Какво мислите за това?

Всяка друга магия, която не се вписва в останалите категории - Висша магия, Шаманизъм, Хрономагия, Древна Магия... всичко, за което се досетите. Тук можете да пишете за нови магически системи, вашите магически идеи.

Назад към Магия

Мнениеот Arhimikus » 30 Ное 2005, 01:12

http://www.cuttingedge.org/pentadollar.jpg

Моля, дайте си мнението за това!
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот Bloody Alibis » 30 Ное 2005, 08:06

Интересно,е но то за тая пирамида какво ли не се е разправяло...то не бяха извънземни незнам си какво незнам си що :P липсващото парче и още един куп неща дет са нещо ми се губят...
Аватар
Bloody Alibis
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 234
Регистриран на: 06 Ное 2005, 11:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот Stalik » 30 Ное 2005, 09:40

Arhimikus написа:http://www.cuttingedge.org/pentadollar.jpg

Моля, дайте си мнението за това!

Мога само да кажа "ОХ"... По тази тема е изписано толкова много, че от сега ми става лошо. Ето моето мвнение - твърдо съм убеден в пряката връзка между присъствието на този знак върху американските банкноти и множеството масони в политиката на американската държава през време на цялата й ... "история"..., но най-вече сред основателите й. Какви ли не крайни мнения са се изказвали и за надписа отдолу, който гласи "Новият световен ред". Накратко - почти никой не тълкува този символ в положителна светлина. Не че всички са се юрнали да го оплюват, но от малкото хора обърнали му внимание повечето са на едно крайно мнение. Твърдят, че това е символ на световното масонство, ламтящо да завладее света ("Новият световен ред"). Пирамидата има точно 13 реда до отчупения връх, в който е вписано така нареченото "Всевиждащо око". Този символ е залегнал отдавна в масонската символика, като око, вписано в триъгълник и с венец от лъчи около него. То е окото на "великия световен архитект" и се нарича още "око на провидението". Някои г отълкуват като око на Бога, други - като око на сатаната. И от там се започват безкрайни спорове и спекулации, като се сещате често коя теза взима връх... Аз мисля, че тълкуване на този символ в контекста на масонската символика не е възможно, тъй като като тайно общество, само за посветените свободни зидари е достъпно познанието за истинското му значение. Иначе не се доверявам на каквито и да било "официални" техни версии.
Любопитство будят числовата и предметната символика. На първо място числото 13 е с много противоречив характер и мисля че е излишно да се тълкува точно тук; вие всички предполагам сте добре запознати с числовата материя. А предметната символика - тази на пирамидата - най-очевидно ни отвежда към Древен Египет и корените на франкмасонството. Твърди се, че то е получило основа още в тайните общества на египетските жреци, за които още в Библията се казва, че еипетските жреци имали голяма сила. И тук отново се появяват спорни твърдения, че масоните черпят от тях пример за задкулисно управление на държавата и т.н. и т.н.
Аз с нищо повече не мога да коментирам този символ. Не мисля че може да бъде еднозначно разгадан.

Edit: Забравих за Щита на Давид - масонството, разглеждано от противниците си главно като ционистка организация, се смята за опит на "световното еврейство" да завладее света. Тази теория е малко ... параноична и мисля че опита пирамидата да се вписва в Звездата е вече направо изсмукан от пръстите дето се вика. Не отричам пряката връзка на масонството с евреите (да си спомним Соломоновия храм, Хирам и т.н.). Но не мисля че това е замисъла на символа във случая.
Аватар
Stalik
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 16 Окт 2005, 09:59
Местоположение: София

Мнениеот Poison » 30 Ное 2005, 15:45

Не мога да разбера кво общо има масонството с пентаграма? Поне не е обрънат :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот Arhimikus » 30 Ное 2005, 16:29

Това е хексаграм, първо ;)
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот J\yHu4ka » 30 Ное 2005, 21:11

Оо.. по това може да се говори толокова много.. И за пресечената пирамида , и за надписите , хексаграма , числата , окото , масонството - всички си имат символика и по няколко гледни точки ... и като се вземат като цяло( се съчетаят едно с друго ) се получава доста обширно icon_flowerface
Това наистина ли го има по американските банкноти ?!!! ... blob8 ...
Кто прочетох и мението на Сталик съм съгласна , че не може да бъде точно разгадан
А по отделно за символите - може ли някой да каже нещо повече за окото ? Това че е човешко -> арийците -> "върха" на пирамидата ? нещо в тая насока ?! или в която и да е ..( не съм много наясно :oops: )
Аватар
J\yHu4ka
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 37
Регистриран на: 28 Апр 2005, 16:56
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Stalik » 01 Дек 2005, 01:08

Poison написа:Не мога да разбера кво общо има масонството с пентаграма? Поне не е обрънат :mrgreen: :mrgreen:

Това не е пентаграм, а Звездата на Давид или още "Щит Давидов" - звезда със шест лъча.

J\yHu4ka написа:А по отделно за символите - може ли някой да каже нещо повече за окото ? Това че е човешко -> арийците -> "върха" на пирамидата ? нещо в тая насока ?! или в която и да е ..( не съм много наясно :oops: )

Аз вече споменах за окото във масонската символика.

Пирамидата има точно 13 реда до отчупения връх, в който е вписано така нареченото "Всевиждащо око". Този символ е залегнал отдавна в масонската символика, като око, вписано в триъгълник и с венец от лъчи около него. То е окото на "великия световен архитект" и се нарича още "око на провидението". Някои го тълкуват като око на Бога, други - като око на сатаната. И от там се започват безкрайни спорове и спекулации, като се сещате често коя теза взима връх... Аз мисля, че тълкуване на този символ в контекста на масонската символика не е възможно, тъй като като тайно общество, само за посветените свободни зидари е достъпно познанието за истинското му значение. Иначе не се доверявам на каквито и да било "официални" техни версии.


Това масонско око се рисува без мигли и масоните го разглеждат в три плана: физически - видимото Слънце, което поражда живота и светлината; астрален - Логоса, Словото и Съзидателния принцип; духовен или божествен план - Великият Архитект на Света. И тук вече идва спорният въпрос за самоличността на този архитект.
Аватар
Stalik
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 16 Окт 2005, 09:59
Местоположение: София


Назад към Магия

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта