Шинто - молитвените слова

Всяка друга магия, която не се вписва в останалите категории - Висша магия, Шаманизъм, Хрономагия, Древна Магия... всичко, за което се досетите. Тук можете да пишете за нови магически системи, вашите магически идеи.

Назад към Магия

Мнениеот karasu » 17 Сеп 2011, 14:24

Здравейте, първо.

Искам да започна с това, че темата ми се основава на един въпрос.
Тъй като вече съм се докосвала малко или много до повечето окултни ритуали и заклинания, като се почне от Уиката, през древноегипетските, Драконовите, Хаос, ангелските медитации за призоваване и така нататък, с изключение на демонологията единствено, а в последно време и с българската билкова магия, се замислих за религиозното учение Шинтоизъм и за магията, която ползват последователите основно- а именно молитвените слова, за призоваване или за пречистване. Даоизмът също ми е някак далечен, но той сега няма работа тук особено.
Та, въпросът ми е относно тези молитвени магически слова, някой разполага ли с информация за тях, за ритуалите, самите молитви, типологията... изобщо, каквото и да е за Шинто?

Благодаря предварително.


...a sign of my sins...
Аватар
karasu
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Сеп 2011, 11:54

Мнениеот Lord Njarlathotep » 17 Сеп 2011, 20:14

Много трудно би успял да намериш информация тук. Шинтоизмът е нещо като сбор от народни поверия и церемонии от цяла Япония. Хубаво е да се има предвид, че там всяко село си има собствен храм със собствено божество.. и свои обичаи... Шинтоизмът е повлиян до някаква част от Китай и будизмът. В Китай, Индия и Япония примерно се срещат моите любими многоопашати лисици... Проблемът е, че японците не допускат никой който не е от тяхната народност към шинтоизмът, или поне към интересната му част...
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот karasu » 17 Сеп 2011, 21:13

Красивите Китсуне, наистина очарователни... даже повечето им божества, демони и духове са такива, от това което съм проучвала, имат си чар.
Преди известно време интересът ми към Шинтоизмът нарасна значително, но е истина това, че материал за самото учение, религия, философия- всеки го нарича различно, макар и то да няма собствени книги и доктрина, и особено свързан с будизмът- просто няма, и ако не се намери някой, който да разтълкува философията и обясни идеите, ще е трудно човек сам да се справи, независимо от духовното си ниво и разбирания. Факт е обаче, че шинто се среща и в България като последователите са една шепичка хора, но уви, и те не особено запознати, нищо че са 'последователи' от години.

Интересна е самата подготовка за подобен ритуал, не само извършването му, подредбата на домашния олтар, хармонията, предварителните медитации за постигане на идеалната хармония... не знам дали на уиканите и демонолозите няма да им е прекалено далечна тази материя, макар че и в самата Уика също има една приятна хармония, пък за тези осъществяващи чести контакти с Хеката да не говорим... та обратно на темата, в последно време японците стават малко по малко по- отворени към света и разнообразните нации, и ето нещо което наскоро открих:Shinto ritual, но липсват текстовете, самите молитви които се редят по време на церемониите и това ми създава голям проблем...

Благодаря за отговора, Lord Njarlathotep : )
Май можем само да се надяваме и тези магически слова да станат по- известни един ден, подобно на постепенно разкриващите се церемониални ритуали.
...a sign of my sins...
Аватар
karasu
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Сеп 2011, 11:54


Назад към Магия

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта