Индонезийски чакри

Всяка друга магия, която не се вписва в останалите категории - Висша магия, Шаманизъм, Хрономагия, Древна Магия... всичко, за което се досетите. Тук можете да пишете за нови магически системи, вашите магически идеи.

Назад към Магия

Мнениеот EXARP » 23 Окт 2012, 22:36

Здравейте,

Не съм писал в този форум от години, но имам нещо да попитам...
При едно от пътуванията ми преминах специален освещаващ ритуал целящ събуждане на вътрешната енергия.
Става дума за система от чакри но не традиционните хидуистки.
Тези са 4 и не са разположени по дължината на гръбначният стълб. Вместо това се помещават в 4 органа, посока на въртене и съответен цвят: сърце, черен дроб, бъбреци и жлъчка.
Всяка се отключва чрез специален ритуал и изпитание. За първата знам, че те оставят една нощ сам в джунглата...
Ритуалите за отварянето им се минават след като е минало активирането на енергията (също наречена кундалини).
След като е активирана почваш да тренираш едно безконтактно, в което когато те атакуват трябва да си стегнеш долните коремни мускули, чрез които излъчваш енергия около себе си като щит и не могат да те ударят.
По подобен начин чрез няколко мантри можеш да поставяш защита на обекти.

След отварянето на вскички чакри имаш способност на самолечение и куп други работи като например контрол над климата, което си беше интересно. По време на посвещението имаше няколко доста възрастни хора, които се обучаваха за това.
Въпросният учител е последовател на някакъв кралски род.

И..на въпроса ми...някой да е намирал, чувал или чел нещо за такава система от чакри?
ELEXARPEN COMANANU TABITOM
Аватар
EXARP
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 252
Регистриран на: 18 Сеп 2005, 08:18
Местоположение: NIBIRU

Мнениеот Lord Voldemor » 10 Ное 2012, 10:23

Тази система ми звучи правдоподобно,но с едно много важно уточнение:
истинското Пробуждане,придружено със съответно развитите свръх-способности се осъществя от издигането на Кундалини по пътя на гръбначните чакри.Движението на Кундалини активизира разбира се и други десетки,стотици или хиляди по-малки чакри и канали.Кокото по-силно осъществявате движението/събуждането на Кундалини,толкова повече ще се развиват и останалите енергийни компоненти-т.е от Голямото към Малкото,за да бъдат постигнати истинските резултати.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот EXARP » 10 Ное 2012, 23:53

Това е и една от основните разлики с Кундалини, което всеки знае - тука то не се издига нагоре по гръбнака, ами се върти в кръг между 4-те чакри, които споменах по-горе. Всяка от тях се върти поотделно и кундалини се върти през тях циклично...
ELEXARPEN COMANANU TABITOM
Аватар
EXARP
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 252
Регистриран на: 18 Сеп 2005, 08:18
Местоположение: NIBIRU

Мнениеот Lord Voldemor » 11 Ное 2012, 12:29

Кудалини,най-могъщата и съществена сила съдържащо са в тялото на човека(и не само)има един начин на движение-и той е нагоре(има и спускащ се,инволюиращ Кудалини,но това утежнява темата).
Животните имат такъв етап на развитие,какъвто определя и хоризонтално ориентирания им гръбначен стълб.Съответно,бидейки с изправен(вертикален) г. стълб Кундалини устремява съзнанието НАГОРЕ.Което иманно и отличава човека от животните.
Установяването на контрол(чрез ясноосъзнатост) над чакрите протича по следния начин-подчиняват се чрез съзнанието(целта) и действията(практикуване)всяка една от тях,като се започва от по-долните,към по-горните.Н-р подчиняването на сексуалната чакра се осъществява в пълна(контролирана от съзнанието)степен,след като е овладяна чакрата под нея.Така постепено,в хода на култивацията си,Кундалини разраства усвоимата енергийна потентност у човека,докато съзнанието достигне седма чакра(вашата сателитна чиния,т.е приемникът на мислите,към които сте настроени).Достигайки до 7-ма чакра,Кундалини отприщва съзнанието на индивида до Планетарно или дори Вселенско такова.
Затова и вдигаме взор към звездите :)
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот EXARP » 12 Ное 2012, 19:05

Отговора ти подсказва, че нямаш идея каква е тази система. Както обясних, освен по наименование на някой от ключовите и елементи явно няма нищо общо с индийските чакри.

Забравих да кажа, че при практикуването на безконтактен двубой, многобой, поставяне на защита и отблъскване на зло-мислещи хора е нужно да се държи стегнат един коремен мускул който се намира най-отдолу, над слабините без да ти пречи да дишаш нормално. От там излиза цялата енергия която се използва.

Също така има една релаксация което се изпълнява всеки ден - вдишваш до 9, задържаш до 9 със стегнат мускул(обясних по горе кой) и издишваш до 9. Цялата процедура се повтаря 9 пъти.
ELEXARPEN COMANANU TABITOM
Аватар
EXARP
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 252
Регистриран на: 18 Сеп 2005, 08:18
Местоположение: NIBIRU

Мнениеот Lord Voldemor » 12 Ное 2012, 22:30

Ако системата ми беше позната,щях да съм го казал-причината за коментарите ми беше породена от това,че е от най-голяма важност е да се осъзнава,че вертикалното движение на Кундалини води до оптималната степен на развитие.Друг вид движение може да бъде полезно като познавателност,за общата енергийна култура на индивида.Но не и като окончателен или заместващ метод.Всеки метод може да дава резултати,понякога дори шокиращо неочаквани.Необходимо е обаче да се помни,че това не е гаранция за в бъдеще-огромен брой са системите представляват капани,които в началото ти оказват тласък,за да те обвържат да се закачиш на хранилката.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот eXPerience » 13 Ное 2012, 14:56

EXARP, няма индийски, индонезийски и пакистански чакри. Ако си мислиш, че индийски чакри са седемте, наредени по височина на линията на гръбначния стълб, а индонезийски са изброените от теб, си в много, много голяма грешка. Имаш едни чакри, които са пръснати по цялото тяло, и можеш да ги развиваш с различни системи - всички заедно или си избираш да започнеш от тази или онази. Както имаш едни ръце и едни крака и можеш да си айкидист, каратист, Кунг-Фу боец или каквото се сетиш. "Индонезийските чакри нямат нищо общо с индийските" е една голяма глупост. Имаш големи пропуски в основите на Източните системи. Техниките с контрол на дишането, които си описал, се наричат пранаяма. Не ти ли звучи индийско? Стягането на коремните мускули го има в много системи. Там се намира долният дантиен (или само дантиен), където се съхранява и използва за други цели сексуалната енергия. Не ти ли звучи китайско? Дори и чисто физическата тренировка на тази област може да даде впечатляващи резултати. Например да бъде спрян енергиен удар от майстор, като този, който си посочил, или да се пребори енергиината му защита. Тоест за теб може да е невъзможно да удариш учителя си, но за един китаец, израснал в Шао Лин, може и да не е толкова трудно. Стягането и контролът върху дишането също култивират енергия. Има момент, в който границата между резултатите от външно и вътрешно трениране става размита. Отшелничеството за определен период от време също го има на огромен брой места.
Могат още много неща да се кажат. Има всякакви системи и трябва да си разглеждал много такива, за да видиш общите неща. Даже има един лаф, че колкото са майсторите, толкова са и системите. Във всяка източна религия има движение и култивация на енергия по някакъв начин, дори и само чрез специални физически тренировки, като крайните резултати накрая са и различни, и сходни. Намирал съм медитации и използване на енергията за подобряване на интелектуалните и ментални способности. Даде ми доста задоволяващ отговор защо азиатците са толкова способни във всичко. Даже в Кунг-Фу наръчник съм намирал указания за циркулиране на енергията. Дори чупенето на тухли изисква това. Единствената разлика в твоята система е, че циркулацията е в някаква странична форма. Всичко друго го има писано вече в един или друг вариант (а може и тази циркулация да я има някъде). Неправилно е да си заплюваш това или онова за индонезийско, защото някои неща са се появили сигурно още преди на индонезийските острови да се заселят хора. Прочети и за други системи, за да разбереш по-добре как работи твоята. Забил си в главата си само в нея и не щеш и дума да чуеш за друго. Струва ми се, че е започнало да се получава:

Lord Voldemor написа:...огромен брой са системите представляват капани,които в началото ти оказват тласък,за да те обвържат да се закачиш на хранилката.
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот EXARP » 14 Ное 2012, 10:25

Мхмм...кой знае, все от някъде е дошло това знание, но докато не разберем предполагам може да му слагаме всякакви наименования.Все пак индонезийците са хиндуисти и корените им идват от Индия. Може би трябваше да сложа индонезийски в кавички за да се знае, че наименованието е сложено условно..е грешка на езика, не съм добър в изявяване на мислите си. Също така индийски също трябваше да сложа в кавички за да е разбере, че съм ги нарекъл така поради това, че тези по протежението на гръбначният стълб са най-познати на хората тук, става дума за обикновенна асоциация. Единици са тези, които знаят повече.
Техниката за дишане, което споделих е тази която се използва в конкретния случай, вероятно е форма на техника от пранаяма, но там има още стотици подобни...не е една или две за да нарека единицата с името на общото. А колко пропуски имам, едва ли вие сте човека който може да определи.
Прав сте, дантиен не само звучи китайско но и Е китайско, но освен това може да бъде Хара или също така Свадхистана и т.н.

Моля модератора да заключи темата, че ще продължим да си даваме уроци. Грешка беше да я започвам като цяло. Този форум не е това което беше преди 5 години...

Поздрави и умната ;)
ELEXARPEN COMANANU TABITOM
Аватар
EXARP
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 252
Регистриран на: 18 Сеп 2005, 08:18
Местоположение: NIBIRU

Мнениеот Lord Voldemor » 14 Ное 2012, 13:11

всичко е въпрос на субектвна гледна точка...докато не навлезеш в Цялостта.Едва тогава съумяваш да получиш пълната Картина,която те кара да проумееш наистна нещата.За всяко нещо Духът се нуждае от опитност,и винаги се намира някой човек,чрез който всеки един възможен сценарии да се изпълни.Подходящите хора за подходящата роля.Тук Човек именно може да се култивира-правейки се подходящ,като намира начин да открие своята автентична роля,т.е истинската му личност/задача,мисия.
Практикуването на най-различни по х-р системи-както и на взаимоизключващи се такива-съм го препоръчвал неотклонно,тъй като от собствената ми опитност това ме прави по-добър.Въпросът е,след като търсачът се позагуби на два-три пъти,открива не коя техника Е НАЙ-Добра,а коя техника за КОЕ е най-добре-защото хората са много различни,и затова и се създават/съществуват толкова системи от всякакъв характер.Необходима е винаги обаче Максимална концентрация на цялата воля на Духа във вас-така човек се научава да вижда чрез вътрешното си зрение-т.е директно,непосредствено разбиране на протичането на ситациите/реалност около теб.

ЕХРАРП,ще ме прощаваш,но след като ти сам не си присъствал тук от години,не си в позиция да раздаваш присъди какъв не бил форумът.Той е жив огрганизъм,всичко е въпрос на време отново да си намери Формата-защото това пространство,което всички сме създали тук,е пропито от магия.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот eXPerience » 14 Ное 2012, 15:36

Не ти харесаха отговорите. Е да се цупим тогава... Даже на "Вие" обърна разговора. Пита дали някой е чувал за тази система и ние изказахме близки до въпросната система неща. Явно никой от четящите в момента не е чувал точно същата система едно към едно. Твоят отговор е, че даваме уроци. Сам си бил там, минал си Посвещение в системата, а питаш тук с презумцията, че много малко хора са чували за други чакри, освен най-известните седем. Явно искаш да насочиш въпроса си към всички. Какъв отговор очакваш тогава от по-незапознатите и даже от тези, които тепърва навлизат в окултното? Да ръкопляскат и да кажат "Чувал съм тази система, страхотна е! Невероятно е, че си се уредил да те посветят в нея"? Това ми намирисва на несигурност, което може да намали резултатите от практиките ти.
Струва ми се, че тези неща сам не ги виждаш и затова ти ги казвам. Няма нужда да се сърдиш. Тук за пет години не сме започнали се караме и бием, а все още си даваме съвети и градивни критики. Каквато и да е системата, радвай се, че имаш Учител, който ти е дал насоки. Малко хора могат да си намерят такъв...
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот degagement » 15 Ное 2012, 08:48

EXARP, Инаше една книга "Даоистка йога и сексуална алхимия". Там имаше много подобни неща.
Книгата е много полезна, дори да не е точно за онова, което те интересува, така че можеш да потърсиш в гугъл дали ти е достъпна да си я намериш.
Книгата е пълна с практики и там именно се разказва за органите, практики, с които да се задейства енергията в тях, на кои елементи и цветове отговарят, но там се говори за 5 органа - бели дробове, черен дроб, далак, бъбреци и сърце.
Но в книгата няма бойни техники. Предполагам някои техники могат да се нарекат защитни.

Това което питаш по начало не е общоизвестно по форумите, т.е. онези, които се правим на всезнаещи, няма как да ти отговорим. Ако някой тука има такова знание, то е най-вероятно да ти пише на лична и то едва след като е убеден, че си заслужава да го направи... но според мен хора с реално знание и сила нямат нужда да пишат по форуми. По тези форуми човек може да изгради добра база на знание и сила, но само база, а после или предвижда следващите стъпки на обучението си или му попадат случайно "отгоре" нещата, с които да продължи.

По-скоро потърси в Гугъл - много по-вероятно е там да намериш информация и може би някой семинар.
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00


Назад към Магия

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта