Регистриран на: 23 Май 2007, 13:52

Мнениеот Lord Voldemor » 24 Юли 2010, 07:17

Не лекувам само семейството си-за толкова години съм имал повече от достатъчно случаи-лекувам,когато Е необходимо-как разбирам-интуиция.
Посвещаването от Учител повишава енергийното ти ниво- нарастването на силата ти обаче е неразривно свързано с с поемането на по-голяма отговорност.Е,който каквото иска да прави,има си хора за всичко.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот МагНаско » 06 Юни 2011, 14:45

Lord Voldemor написа:Често срещано е разболяването на много от Рейки лечителите,занимавали се дълго с болестите на хората.Причината- канала м/у лечителя и съответният ЕГ става толкова идентичен(изпитвал съм го навремето)че операторът изпада в състояние-приемам от ЕГ отдавам на болния.Това отнема развиването на собствените,индивидуални способности,и в следствие води до заболявания,тъй като ЕГ не се натоварва с енергията на болния,а оператора.Странно ми е,че повечето от енерголечителите с които съм разговарял не го знаят.


Тук ще си позволя да говоря въз основа на личния си опит с Рейки а и не само моят но и на други лечители с който контактувам. ТАКОВА ЖИВОТНО НЕМА !!! Целта на самата система Рейки е духовното израстване на индивида който я ползва , при ползванетоо на Рейки с цел лечение няма опасност да прихванеш заболяването на пациента , А за споменатия погоре проблем мога да кажа че посвещаването или настройката ти в системата на Рейки явно е било формално и затова се получават подобни неща защото неправиш връзка с рейки а с нещо друго.

Относно въпроса дали Рейки може да се ползва за нещо негативно отговора ми е твърдо не , защото принципа на работа на тази енергия е да помага и да работи за висшето най-добро а не за човешки желания и страсти ..
истината е някъде там
Аватар
МагНаско
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 186
Регистриран на: 21 Май 2006, 19:58

Мнениеот Lord Voldemor » 30 Юни 2011, 16:10

Маг Наско,а защо според теб Рейки не може да се използва за зло?Защото това си е конкретен егрегор,който лапа енергия.Това,което Рейки ти дава,е добро начало-наличие на по-висока степен на опериране на съзнанието.Но след време този висок егрегор започва да взима.Но за да го разбереш е необходимо да можеш да в и ж д а ш ,а не да четеш или слушаш разни ,,колеги''.Опитът ме е научил-каквото правят хората,прави обратното,или най-малко търси и НОВ подход.Качественото енерголечение изисква невъобразима скорост на съзнанието,в една секунда трябва да почувстваш,разграничиш и насочиш десетки потоци енергия-всяко потрепване в енерг.структура на пациената оказва влияние в/у цялостото състояние,а те едновремено се случват ТОЛКОВА неща.
Всяка една система-каквато и да е-произтича от Системата за Убеждение или още диалектиката/матрицата,и затова универсална панацея няма.Това всичко са средства,които затрудняват АЗ-духът по пътят към случването му т.е явяват се необходимите препятствия,които ако се предолеят от позицията на Съзнанието пораждат това най-висше състояние.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си


Назад към Магия

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта