Еклектичен Уич

Всяка друга магия, която не се вписва в останалите категории - Висша магия, Шаманизъм, Хрономагия, Древна Магия... всичко, за което се досетите. Тук можете да пишете за нови магически системи, вашите магически идеи.

Назад към Магия

Мнениеот Divine1Witch » 13 Сеп 2005, 00:32

Четох една в книга различните видове магия.Келтска, Пау-Уау и т.н.
и като видях
" Еклектичен Уич : Означава, че човекът не следва никаква определена традиция, название или магическа практика.Той се учи от различни магически системи и използва онова, което му върши най-добра работа."
Лично аз бих се определила като такава.А има ли хора, които мислят че това не е правилно и че човек трябва да си има традиция?
Аватар
Divine1Witch
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Авг 2005, 05:15

Мнениеот AryanSun » 13 Сеп 2005, 06:31

Divine1Witch написа:Четох една в книга различните видове магия.Келтска, Пау-Уау и т.н.
и като видях
" Еклектичен Уич : Означава, че човекът не следва никаква определена традиция, название или магическа практика.Той се учи от различни магически системи и използва онова, което му върши най-добра работа."
Лично аз бих се определила като такава.А има ли хора, които мислят че това не е правилно и че човек трябва да си има традиция?


Мисля,че е губене на време.Говоря от опит-защото съм се
занимавал с такива еклектични истории.В Уика следвам
две течения.Едното е нещо като вариант за самостоятелна
практика по Гарднър-разработено е от Дорийн Валиенте.
Второто е по Скот Кънингам.

Не можеш да следваш определена магическа традиция,ако
не си инициирана в нея-в противен случай "...силите не те
познават".Ако си инициирана,да речем в Уика на Александър
Сандерс,а в Гарднъровата не си,тогава ако решиш да изпол
зваш ритуал от втората,няма да проработи.Всеки ритуал е
създаден по определен начин,използва определени модели,
енергоструктури и пр...При "еклектичната" Уика няма такива.
Тя е бъркоч от различни традиции,вярвания,които често са
несъвместими.Поради което на Уика движението му е излязло
лошо име.
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот nikoj » 13 Сеп 2005, 20:26

Divine1Witch написа:Четох една в книга различните видове магия.Келтска, Пау-Уау и т.н.
и като видях
" Еклектичен Уич : Означава, че човекът не следва никаква определена традиция, название или магическа практика.Той се учи от различни магически системи и използва онова, което му върши най-добра работа."
Лично аз бих се определила като такава.А има ли хора, които мислят че това не е правилно и че човек трябва да си има традиция?


Всички малко или много сме такива :)

В резултат на повече експерименти могат да се научат много неща. А тези неща като инициации и тем подобни да не те притесняват. Ако си способна и отдадена на дадена система тя ще те приеме сама.
Хаос магията се базира на принципа да се използва онова, което му върши най-добра работа. Мисля, че с времето е доказал своята ефективност.
Аватар
nikoj
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 147
Регистриран на: 07 Фев 2005, 08:45

Мнениеот ChaoS » 13 Сеп 2005, 21:16

Мдам.
Подкрепям мнението на Нокой.
Всички сме повече или по-малко такива.

а Хаос магията се базира основно точно на неопределеността. На възможността да комбинираш и използваш това, което ти е нучо в момента.

Всъщност, това същото мнение, което е поствано като определение за "Еклектичен Уич" съм го срещал на редица места СЪС СЪЩИТЕ ДУМИ като определение на това "Що е то Хаос магия".
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот Divine1Witch » 14 Сеп 2005, 15:38

icon_thanks Човек не може да се научи от една книга все пак.
:)
Аватар
Divine1Witch
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Авг 2005, 05:15

Мнениеот AZA » 17 Сеп 2005, 03:36

Слънчев Ариец ... защо да е загуба на време .. ти самият си използвал и други система освен Уика .. нали ? Използваме това което върши работа, и това което отговаря на нуждите ни ...
ChaoS написа:Всъщност, това същото мнение, което е поствано като определение за "Еклектичен Уич" съм го срещал на редица места СЪС СЪЩИТЕ ДУМИ като определение на това "Що е то Хаос магия".

Ам то и аз винаги тва съм си мислил за Хаоса :) :roll:
КраяТ Е СамО ЕднО НовО НачалО
Аватар
AZA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 258
Регистриран на: 10 Фев 2005, 00:40
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Arhimikus_NA » 18 Сеп 2005, 01:49

Според мен всеки е малко или много "еклектичен" бил той уич или не. Следвам религията на Уика, но разбира се ползвам и други неща, които ми вършат работа. От тук идва разнообразието в магията и резултатите. Колкото по-интересна е за нас магията, толкова повече навлиза и в ежедневието ни. Затова не виждам смисъл да се придържаме САМО към дадена система, разнообразието води до .......... , мисля че вски от нас може да си отговори на този въпрос :)
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот AryanSun » 18 Сеп 2005, 08:55

Arhimikus написа:Според мен всеки е малко или много "еклектичен" бил той уич или не. Следвам религията на Уика, но разбира се ползвам и други неща, които ми вършат работа. От тук идва разнообразието в магията и резултатите. Колкото по-интересна е за нас магията, толкова повече навлиза и в ежедневието ни. Затова не виждам смисъл да се придържаме САМО към дадена система, разнообразието води до .......... , мисля че вски от нас може да си отговори на този въпрос :)


Идеята е,че смесването на определените традиции може да бъде
понякога успешно,но често води(защото е безогледно направено)
до отчайващи резултати.Доста такива "еклектични" сайтове има
в нет-а,които се класифицират като "флъфи уика"."Флъфи" фено
менът доведе до лошото име на този магически път.

Да се занимаваш с повече от една система е добре.Но е важно
да знаеш как ще ги съчетаеш,ако въобще ще го правиш.Или прос
то ще работиш отделно само с Уика,само със Златната Зора,само
със сатанизъм,ако щеш.Всяка система си е уникална и може да не
търпи да се съчетава с друга.Но ако ги практикуваш отделно,всяка
сама за себе си,тогава няма проблем:)).
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот Arhimikus_NA » 18 Сеп 2005, 14:22

Да, да се комбинират системи може, но вече ако става дума за традиции и аз съм на твоето мнение. Защото аз следвам Уика като религия и система, от тази система следвам определена традиция. Но не се занимавам само с уика. Да се комбинират съвместими системи мисля че води до положителни резултати. Но вече при еклектичния уич, се казва че няма традиции, следователно така може да се нарече всеки свободно практикуващ магьосник... но тогава защо пък уич???
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот magic_man » 02 Сеп 2007, 08:19

Divine1Witch
може ли да ми кажеш коя книга си чел за различните видове магия
Аватар
magic_man
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 82
Регистриран на: 13 Юли 2007, 05:49
Местоположение: Бургас

Мнениеот demonic » 02 Сеп 2007, 18:28

не съм съгласна с теб ариец аз съм еклектик и не мисля че трябва да се ограничавам само с една система,религия или така нататък,все пак това е въпрос на личен избор,но при изпозването на различни техники и системи човек хем научава повече хем и изпозва това което е най-подходящо за него,защото във всяко нещо има плюсове и минуси,а като използваш само плюсовете от всяко нещо не е ли по-добре?!
QUOT ME NUTRIT ME DESTRUIТ
Аватар
demonic
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 379
Регистриран на: 01 Юли 2007, 20:17
Местоположение: sofia

Мнениеот weballergy » 03 Сеп 2007, 16:48

AryanSun написа:
Divine1Witch написа:Четох една в книга различните видове магия.Келтска, Пау-Уау и т.н.
и като видях
" Еклектичен Уич : Означава, че човекът не следва никаква определена традиция, название или магическа практика.Той се учи от различни магически системи и използва онова, което му върши най-добра работа."
Лично аз бих се определила като такава.А има ли хора, които мислят че това не е правилно и че човек трябва да си има традиция?


Мисля,че е губене на време.Говоря от опит-защото съм се
занимавал с такива еклектични истории.В Уика следвам
две течения.Едното е нещо като вариант за самостоятелна
практика по Гарднър-разработено е от Дорийн Валиенте.
Второто е по Скот Кънингам.

Не можеш да следваш определена магическа традиция,ако
не си инициирана в нея-в противен случай "...силите не те
познават".Ако си инициирана,да речем в Уика на Александър
Сандерс,а в Гарднъровата не си,тогава ако решиш да изпол
зваш ритуал от втората,няма да проработи.Всеки ритуал е
създаден по определен начин,използва определени модели,
енергоструктури и пр...При "еклектичната" Уика няма такива.
Тя е бъркоч от различни традиции,вярвания,които често са
несъвместими.Поради което на Уика движението му е излязло
лошо име.
Съобщения, които не са написани на Kирилица, е много вероятно да
бъдат изтрити от модераторския екип на MagicGateBg.com
Не съм съгласна. Това, от което зависи дали даден ритуал ще се получи не е как е създаден и от кого, а как го правим. Определено не мога да приема, че примерно като съм хаосистка не мога да правя вампирско заклинание - разбира се, че мога, просто е нужноп да усетя различна сила, да се запозная с нея и да я използвам. За кратко. А не за цял живот.
Аватар
weballergy
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 115
Регистриран на: 18 Юли 2006, 15:16
Местоположение: almost everywhere


Назад към Магия

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта