Малко повече информация за Азраел???

Всяка друга магия, която не се вписва в останалите категории - Висша магия, Шаманизъм, Хрономагия, Древна Магия... всичко, за което се досетите. Тук можете да пишете за нови магически системи, вашите магически идеи.

Назад към Магия

Мнениеот Votan » 04 Сеп 2010, 10:07

Здравейте :) Тъй като съм чел, че Азраел е ангелът на смъртта; последният, който ще умре и че той е "онзи с косата", в мен се зародиха няколко въпроса. Наистина ли е така? Защото ако е така излиза, че цялата тази представа със скелета с качулка дето държи коса и служи на злото, е лъжа. В смисъл, ако е ангел, значи е близък до Бог (даже някъде четох, че бил вторият след него). Но един пич от друг форум бе казал, че Азраел е всъщност Анунаки и че бил паднал ангел като Луцифер и затова смъртта била част към злите сили - отново противоречие с всички други източници, които съм чел. Откъде идва това различие? Каква е истината - ангел ли е или демон, лош ли е или добър (тоест иска ли да навреди на призовалия го или не). Също така хората, които бяха инвокирали/евокирали твърдяха, че бил четирилик и с хиляди криле и очи и езици по тялото, колкото са хората на земята, а пък един твърдеше, че му се явил като черен рицар - някой от вас инвокирал/евокирал ли го е, за да каже от първа ръка подробности за този ангел. С каква цел се инвокира/евокира, с какво може да помогне, какво иска в замяна и какво трябва да се направи, за да откликне на желанието ня някого да го призове??? Нали няма да му вземе душата??? Другото, което ме интересува е наистина ли трябва да премахнеш първо страха си от смъртта, за да дойде - да спиш по гробища, крипти, с мъртъвци????? Изглежда ми опасно и противно. Много ме интересуват ангелите и бих ги предпочел за евокация пред демоните, стига да са добронамерени. Бих искал да пробвам с Азраел, но не знам дали не е опасно. Затова пуснах тази тема. Ще се радвам да ми отговорите на въпросите, благодаря :)
Аватар
Votan
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 28
Регистриран на: 10 Апр 2010, 14:21

Мнениеот Lord Voldemor » 04 Сеп 2010, 11:07

Приятелю,прекалил си с фентъзито.Въпросите ти са от рода на ,,може ли Дракула да победи Върколака''?
Ангели,демони-ако човек има реален контакт с такива сили(а не само във въображението си)то му е пределно ясно кое какво е.Такива материи не могат да се осъзнаят само интелектуално-без непосредствен опит нищо не е вярно-затова и всеки ще ти каже,че Азарел примерно е с хиляда криле или черен рицар.Външният вид на ,,съществата'' може да бъде много различен,защото всеки има различна степен на пропускливост на психо-цензура си.
Да премахнеш страха от смъртта като спиш с мъртъвци???.Това холивудска продукция ли е или форма на извратеност.
Защо да те е страх от смъртта-ако има следващ живот,отново ще живееш.Ако не-няма и да го разбереш.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Votan » 05 Сеп 2010, 11:43

Аз не изявявам желание да спяс трупове или да се навирам в катакомби. Просто някакъв пич беше казал, че така се привлича вниманието на Азраел. Ама и на мен ми се струва простотия. Иначе този ми въпрос не е продиктуван от прекаляването с фентъзито (този път поне), а наистина ме интересуват ангелите и призоваването им, но книгите, които ми препоръчахте тук, ги няма никъде по книжарниците и ме гледат като прокажен като цитирам заглавията и авторите :oops: Та за това се надявах на малко инфо от първа ръка за Азраел. Съжалявам, ако ви досаждам, но не знам дали знаете колко е трудно и гадно да няма с кого да си говориш за тези неща, да няма кой да ти предава знания, да те гледат като луд, когато заговориш за магия, ангели, демони.....на всичкото отгоре и книгите ги няма никъде по книжарниците и пазарите.
Аватар
Votan
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 28
Регистриран на: 10 Апр 2010, 14:21

Мнениеот StellaMorgana » 06 Сеп 2010, 07:51

Не разбирам желанието ти да комуникираш точно с Азраел. В смисъл, че хем те е страх, хем пък искаш да го призоваваш.
Ето малко инфо за Азраел, надявам се, че говориш английски, защото не ми се превежда в момента. А всъщност ти прегледа ли библиотеката на Мгейт? Защото съм убедена, че там има някои от книгите, които търсиш.
Изображение
Life is a journey!
Аватар
StellaMorgana
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 142
Регистриран на: 17 Дек 2009, 18:13


Назад към Магия

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта