Спешна Помощ

Всяка друга магия, която не се вписва в останалите категории - Висша магия, Шаманизъм, Хрономагия, Древна Магия... всичко, за което се досетите. Тук можете да пишете за нови магически системи, вашите магически идеи.

Назад към Магия

Мнениеот Dechko88 » 06 Дек 2012, 11:41

Здравейте приятели, отновот се налага да се обърна към вас, защото ми дойде един много сериозен проблем на главата. Става въпрос за мой близък човек който има магия , незнам каква е точно магията но нещатата са много зле , днес се наложи да го закараме в психиатрична клиника , вързан е за леглото. Оплаква се че има косми в стомаха и ми каза че нещо е нанизано и ще стане каквото трябва да стане , сигурен съм ,че има нещо в него зашотото говори на разлини езици , започва да пее някви неща на турски като в джамия , когато му кажа някой молитва се сгърчва целия и почва да се хили и да говори нещо на турски. Попринцип преди е има проблеми с едно момиче което майка му е туркиня и се занимвала с такива неща и ме съмнява,че от там идва цялата работа , всички насвтояват да се лекува в сихиатрична клиника с медикаменти и че има шизофрения , но аз съм убеден , че не е това, аз съм единственият човек с който разговаря отказва да се подчинява на който и да е друг, когато го питам дали са повече от един зениците мус е разширяват ухилва се и започва да кима като олигофрен , вижда неща и говори с тях, бърка си с нож в гърлото и вади някви топчета косми , и ми повтаря че е низано и каквото трябва , то щяло да стане , когато го пуснат тия неща започва да плаче и да вика за мене и казва че само аз знам как да го управя и да не слушам другите кво казват. Иска да попитам , какво да правя според вас . В Варна съм и за жалост не познавам никой от тук който да се занимава, а и не искам да се доверявам на случайни хора , защото знам колко неспособни , самопровъзгласили се за лечители има на този свят. За това се обръщам към , вас защотото знам че тук има достатачно компетентни хора които да ме упътят , учаквам вашата подкрепа. Мир
Аватар
Dechko88
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 13
Регистриран на: 21 Сеп 2008, 17:59
Местоположение: Portugal

Мнениеот ElgoElgo » 07 Дек 2012, 17:56

Трябва да потърсиш екзорсист, обаче тук във форума такъв няма да намериш.
Аватар
ElgoElgo
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Фев 2011, 12:57

Мнениеот Mixael » 07 Дек 2012, 22:38

За съжаление не ти вярвам на историята... в лудницата не им позволяват остри предмети, стъклени буркани, шишета, и всичко с което могат да се наранят или някой друг да пострада...та за нож дори не мога да си го представя, а като е вързан...хич. Ако това се е случило преди да го завържат в лудницата ок.
Щом си го виждал да вади косми и това има обяснение над което няма да се спирам подробно с анализ.
Ако има магия, турска...не може да се развали! Нито една магия не се разваля. Прави се друга да се неотрализира старата. Колко и да е странно имам подобен случай с мой приятел, също в лудница....просто частично се подобри за кратко, и отново стана каквото беше. Правил съм опити но частичен резултат. Дойдох до извода че това си е негово лично дълбоко преживяване. По принцип шизофрения има всеки човек. Дори по-опасни от тези в лудницата, но имат параван...маски.
921
Аватар
Mixael
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 148
Регистриран на: 23 Дек 2004, 00:31

Мнениеот degagement » 10 Дек 2012, 11:01

бърка си с нож в гърлото и вади някви топчета косми

Някои хора явно са доверчиви.
Това е физически невъзможно, човек би си видял сметката така. Нож можеш да си сложиш в гърлото ако внимаваш много, но не можеш да го въртиш много та да вадиш каквото и да било с него.
Ясно е, че човека разказва история по картинка и чака някой да му се върже, да се похили. Едно време имаше доста шегаджии, явно са намалели, щом бдителността ни за такива индивиди е отслабнала.
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот Dechko88 » 10 Дек 2012, 14:06

май тук всички , които бяха сериозни едно време са изчезнали , за жалост, ако не ми беше сериозен проблема ,хич нямаше да се обърна към хората тук , но уви , явно и тук се е напълнило с големи философи , да човека правеше всички тези неща в тях пред очите ми и едвам го удържахме да не скочи през прозореца , да бъркаше си с нож в гърлото и да поряза се и плиуеше кръв , също така си бърка и с ножици и пинсети ... и не не съм гледал картинки ГЛУПАКО а ми се случи пред очите , всичко това не ти пожелавам да го виждаш с твой скъп приятел ... бахти хората кадето са се навъдили и тука бе !!! аман от разбирачи , поне като не искате да помогнете недейте философства ,да човека е в психодиспансер в изолатор номер 14 и е вързан с кожени каиши за краката и рацете снимки ли трябва да ви пратя или клипове как се мъчи за да ми повярвате , ако някой може да ми помогне по някъв начин ше съм благодарен ако не може по добре си задръжте малоумните коментари за вас .....
Аватар
Dechko88
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 13
Регистриран на: 21 Сеп 2008, 17:59
Местоположение: Portugal

Мнениеот Dechko88 » 10 Дек 2012, 14:14

degagement написа:
бърка си с нож в гърлото и вади някви топчета косми

Някои хора явно са доверчиви.
Това е физически невъзможно, човек би си видял сметката така. Нож можеш да си сложиш в гърлото ако внимаваш много, но не можеш да го въртиш много та да вадиш каквото и да било с него.
Ясно е, че човека разказва история по картинка и чака някой да му се върже, да се похили. Едно време имаше доста шегаджии, явно са намалели, щом бдителността ни за такива индивиди е отслабнала.


ей незнам кой те е избрал тебе за модератор , ама ясно колко си сериозен щом така разсъждаваш , преди имаше хора в тоя форум къде бяха сериозни и помагаха и с който сме обменяли много опит но уви явно ти си някво ново келешче което са намърдали тука и славата ти се е качила в главата .... по добре си спести мненията щом не можеш и незнаеш как да помогнеш , не съм някво пишлеме от вчера в тоя форум , че да ме храниш , това че съм спрял да се занимавам от няколко години не значи че може ми се гавриш с проблема .... картинки съм бил гледал , историй съм сачинявал , иди в тъпия психодиспансер и го виж с очите си ако искаш ще те закарам мога ти кажа и кой е човека даже , щотото най вероятно и ти го познаваш щото си е известно момчето .... ако искаш и с родителите му мога те свържа .... мисли преди да говориш празни приказки ....
Аватар
Dechko88
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 13
Регистриран на: 21 Сеп 2008, 17:59
Местоположение: Portugal

Мнениеот Lord Voldemor » 10 Дек 2012, 16:32

Ауу,какъв език!
Няма как да не се подразня,когато някой,претендиращ за помощ извенъж почне да напада всички-работата ни,на нас,напредналите окултисти тук е доброволна(поне при мен изцяло)тук се споделят толкова знаине и насоки-и за благодарност за целият този труд-обвинения и злоба.
Така НЕ може.
Първата работа на Уизард като се завърне трябва да е да можем да банваме-за по-спокойна обстановка.
Това е магическа територия,сакрална дет му се вика-такива изцепки не правят чест никому,а и автоматично водят до последтвия на по-фино ниво(за който не знае)
Предлагам тази безплодна тема да се заключи,не е необходимо още да се раздухват въглените.
А и ако обичаш,смени си аватара.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Dechko88 » 10 Дек 2012, 16:44

Lord Voldemor написа:Ауу,какъв език!
Няма как да не се подразня,когато някой,претендиращ за помощ извенъж почне да напада всички-работата ни,на нас,напредналите окултисти тук е доброволна(поне при мен изцяло)тук се споделят толкова знаине и насоки-и за благодарност за целият този труд-обвинения и злоба.
Така НЕ може.
Първата работа на Уизард като се завърне трябва да е да можем да банваме-за по-спокойна обстановка.
Това е магическа територия,сакрална дет му се вика-такива изцепки не правят чест никому,а и автоматично водят до последтвия на по-фино ниво(за който не знае)
Предлагам тази безплодна тема да се заключи,не е необходимо още да се раздухват въглените.
А и ако обичаш,смени си аватара.


сещам се за тебе още като прохождаше в тоя форум , а сега искаш да ме баннат когато само се защитавам и искам помощ за приятел , нарушавам вибрацийте , аз съвсем нормално се обърнах за помощ и бях подигран и обвинен. Пиши да ме банната нямам нищо против ако това ще те успкои , но ако момчето умре , ти и всички които се подигравате ще ви тежи на съвеста ..... а аз ще намеря как да го съобщя aко се случи . успех
Аватар
Dechko88
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 13
Регистриран на: 21 Сеп 2008, 17:59
Местоположение: Portugal

Мнениеот Cath » 10 Дек 2012, 16:54

Не ми допада насоката, в която се развива дискусията, но за едно трябва да се съглася с Dechko88 - ако нямате с какво да помогнете, то по-добре не коментирайте, защото коментари, съдържащи само критики от типа "ама това, което казваш не е вярно" започват да приличат много силно на спам.

Обаче особено учудена останах от твърдението на Mixael, че турска магия не се разваля! :roll:

Хайде сега, ако някой може да помогне - да го направи.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Dechko88 » 10 Дек 2012, 16:59

Cath ми помогна даде ми връзката с rain , който още от едно време е човек готов да помогне и ми е помагал , може да сте спокоини и да сте живи и здрави и да напредвате , не съм искал да убидя по никакъв начин никои тук. Съжелявам ако съм го сторил , просто много ми се насабра последно време и ми писна да слишам всякакви глупости от лекари психолози психиатри и тн, а никой да не прави нищо за да помогне . Успех и още веднъж се извинявам ако съм сторил нещо погрешно извинявам се.
Аватар
Dechko88
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 13
Регистриран на: 21 Сеп 2008, 17:59
Местоположение: Portugal

Мнениеот degagement » 11 Дек 2012, 15:15

1. От женски пол съм.
2. Имаш сериозни проблеми с гнева.
3. Продължавам да съм на мнение, че се забавляваш за чужда сметка и си измисляш.
4. Снимки всеки може да направи на какво ли не и да твърди, че то е нещо друго.
5. Очаквам нови змии и гущери да избълваш в няколко поста, тъй като не можеш да понесеш каквото и да е мнение различно от твоето.
6. Ако може да се вярва на литературата, на човек с 'лоша душа' (т.е. сериозен психичен проблем) не може да се помогне.

Смятам, че никак не е добре да се бърника с магия там, където има психичен проблем. Според мен това може да разстрои повече нещата и ми се струва прекалено опасно. Ако наистина искаш магия - намери някой маг с комплекса на Големия Велик Бял Маг, Който всичко Знае и Може, и спокойно можеш да донамаскариш приятеля си, който и без това е в достатъчно деликатно и нестабилно положение (при условие, че има и една дума истина в онова, което пишеш, разбира се).

съдържащи само критики от типа "ама това, което казваш не е вярно" започват да приличат много силно на спам.

Това също прилича на спам - Пост-мнение за друг пост, без никаква полезна информация по темата.

Дечко, можеш и да зададеш няколко по-конкретни въпроса - Кат е изчела всичко, де що има по нета, така че може да предложи достатъчно теория. Да не говорим, че познава добре форума - може да даде линк поне към няколко практики, след като има желание да се намали спама.
(кат, с твоите камъни в твойта градина... icon_flowerface )
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот Cath » 11 Дек 2012, 17:11

degagement написа:6. Ако може да се вярва на литературата, на човек с 'лоша душа' (т.е. сериозен психичен проблем) не може да се помогне.
Смятам, че никак не е добре да се бърника с магия там, където има психичен проблем. Според мен това може да разстрои повече нещата и ми се струва прекалено опасно.


Първоначално си мислих да не отговарям, но все пак да вметна за тези, които наистина се интересуват от магия и имат желание наистина да се развиват в тази насока, че не трябва да си вадят прибързани заключения от това какво са прочели в интернет или в треторазрядни книжки по темата. Няма да е пресилено ако кажа, че дори за всеки новатор в тази област трябва да е ясно, че психическите заболявания са неразривно свързани с магическите практики още от дълбока древност, като за това има достатъчно исторически, етнографски, а и запазени епиграфски сведения. И най-важното, което искам да вметна е, че така както психическите заболявания са били лекувани чрез обреди, които можем да наречем магически, по същия начин са били и причинявани от такива обреди. Подобен обред, за лекуване на психично разстройство е познат на всички вас поне като термин - екзорсизъм. И разбира се - това съвсем не е единственият такъв метод. Така че да се твърди, че в "литературата" пише, че на хора с психични заболявания "не може да се помогне", говори само за непознаване на литературата свързана с тематиката.

Колкото до това, че не съм споделила линкове - в горния десен ъгъл на форума всеки има достъп до една негова чудесна функция - търсенето! Аз обичам да насърчавам хората да я ползват.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Mixael » 13 Дек 2012, 19:53

сещам се за тебе още като прохождаше в тоя форум , а сега искаш да ме баннат когато само се защитавам и искам помощ за приятел , нарушавам вибрацийте , аз съвсем нормално се обърнах за помощ и бях подигран и обвинен. Пиши да ме банната нямам нищо против ако това ще те успкои , но ако момчето умре , ти и всички които се подигравате ще ви тежи на съвеста ..... а аз ще намеря как да го съобщя aко се случи . успех[/quote]

И като си разтриеш хубаво очите виж че съм написал " Ако това се е случило преди да го завържат в лудницата ок. " Нищо не каза което да е от полза, и да се приеме сериозно. Има много лудници и в тях много луди. Тъй като проблема е персонален, няма как да ти се даде рецепта на основа общ разказ. След като си запознат с материята си помогни на приятелчето...и трябва да знаеш че подобно описание е абсурдно. Има два варианта ако въобще този човек съществува. Първия е позитивен. Ако има енергийно вмешателство (магия) момчето ще се оправи. Втория вариант е негативен за околните. Ако няма такова вмешателство висшия Аз на момчето е направил такъв избор преди да отиде в ембриона когато е заченат. Това е негово преживяване...на висшия Аз, и нищо не може да се направи, трябва да го преживее. Наречи го урок, карма или както искаш. И наистина все ми е тая какво ще се случи, коментарите ти не ме трогват, просто искам да знаеш.

Cath
Обаче особено учудена останах от твърдението на Mixael, че турска магия не се разваля!

Нито една магия не се разваля...прави се друга която да промени посоката. Какво правиш когато разваляш дадена магия? Бих сложил "разваляш"... Та какво правиш? Ритуал, церемония, напяване, материални носители, символика, изместено състояние на съзнанието, призоваваш разни сили, правиш нещо, насочваш си намерението, опитваш се да го канализираш, влизаш в резонанс и започваш да манипулираш според волята. Отъждествяването на намерението може да има връзка с "разваляне" но разваляне е абстрактно понятие което не фокусира волята в триединство. За това казваш намерение което да те фокусира, което е точно свързано с даден проблем. Аааааа моята воля е да разваля на Пешо магията... Моята воля е ...Пешо да срещне подходящата за неговия характер жена...това по бива. Защото Пешо има проблем с комуникацията с хора от другия пол, и си мисли че има магия. В случая волята ни е Пешо да е по контактен с жени... Или проблема който го спъва да се отстрани. Търси се корена на проблема, за да може да се насочи в посока която да няма камъни които да спъват. А това става единствено с откровено споделяне с подробности и желанието за помощ. Ако няма искане за помощ, отиваме в друга тема. Защото през твоите очи може да има проблем, но на човека да си му харесва само да се оплаква...има ги много. Тогава има ли смисъл да си мърдаш пръста? Има хора които СТОЯТ на едно място и чакат да бъдат бутнати в посока.Бутнеш го , направи две три крачки. Пак дойде отново го бутнеш, и пак три крачки. Когато човек търси той ХОДИ движи се, когато дойде на него му трябва малко, колкото да му изразиш друга гледна точка. Той си преценява, взима си решения, и трупа житейски опит.
Хората затънали в комплексите си търсят отдушници. Търсят някой да и им каже какво да правят, прехвърлят отговорността на други, а не търсят корена, не търсят осъзнаване. Ако не държавата или Б Б виновен е работодателя или ЕС, всеки е осъден от обкръжението дооооо планетата.
921
Аватар
Mixael
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 148
Регистриран на: 23 Дек 2004, 00:31

Мнениеот Cath » 14 Дек 2012, 11:03

Mixael написа:През оная работа ми е като умре!


Така, Mixael. Първо за това, което съм цитирала горе и което според мен си е чиста проба обида, правилникът на форума на MagicGateBg предвижда следното:

"7. ...Това какво е spam, обидно или вулгарно е по тяхна преценка [на модераторите], а не по преценка на потребителите."

"6. В случаите на системен тормоз, обиди, използването на вулгарни думи от страна на потребител спрямо други потребители, Модераторите или към Администратора – това ще доведе до постоянен и вечен бан."

Имай го предвид, още повече при положение, че сам ти си модератор.

Второ.
Цялото това напълно необосновано множество думи, което си написал не мога да разбера семантичен анализ на термина "развалям магия" ли е или безплатна консултация на тема комплексите на моят любим приятел окултният Пешо? Не мога да разбера и какъв смисъл влагаш в термина "разваляне на магия", но до колкото на мен ми е известно това е неутрализирането на дадено магическо влияние чрез друго магическо влияние. Не знам как ти го правиш, но в много такива случаи за това неутрализиране предметния носител на магията (напр. магии с косми, нокти, катинар, нож и ножница, ножица, заровени предмети и пр.) трябва да бъде открит и неговата цялост да бъде "развалена", т.е. унищожен по някакъв начин в някои случаи, развързан при други и т.н. Това важи с особена сила за арабската (наричана най-вече турска) магия. Също така в много заклинателни формули, ако искаш да сме толкова литературно коректни, действително се използват такива думи, които също предполагат "развалянето" на магията - "да отнесе", "да изчезне", "да премахне", "да отмие", а на места разбира се срещаме и нашето добре познато "да развали". Така че твоите твърдения:

Mixael написа:Ако има магия, турска...не може да се развали! Нито една магия не се разваля.

Нито една магия не се разваля...


са не само безпочвени, но и неверни, независимо в кой смисъл на думата разглеждаш нещата - преносен или буквален.

Харесва ми, че водим приятна и градивна дискусия, която ще е от полза на много потребители, но нека все пак да се придържаме към темата, защото почваме стабилно да спам-им.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Mixael » 14 Дек 2012, 21:34

По какъв начин се откриват тези муски...материален носител? Какво прави човек за да може да ги открие? И не само да знае къде са, но и да знае кой ги е направил! Това как става според теб? Мислиш ли че няма предварителна подготовка...ритуал?( Не знам какво разбираш под ритуал?Сигурно черните роби около огъня) Дори и да вземеш нещо ти трябва да знаеш какво да изречеш, а когато го хвърляш в река отново има ритуално действие.

Не знам как ти го правиш, но в много такива случаи за това неутрализиране предметния носител на магията (напр. магии с косми, нокти, катинар, нож и ножница, ножица, заровени предмети и пр.) трябва да бъде открит и неговата цялост да бъде "развалена", т.е. унищожен по някакъв начин в някои случаи, развързан при други и т.н. ...
(сама променяш думата от развалена към унищожена с едно т.е.) Когато намираш муска(материалния носител) ти трябва да знаеш кой и за какво е направена. След като знаеш ти прибягваш към промяна на това.Отново ритуални действия. Както някой слага нещо с определена цел , така и ти махаш това с определена цел. Няма черна, бяла , розова и бенбена магия, това са условности. Има само манипулиране на енергийната матрица. Тези условности отъждествяват намерението на съзнателно ниво.
.
Питай който искаш. който ги разбира. Да предположим че не ги разбирам , пребори ме с факти. Най малкото е че бих могъл да изрека всичко което искам, което да накара канализиране на енергията, и без да използвам думите на баба , или това което чета от нета. Не е въпроса начина да е точен като по книга, а принципа.Начина трябва да го пригодиш към себе си за да работи.Синхронизация. За това са толкова различни методите. Едни са церемониална, вуду, хаос,природни и всякакви наименования. Може да си казваш каквото искаш ...да развалиш, да унищожиш, да отмиеш, да премахнеш, но тези думи не развалят нищо, те са спусък за намерението. Мога да изричам думи който нямат нищо общо с някой език на планетата, и след това да не мога да ги повторя, но в точно определен момент когато се изрекат могат да отключат енергия която да насочиш в предмет. Думите в случая объркват съзнанието, за да може подсъзнанието да работи според намерението...някой танцуват...има начини за заобикаляне на цензура, чрез движение, думи, писане и т.н. Може да бъде направена и с вода. Като изсипеш водата и човека премине е същото , обаче не можеш да намериш нищо.Какво правиш? Принципа е един и същи, а вариантите са хиляди.
Ако има магия, турска...не може да се развали! Нито една магия не се разваля. Прави се друга да се неотрализира старата.( това съм писал, което значи не само за турската но и за всички).

са не само безпочвени, но и неверни, независимо в кой смисъл на думата разглеждаш нещата - преносен или буквален.
Една мисъл може ли да се развали? Ето ти един пример аналогичен с магията.
921
Аватар
Mixael
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 148
Регистриран на: 23 Дек 2004, 00:31

Мнениеот kdon4ev » 16 Фев 2018, 03:28

Момчето има признаци на обсебване,въпреки че и на мен ми се струва малко невероятно да си вади косми от гърлото /но може и сам да ги е заврял/ .Но това че вижда някой,общува с него,променя си личноста и говори чужди езици си е обсебване.Имах случай с 1 момче което ме потърси по скайп и половин година си говорихме.Пишеше и ми говореше на араски и на турски понякога,разказваше ми неща от живота които дори и близките ми не ги знаеха,знаеше всичките ми тайни .Накрая се разкри и ми призна че е демона Ситри който се е вселил в някакво хлапе.Колкото и нескромно да звучи аз мога да помогна на това момче.Занимавал съм се с екзорсизъм,имам опита,нужното познание ,заклинания и молитви за прогонване и успешни ритуали зад гърба си.
Аватар
kdon4ev
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 37
Регистриран на: 16 Мар 2010, 11:30
Местоположение: pleven


Назад към Магия

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 6 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 6 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта