Астралната проекция?

Всяка друга магия, която не се вписва в останалите категории - Висша магия, Шаманизъм, Хрономагия, Древна Магия... всичко, за което се досетите. Тук можете да пишете за нови магически системи, вашите магически идеи.

Мнениеот Arhimikus_NA » 14 Сеп 2005, 16:25

Какво ТОЧНО представлява Астралната проекция?
Зачетох се в един сайт и се обърках - пътуването извън тялото (което някои описват като "астрална проекция") е по-точно етерна отколкото астрална проекция.
За астралната проекция зная общи неща, но какво е в самата си същност?
Всеки тук говори за астрални мечове, дракони, чудесии, но никой като че ли не е обяснил както точно представлява асталната светлина... е аз питам за проекция де.
Няма да е лошо да се отдели астрала като отделен форум, защото мисля, че това е една адски обширна тема, със много звена.
Знаем за различните тела (обвивки) на човека, но знаем ли за разликата между тях и за функцията им? Някои - със сигурност, но за тези, които не знаят?
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот Arian Star » 14 Сеп 2005, 16:35

И на мен би ми било много интересно да поговорим на тази тема, тъй като е адски интересна, а и много малко се знае за нея! Подкрепям идеята за отделен форум по тази тема icon_eusa_clap и се надявам, че някой тук ще знае повече по въпроса! Любопитно би било да узнаем повече неща :mrgreen: icon_flowerface icon_thanks
Аватар
Arian Star
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 145
Регистриран на: 27 Юли 2005, 16:04
Местоположение: Burgas

Мнениеот till_it_sleeps » 14 Сеп 2005, 16:39

имаше една такава статия (май си чел същата), където общо взето астралната проекция е предтавена като нещо подобно на компютърна игра-'ние сме добрите и вървим и мажем лошите'. даже беше обяснено как да си направиш оръжия и т. н. и т.н. не знам, но смятам, че астрала е нещо доста по-различно от ролева игра...колкото и да им се ще на някои хора да не е така :wink:
иначе като цяло аз също се интересувам от астрал и бих се радвала да има такъв форум, стига и да има кой да пише в него, де. иначе няма смисъл. спомням си,че Fire_and_Steel беше писал доста сносни неща за астрала, статията сигурно още я има някъде из форума.
пък ако искате можем и да си направим банда и да ходим да мажем чудовища и лоши като ни спрат интернета. аз ша съм human warlock;)
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот Arhimikus_NA » 14 Сеп 2005, 16:47

Чесно да ти кажа, не съм чел тази статия, но чух че някой я е осмивал, както и да е. За астрала знам от различни източници но информацията е много обща, ако убединим усилията си и постнем това, което знаем за него, сигурно ще имаме по-голям упех :)
Да направим нещо заедно, какво ще кажете? :)
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот Arhimikus_NA » 14 Сеп 2005, 16:53

НИСШИЯТ АСТРАЛ И ЧЕТВЪРТОТО ИЗМЕРЕНИЕ


Днес ще говорим за “нисшия астрал”, който е обвил съвременния човек като хиляди лиани, преплетени в паяжина плътно около него, здраво държащи го в прегръдка на заблудата, че е свободен, отделен и независим. В действителност, нисшият астрал определя всяка една стъпка на съвременния човек, която касае тялото и разума на човека.

Какво е нисшият астрал ? – Това е матрицата.

Първо, той или тя не иска да бъдат разпознати, идентифицирани.

Основния девиз на “нисшия астрал” е: Колкото по-малко знае, толкова по-добре за него.

Да, така е, от аспекта на наставниците, но така ли е от аспекта на детето-юноша, което най-после иска да излезе самостоятелно и направи първите си крачки. Когато бавачките са толкова много, не е чудно и защо тогава, детето се оказва неинициативно, лениво, абсурдно и т.н.

Второ, нисшият астрал, това не е емоционалното проявление на човека, напротив, нисшият астрал не обича емоционалността, нисшият астрал е тоталния контрол оказван от наставниците върху човека. Как тогава го държат в този плен – първо, чрез храната, основна материална потребност на човешкото тяло. Когато храната се усвои в тялото, тя се превръща в кръв и плазма, която се използва от нисшия астрал, поради способността му да се храни от излъчването, отделящо се от мозъка на човека, при кръвооросяването му, без което би била невъзможна мисловната контролираща действията на човека деятелност.

Трето, нисшият астрал, това са тези същества с извънземен произход, които обитават четвъртото измерение, и които обслужват матрицата, като поддържат реда в социалния организъм според предварителния план. Всяко едно нещо, което става на физически план, първо се одобрява на астрален план. Но то не се генерира на този план, защото този план няма генерираща способност. Той би могъл да спомогне реализацията на даден проект, но той би могъл и да попречи.

Нисшият астрал, това са рептилоидите, ето защо изучаването на рептилоидния мозък, се явява като условие за опознаването механизма по който действа целия нисш астрал.

Нисшият астрал се явява слугата на Наставниците. Всеки един порядък, който се изгражда тук на земята, е предварително замислен от тези т.нар. Наставници и осъществен чрез деятелността на нисшия астрал. Да се говори за случаен характер от избухването на дадена война, това е просто наивно и ужасно глупаво.

Всеки един порядък, вкл. И новия Световен Ред не може да бъде логично разбран без вникването в същността на връзката “Наставници – Нисш астрал”.

Самата конспирация, самото допускане, че може да има някакъв заговор, започва в момента в който се допусне, че може да има подобна връзка между някакви си там наставници и техните слуги в лицето на нисшия астрал.

Общото между всичко това е, че Нисшият астрал, и Наставниците, и Шамбала, и самия Заговор, и самите Тайни протоколи на Ционските мъдреци, всичко това не желае да бъде разконспирирано.
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот Wizard » 14 Сеп 2005, 17:30

Ок, ще преместя само тема в раздела "Магия". Мисля това да са вече темите от форума, защото добавянето на повече раздели, ще затрудни ориентацията.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот heress » 14 Сеп 2005, 17:42

Астрал занчи Свят, Истина, Изммама- всичко(но не точно)......
оффф сложно е за обяснение.
Така че ще се опитам да ти го обясня най-простичко (доколкото това е възможно). Астрал е абстракция на свят само че с доста по-широко значение. Астрала е хем подвластен на времето и пространството хем не е. Всичко това зависи от нас. Астрала е "свят" разделен условно казано на сфери (Това е условно раззделение от мен за да мога да ти го обясня но по същество астрала е едно цяло). Една сфера може да се подчинява на времето, а друга да не е. Тези Сфери от своя страна се разделят на под-сфери които пък от своя страна пак на под-сфери- и т.н. Така Сигурно си чувал понятието лично астрално пространство. Ако не си го чувал ето ти го накратко. Това е най-общо онази "сфера" от Астрала в която магьосника има власт. Най- ниското ниво на личното Астрално пространство на всеки от нас (наи-ниската сфера от гледна точка на човека)- това е част от съзнанието- част от неговите мисли- Т.Е. нещо като преизподнята на демон. Т.Е. когато мечтаем или си представтяме разни въображаеми неща ние реално ги създаваме в тази "сфера" на Астрала.- В "най-ниската Сфера" от личното ни Астрално пространство. По този начин ние влагаме енергия. Именно за това в повечето ритуали се използват визуализацията (Впрочем тази визоализация в последствие като напреднеш малко ще беъде излишна. Дори понякога и вредна). Ще се научиш да осещаш астралната енергия с чрез талото си, а ако си най- напреднал- дори само с душата си.
Тази "Астрална" енергия която генерираш като правиш някаква визоализация по време на даден ритуал създава временен астрален обект. (нещо като динамично заделена памет- ако си се занимавал с програмиране- незнам доколко примера ми е подходящ но не се сещам за друг в момента.) Този "обект" изчезва когато престанеш да мислиш за него. В някой случаи е възможно тези да не изчезнат, обекти добият свои мисли и чувства... Но за тази цел се използват по-сложни техники на които нямам намерение да се спирам.
Та Астрална проекция от най-елементарно ниво е мислено да представиш себе си в някакъв свят( или място) измислено от теб. НЕ е задължитено да си с човешки обник може да си някое животно, вчтъра, водата или каквото ти дойнде на ум. Но това копие да го усещаш себе си- тоест това да бъдеш ти. именнот това е Астралното ти тяло в елементарен вид в "най-ниската сфера" от твоето лично Астрално простанство. Има техники с които може да се патувва през "сферите" в Астрала и дори да се прониква в "сферата" на мислите на някой друг. И по този начин да се влезеш в съзнанието му. Също така е възможно и астралната енергия да се материализираи дадено астрално същесво да се превърне в материално- стига характеристиките и енергията му да го позволят. Но това е прекалено сложно за обяснене и няма да задълбавам. По принцип "материалния светят" светът който виждаме ежедневно пред нас също е част от Астрала...

--.>Ако съм пропуснал нещо или просто съм казал нещо което не е така (като напр това за сферите)- направих го с цел да обясня Астрала възможно най-елементарно.

ПП:Ако някой може да го обясни по-добре нека го направи. че аз доста се омотах....
--.> извинявайте ако има правописни грешки но съм го писал на бързо.
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот Arhimikus_NA » 15 Сеп 2005, 13:54

Мерси за информацията, общо бях запознат с това, но ти задълба. Идеално. Някой да може да допълни?
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот heress » 15 Сеп 2005, 18:42

Мисля че вече казах най-важното относно Астрала, Астралните копия и Астралните проекции. Надявам се че сте ме разбрали. Въпреки че може би не бях много ясен....
Ако искаш да знаеш нещо по-конкретно - Задай конкретен въпрос и може да ти отговоря.
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот till_it_sleeps » 15 Сеп 2005, 19:37

ами ако има някой, който е влизал в астрала може да сподели как го прави и какви бяха усещанията му. защото аз поне смятам, че това изживяване е доста индивидуално при отделните хора.
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот heress » 15 Сеп 2005, 20:42

till_it_sleeps написа:ами ако има някой, който е влизал в астрала може да сподели как го прави и какви бяха усещанията му. защото аз поне смятам, че това изживяване е доста индивидуално при отделните хора.


Офф явно не съм бил достатачно ясен. Всеки е влизал в Астрала. Най- ниското ниво на Астрала (От твоя гледна точка) е твоето съзнание. Макар да не го съзнаваш. В момента в който заспиш ти пак си в Астрала. В момента в който си будна отново и т.н. Материалния свят също е сам по себе си е Астрал. Въобще Астрал е много широко понятие което не може да бъде точно дефинирано и обяснено или поне не на елементарен език. Всущност неправилно е схващането породено от доста книги в което под Астрал се разбира едва ли не друг свят. В много хора стои заблудата че едва ли не Астралния свят е света на магията. Не е така.Астрала не е друг свят. Той е обединение от много светове в това число и нашия. Просто нещата в Астраласа навързани по много сложен начин който признавам не ми е напълно понятен А и невярвам на някое същесво да са му напълно понятни....
Може би искаш да питаш дали някой е минавал от една "сфера" от Астрала в друга. (оф пак се върнах на това с сферите ама незнам как по друг начин да го кажа). Отговора пак е много хора. Когато правиш даден ритуал (който има няккъв ефект де :) ) ти излъчваш дадена енергия която минава през определени нива от Астрала и създава определена поредица от събития. Т.Е. част от същноста ти пътува през Асрала. Ако ме питаш как може съзнанието ти да пътува през Астрала - сложно е да ти го обяснявам но основата е, че на на елементарно ниво трябва да отделиш съзнанието от тялото си. Има много начини по които може да се патъва през Асртала. Доста от които са ми непонятни....
Така че въпроса били ли сте е напълно безсмислян,
а въпроса пътували ли сте в Астрала е прекалено общ.
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот nikoj » 16 Сеп 2005, 00:16

Толкова много заблуди на едно място не бях срещал доста отдавна. :) Е, изразени в писмена форма де. :) :) :)

Всеки е влизал в Астрала? Възможно е в сънищата си icon_sleeping . Въпроса е дали може да се сънува и докато човек е буден? Съмнявам се в настоящата ера да има индивид, който може да превръща реалността в сън. Естествено може и да греша icon_angel . Ще съм радостен ако някой ме опровергае.

А дали материалния свят е астрал? За това би могло да се поспори. Възможно е материята да е илюзия icon_flowerface , ама проклетата илюзия има толкова стабилни закони, че истински чудеса май не сме наблюдавали в близките столетия :roll: .

Дали съзнанието ни е астрал? Това също надали е така. На съзнанието ни може да се погледне така да се каже от три гледни точки - че то е материално, че е духовно или че е абсолютно всичко. Може би приемаш астрала за духовните "сфери" :P ?

Дали има други светове - вероятно. Дали обаче има други материални светове - малко вероятно (може да има антиматериален естествено :wink: ). Дали нашия свят е астрал? Е, би могъл да има някакъв досег с него.

Действително астралът е много необяснено понятие. Лично бих предпочел да го разглеждам като все още непроявената вселена - така да се каже потенциалът на формата. Там където всичко осъществимо е възможно. Където физическите закони са достатъчно нестабилни, че с нашата воля можем да ги нарушаваме. Нормално е при астрално пътуване (има го описано в много книги как става) преживяванията да са различни, тъй като всеки гради по различен начин непосредствената реалност докато е в света на сънищата си icon_sleeping .
Аватар
nikoj
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 147
Регистриран на: 07 Фев 2005, 08:45

Мнениеот heress » 16 Сеп 2005, 12:47

nikoj написа:Всеки е влизал в Астрала? Възможно е в сънищата си icon_sleeping .

А дали материалния свят е астрал? За това би могло да се поспори. Възможно е материята да е илюзия icon_flowerface , ама проклетата илюзия има толкова стабилни закони, че истински чудеса май не сме наблюдавали в близките столетия :roll: .

Дали съзнанието ни е астрал? Това също надали е така. На съзнанието ни може да се погледне така да се каже от три гледни точки - че то е материално, че е духовно или че е абсолютно всичко. Може би приемаш астрала за духовните "сфери" :P ?
.


Предполагах че ще стане така. Май с теб говоим за сходни неща но на различни езици. Да Астрала е хем илюзия хем реалност. Мисля че ти разделяш двете понятия а аз не. Тъй като реалноста също е Астрална форма. Замисли се когато създаваш да речем в съня си (като подхвана темата) дадено Астрално същество (с отделни от теб мисли чувства и съзнание) за него (съшеството) това не е сън а реалност.
Относно това че нашия свят е Астрал прочети една физика ( за инженери или за физици- не са СОУ :) ). Ако гледаш много внимателно ще забележиш редица несъответствия, приближения, множество абстракции както и ред други "странности". Ако се замслиш малко над тях ще разбереш за какво ти говоря.
Не не ме разбирайте че всичко живеем в нечий сън. Просто понятието Астрал има много "нива" (айде да не кажа сфери) които са различни сами по себе си. Някой са илюзия за едни реалност за други. В някой времето тече по един начин за в други по друг и т.н.

Имам чувството също така, че разглеждаш Астрала като нещо външно. Това общо взето както е описано в повечето книги. Съветвам те да се доверяваш повече на личния си опит отколкото на прочетена литература. Тогава и книгите ще ти се видят много по-ясни( тъй като доста неща там са казани в слкит контекст )
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот Звездичка » 16 Сеп 2005, 16:42

heress написа:Относно това че нашия свят е Астрал прочети една физика ( за инженери или за физици- не са СОУ :) ). Ако гледаш много внимателно ще забележиш редица несъответствия, приближения, множество абстракции както и ред други "странности".


Хм...Би ли пояснил какво по-точно имаш в предвид? И, ако не те затруднява, посочи пример. idea1
Iehi Aour.
Аватар
Звездичка
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 124
Регистриран на: 19 Май 2005, 00:08

Мнениеот till_it_sleeps » 16 Сеп 2005, 17:51

явно всеки от нас си има различна дефиниция за астрал. което не е грешно. просто за някои хора астрал означава 'свят'. дали ще е мателиалния и следващия-този на аурите, полетата и всичко това, което се случва там като тенденция и задължително влияе на материалния. или следващите в йерархията и тн и тн. тук си прав, херес-вселената има много измерения и мого слоеве.
за мен астрала е точно този следващ след материалния слой. светът на душите и на събитията. матрицата, в която се формира реалността. в него винаги може да се усети на къде духа вятъра и горе-долу да се предвиди как ще реагира материята в следствие на това. и двата са неразривно свързани и си влияят.
вече по-високите слоеве по мое мнение не биха могли да се променят. можем да черпим от тях енергия, но не можем да им влияем.
и според мен това е за добро.
та... колкото до сънищата-съдейки по себе си не бих казала, че всичко е астрал. доста често е просто съзнание. вярно, границата е много размита, но с течение на времето човек започва да ги разграничва. друг е и въпроса, че мозъка си пречупва нещата както му дойде, та е доста трудно да се отсее просото от плявата.
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот Fire_And_Steel » 16 Сеп 2005, 18:34

хмммм досегашните постове мн объркват и ако аз се захвана да обяснявам с кое точно не съм съгласен и по коя точка съм ще стане манджа с грозде(то не че вече не е де, щом аз така се омотах в обясненията) и ще напиша така както аз виждам нещата. :wink:

Астралния свят или още света на желанието е един реален обективно съществуващ свят. Малко ще сасегна и други теми понеже няма как да го обясня по добре. В мн книги пише за астралния свят но мн малко изясняват какво точно представлява той и коя е причината ние да можем да го посещаваме. Както на всички ви е извесно тялото при човека не е само материална(химическа) обвивка то е най-грубото от всичките ни тела заедно с етерния двойник образуват физическото тяло. Следващото тяло по-фиино от предишните две е именно астралното тяло, душата или тялото на желанието(все едно и също) именно благодарение на него ние влизаме несезнателно( през сънищата) или съзнателно в астралния свят. Този свят по своята същност е необятен и разнообразен. Мисля че различните сфери за които се опитваше да обясни херес са именно различните му аспекти и разновидностти. Това е светът на формата , желанията, емоциите и чувствата( от най-нисшите до най-висшите като съответно са степенувани в 7 степенна градация). В този свят се срещат абсолютно всякакви фантастични и необятни светове, духове, духовни водачи и тн. В именно в астрала се намира ключа за пътуване в минало, в бъдеще, в различни паралени светове , в други вселени и галактики. А бре изобщо граници за пространство не същесвтуват само да зн какво искаш и как да го поискаш и потърсиш. Астралната проекция е именно такова пътуване. Има два вида астрална проекция. В първият вид е когато създадеш астрален двойник който да изпращаш на някаде да ти събира информация за физическия свят и след предварително зададено време да се връща, след което двойника обратно се абсорбира и всичко което е събрал като информация просто се предава като кино лента. Др. вид астрална проекция е когато влезеш със съзнанието си във направения преди теб астрален двойник и сам го управляваш в този по-фин свят(достатъчно мн е писано по книгите за практики медитации по отношение на излизането и възможностите). Следващото тяло е менталното благодарение на което можем да влизаме и черпим информация от менталния свят или още от света на мислите,на обстракцията , на числата и на символите(не е както херес каза че принадлежат на астрала). Менталното тяло е представено от Ум и Его. Егото е абстрактната мисъл и гениалността- чистия дух от който идва всяка идея се възприема от егото Умът я фокусира и конкретизира след което и придава форма (в астрала) и най-накрая я изразява на физическо ниво. Затова създаваме различни форми и същества в астрала, постоянно го променяме. Това е пътя на всяка една наша мисъл която винаги се появява на физическо ниво-рано или късно. Всъщност ние живеем в свят на собствените си минали мисли и в астрала те са най-близки до формата която в даден момент се проявяват на физическо ниво. Затова мн често срещано твърдение е че материалния свят е отражение на астралния -непрестанно променящ се и динамичен.Всичко което е съществувало существува и ще същесвува на Земята вече е заложено като идея в ментала и търпи своето развитие и разцвет първо на астрално ниво, след това на енергийно(етерно) и най-накрая на материално. Егото или още тройния дух(Човешки Дух, Дух на живота и Божествения Дух) е смисъла на нашето същесвтуване. Това е никоганеумиращата част в нас която трупа опит и познание чрез всяко прераждане. Само то остава след смъртта и само то се преражда- всичко друго се разлага поетапно в различните светове като първо това се случва във физическия и т.н. обратно по стълбата нагоре.

мн кратко и плитко влизане в една малко по-различна и дълга тема но... кво да се прави те за взаимно свързани и едното обяснява другото. В момента ме мързи да пиша повече затова поста ми е малко объркващ за което моля за извинение. Ако някой има въпроси да пита, ще се опитам да обясня по-подоробно.icon_bye
Аватар
Fire_And_Steel
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 42
Регистриран на: 02 Май 2005, 15:26

Мнениеот Arhimikus_NA » 16 Сеп 2005, 23:43

Мерси много. Достатъчно изчерпателна информация като за начало бих казал. А можеш ли да посочиш как лично ти достигаш до астралната проекция? Много по-лесно би могло да се опознае нещо, ако сам човек се докосне до него. Знам че има много начини, въртящи се около един принцип, но личният ти опит ще е много по-полезен.
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот heress » 18 Сеп 2005, 17:20

Първо относно Астрала. Не бих казал че съм съгласен с всичко което казахте дотук. Но и нямам намерение да споря. Както виждате не съществува Ясна дефиниция на понятието Астрал. Всеки сам ще си изберете на какво да вярвате и на какво не. Явно Астрал не може да бъде обяснено с думи...

Аз ще ви кажа още две неща:
--.>първо се замислете въобще дали всички не ви говорим пълни глупости???
--.>Второ оповавайте се първо на усещанията си после на опита си и накрая на книгите.

След време сами ще достигнете до истината какво е Астрал.

Звездичка написа:
heress написа:Относно това че нашия свят е Астрал прочети една физика ( за инженери или за физици- не са СОУ :) ). Ако гледаш много внимателно ще забележиш редица несъответствия, приближения, множество абстракции както и ред други "странности".


Хм...Би ли пояснил какво по-точно имаш в предвид? И, ако не те затруднява, посочи пример. idea1


Ами прочети СТО и после виж Квантовата механика..... :) Има някой доста странности ще ги забележиш. Иначе примери много.. са се сещам дакажем за това че повечето закони за много величини които се менят по криволинеен закон да кажем за величината Х се прави елементарко приближение по дадена крива dx което dx се разглежда като "идеален"- прав участък. И след интегриране се получава дадена зависимост. (Всеки 2-ри закон от механиката е така ) Но реално тази dx не е праволинейна а криволинейна
( Ей тва МЕИ явно ми влияе мноо зле :)))) :)
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот Fire_And_Steel » 19 Сеп 2005, 19:00

Код за потвърждение: Избери целия код
Мерси много. Достатъчно изчерпателна информация като за начало бих казал. А можеш ли да посочиш как лично ти достигаш до астралната проекция? Много по-лесно би могло да се опознае нещо, ако сам човек се докосне до него. Знам че има много начини, въртящи се около един принцип, но личният ти опит ще е много по-полезен.


Ами виж сега... то е малко особенно за обяснение. По принцип аз си се размотавам из различни светове и понеже методиката ми не е мн усъвършенствана често попадам на места където не съм мн добре посрещам. Медитирам над кундалини или над техниката на ослепителния бял скелет( това е будистка техника в която се стремиш да визуализираш собствения си скелет като целта е да го видиш искрящо бял- техниката е мн силана и е се използва от тибетските монаси за бързо изграждане на вътрешните тела). Обикновенно при мен проекцията става несъзнателно обикновенно когато си игря с цветовете- визуализирам ги поотдлно и изведнъж започват да излизат изображения които след време се стабилизират и се очертават достатърно добре-без да искам отивам някаде( което не е хубаво понякога). По принцип когато се медитира трябва човек да си поставя точно определена цел която да следва така че да попадне там кадето информацията ще му помогне. Всичко опира до това каде искаш да отидеш и какво искаш да узнаеш (въпреки че невинаги исканата информация ще ти бъде предоставяна. Има си определени изисквания и когато не си готов да получиш дадената информация и най-вече да я разбереш ,можеш да бъдеш излъган ,затова трябва да се проверява всичко и да не се приема за чиста монета, както е възможно собственото ти съзнание да си прави "четки").
Аватар
Fire_And_Steel
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 42
Регистриран на: 02 Май 2005, 15:26

Мнениеот AryanSun » 20 Сеп 2005, 09:51

Дълго време правих какво ли не за да мога да изляза от тялото
си.Опитвах всичко възможно,единствено до психоделични сред
ства не бях стигнал.А и по принцип имам проблем с последните...

Един ден говорихме с една приятелка по кю-то.И тя ми каза,
че при нея това се получавало много просто.Трябва да се със
редоточиш върху своя аз.Да се усетиш,да се осъзнаеш изцяло.

След това да ОСЪЗНАЕШ още един факт:а именно че този аз
МОЖЕ да съществува и ИЗВЪН тялото-просто фокусираш някак
ва друга точка в пространството.

Обикновено при такива моменти автоматично астралното ми тяло
се "изнизва" през коронната чакра.Е,преди това мога да му нап-
равя енергизиране,като изтеглям енергия от чакрата на 1 м над
главата и визуализирам как астралното ми тяло почва да свети
все по-силно и по-силно(вижте техниките на Константинос).

Но рядко обичам да се шматкам из астрала,де.

Една позната преди време беше използвала техниките на
Робърт Монро и си беше докарала голяма бела на главата,
защото изпадала всяка вечер в безсъзнателно излизане
от тялото си и пропадала в някаква дупка,по някое време
се събуждала и се намирала в състояние на (сънна)парализа.

Препоръчахме й да вземе два камъка-аквамарин и кварцов
кристал,да ги програмира така,че да няма такива феномени
и да ги сложи под възглавницата й.Бяхме й препоръчали и
някаква отвара от розмарин,жълт кантарион,мента и други билки,
които сега не мога да се сетя кои бяха...

Но и без отварата се мина,тя се оправи само с камъните...

Случват се понякога и такива неща.
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Следваща

Назад към Магия

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта