Силата на желанията

Форум за Напреднали и начинаещи, които биха желали да усъвършенстват своите знания в областта на Магията. Теория и практика на системите за развитие на Ума, Духа и Тялото. Техники за самоусъвършенстване.

Модератор: ultramarin

Мнениеот mandragorko » 25 Апр 2008, 17:23

...всеки от нас мечтае и иска да постигне успех в любовта,кариерата,приятелството,но голяма част от желанията ни не се сбъдват и всеки си задава въпроса: Защо не се получава?
Основно ни пречи неверието в реализацията,а изконната причина за творение се крие в силната ни вяра...вярвайки в желанията си,Вселената ще откликне на молбите ни...всеки е част от Божественото и има право на молба към него,за всичко което пожелаем(в умерени граници!)...по своята същност молбите ни са съзидателна визуализация...Божественото и Вселената могат всичко и дават много,само трябва да изградим вярата си и да създадем основа за реализиране на мечтите и желанията!
...важно условие е да не дикуваме условията за изпълнение-кога,къде и как да се сбъднат мечтите ни...природата си знае силата и всяко нещо идва с времето си:най-подходящо за нас!
...важна грешка ,която допускаме е безпорядъка и хаоса в мислите и самите тях,есто те са депресивни,агресивни и не успяваме да сложим ред...
...ако все пак сме визуализирали нещо красиво и след 5 мин. вече мислим негативно и страхливо,всичко създадено преди,се разрушава и се връщаме на нулево ниво,така не даваме основа за материализация и мечтите ни са унищожават...

Правила за мечтаене и реализация на желанията ни:

1.Главно условие за занимания с визуализация е отпускането и медитацията.Времето за това е рано сутрин или вечер преди сън.Гръбначния стълб трябва да е изправен.Не блокирайте енергията в мускулите си!
2.Създавайте пълни,точни и ясни образи на желанията си,до най-малки подробности;съсредоточете се върху едно нещо:пари здраве или любим човек!Мечтайте все едно вече имате това,което желаете!
3.Утвърдете мечтата си,сякаш поставяте точка.Най-добре до 3 пъти потвърдете желанието си без да използвате отрицание("не"):"Имам дом","Напълно здрав съм".Задържайте образа в съзнанието си и му давайте сила.
4.Оставете възможността на вашето висше "Аз" за нещо по-добро.Напълно възможно е да получите и повече от мечтаното!Произнесете следното:"Това или нещо по-хубаво стана за мен напълно реализирано по хармоничен начин заради висшето благо на всички,които са свързани с него".
5.Визуализацията не работи,ако не искате благото на всички.Не се стремете към цели в ущърб на околните,дори и да не са ви познати!Мечтите не бива да вредат на никого,иначе всичко лошо ще ви се върне с по-голяма сила.Тук действа закона за привличането(ефект на бумеранга).Например:искате да сте началник на отдел,в никакъв случай не мечтайте,как този,който заема сега тази длъжност страда или бива уволнен или се разболява!Представете си как той също расте по служебната стълбица,също е щастлив и всеки има полза и е добре в колектива.
6.Не се съпротивлявайте на съмненията и противоречивите мисли,които могат да се появат по време на визуализацията.Позволете им да се оформят и преминат през съзнанието си и се върнете към позитивността!
7.Не трябва да пресмятате как мечтата ви може да се реализира или да търсите път за изпълнението й!Вселенският Разум сам ще се погрижи за детайлите.


Визуализацията правете 2-3 пъти дневно.Освен това се връщайте към образите през целия ден и всеки път,когато мислите за вашето желание,следете мислите ви да са изключително и само позитивни.
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот DarkAngel666 » 26 Апр 2008, 23:32

Звучи като съкратен вариант на "the Secret" (което ме подсеща, че отдавна не съм се заяждал/-а).
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот venus » 27 Апр 2008, 09:21

В контекста на днешния голям християнски празник - Великден, бих направила една аналогия.

Постът - като символ на балансиране на емоцията, породила желанието ни, смъртта - като символ на отказ от желанието, и накрая възкресението - сбъдването на желанието.

Съгласна с това, което е написал mandragorko, като смятам за собено важни точки 6 и 7. За да отхвърлиш съмненията и страховете обаче трябва да отхвърлиш очакванията, а за да отхвърлиш очакванията трябва да усмириш желанията. Извод: 1. получаваме каквото искаме, когато приведем себе си в хармония; докато бушуват страсти това не може да стане, дори да визуализираме 24 часа в денонощието; 2. трябва да четем по-внимателно мъдрите книги, там вече всичко отдавна е казано.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот mandragorko » 27 Апр 2008, 19:50

Venus,благодаря за думите!
...права си относно привеждането към хармония-в днешния свят всеки живее динамично и забързано,не обръщаме внимание на детайлите и знаците около нас...мислите ни препускат и трудно контролираме посоката им на движение...
...поддаваме се на първични реакции и изпускаме контрола на емоциите си...
...дори,когато сме силно екзалтирани,радостни и доволни също не е много хубаво,защото хората,като цяло не са се научили да употребяват правилно чувствата си и губим баланса/равновесието,което ни позволява да гледаме трезво и с кристален взор към мечтите,приготвени за реализация...
...необходимо важно е да се научим да не "отрицаваме" или унищожаваме негативното...единственото,което трябва е само да го използваме като база за сравнение и да се опитваме да мислим/градим позитивни неща и да вярваме,че са реалност,която все още не сме видяли...
...постоянният тормоз над съзнанието и подсъзнанието върху изграждане на мечтите ни също е важна стъпало,което трябва да преодолеем,защото има опасност от вманиачавне и израждане на първоначалната идея(поради липса на опит в работата ни със скритите ни заложби!)...
...относно книгите,да съгласен съм,съветвам и приветствам идеята,както и преките ни наблюдения върху по-голяма част от делничния ни живот-много често нещата са под краката ни или пред очите,чуваме,но не слушаме,а информацията е толкова много и така представена,че бих казал-тайните на живота,може би са само на ръка разтояние от нас...
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот venus » 28 Апр 2008, 06:04

mandragorko написа:...дори,когато сме силно екзалтирани,радостни и доволни също не е много хубаво,защото хората,като цяло не са се научили да употребяват правилно чувствата си и губим баланса/равновесието,което ни позволява да гледаме трезво и с кристален взор към мечтите,приготвени за реализация...

Точно това е най-голямата опасност - голямото щастие.

Всяко наше желание си има цена и, както и в супер-маркета, първо трябва да си платим, преди да му се насладим. Колкото повече парички (любов, хармония) имаме, толкова повече можем да си купим = колкото повече лишения и несгоди понесем предварително, толкова повече реализираното ще съответства на желаното.

Оказва се обаче, че истинската трудност е не да получиш това, което желаеш, а да го задържиш. Когато получат щастие, хората всячески се мъчат да го задържат при себе си и това води до възникване на поредица добре познати емоции - несигурност, страх, ревност, завист, злоба. Натрупването на тези емоции пък води до загуба и колкото по-голямо е щастието, толкова по-голяма е и болката при тази загуба. Затова и всеки получава толкова щастие, колкото болка може да понесе, ако не се справи с него и го загуби.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот Raya » 28 Апр 2008, 14:02

Тия неща всички добре, но бих добавила една финална точка, която да гласи, че след правенето на тия неща трябва да се излезе навън и да се действа за постигане на желаното. Най-често неизпълнените желания се дължат не на пречки във вселената, а на мързела на човека, на това, че го е страх да не се провали и изобщо не се захваща да пробва или се отказва още на първия провал. Да вярваш невярвайки и да очакваш без да очакваш-това са похвати, които ти носят чувство на лекота и изчистени действия без да те спират никакви проблеми и ти осигуряват премахване на съмненията и страховете, както и на лакомията за лична изгода и резултат. Посрещаш спокойно неуспехите или пречките като си съвсем наясно какво точно искаш и просто действаш безпристрастно за постигането му. При подобни обстоятелства провала не е опция.
тра-ла-ла...
Аватар
Raya
Модератор
 
Мнения: 96
Регистриран на: 06 Яну 2008, 15:54
Местоположение: Neverland

Мнениеот Neter-Kua » 28 Апр 2008, 17:09

Желания?!Нямам желания.Аз просто съм а всичко останало е.В момента съм ангажиран с натрупването на колкото се може повече безполезни хартийки с написани върху тях цифри за да мога един ден да разполагам с достатъчно от тях и да се концентрирам върху придобиване на независимост от енергийните източници в този свят. Всеки път когато видя главния герой да намира скритото в пещерата съкровище се опитвам да изпитам нещо,да почувствам радостта,да погледна през обезумелите му очи, да крещя от щастие,но никога не се получава-не изпитвам абсолютно нищо.Съществуването ми не се ръководи от желания а са развива по единствения възможен начин.Защо пиша това защо имам този ник,аватар и т.н.?Аз нямам нищо и не искам нищо.Аз просто съм/не съм а всичко останало е/не е.Аз съм свободен.
I will create as I speak.
Аватар
Neter-Kua
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 77
Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:35
Местоположение: Inarijarvi

Мнениеот mandragorko » 29 Апр 2008, 19:43

...относно думите на venus-тук вече може да говорим за Употреба на Желанията и когато те станат реалност,как да продължим нататък...
...повечето хора,успявайки да постигнат мечтаната цел,просто забравят как,кога и защо тя е станала реалност:употребяват и захвърлят(образно казано)!...защо се получава така???...защото повечето са консуматори,а когато се задейства Закона за Равновесието и Вселената започне да си иска отплата,се започва оплакването от загубата на нещо друго ценно,по някакъв начин равностойно на полученото...не бива да роптаем срещу замяната и трябва да сме убедени,че може да платим цената на това,което ще получим...
...друг важен момент е Благодарността-жестът,който ни е направен е красив и единственото нужно е да покажем на Висшите сили,че ние оценяваме силата и средствата за реализация на поисканото от нас...всяко желание/молба е малък дар,но най-голямият подарък е възможността да оценяваме това,че имаме дарбата да правим чудеса,а жестът на Благодарност е доказателство,че ние сме имали нужда от полученото и сме в състояние да го употребяваме безкористно и пълноценно!!!...различни техники и ритуали съветват след всяко заклинание или вид магия за получаване на нещо да отправим молитва или жест на признание за употреба на желаната цел или материя,както и молба да не бъде в ущърб на някого или на самите нас!!!
...относно липсата и болката-това са само знаци,че не сме подготвени да употребим антиподите им правилно и с ясна представа,че животът е сериозна игра,правилата на която всеки трябва да научи,защото всичко в природата си взаимодйства и всичко е свързано-Ефектът на пеперудата!
...относно задържането на желаното и вече постигнатото-да,или сядаш и каваш:"благодаря,че те получих и ще те използвам за добри неща и ще помогна и на други да постигнат същото/подобно" или просто забрави,че ще съумееш да използваш и ще се радваш на постигнатото дълго...
...несигурност, страх, ревност, завист, злоба-тези наши "приятели" трябва да се изкоренят още преди да сме започнали да мечтаем;не бива да ги забравяме(те ни напомнят само,че ако са налице ще загубим сега или по-късно)...когато всичко се подреди в положителен за нас аспект,пък е необходимо да опазим съзнанието и подсъзнанието си чисти и да споделяме и раздаваме според имането си...така Вселената ще ни възнагради с щастието да се радваме дълго на постигнатото и да сме участници в щастието и на другите около нас...
...казват,че Вселената няма край-може и да има,но определено съм на мнение,че добродетелта,тази,която е закърняла в нас,няма предел и може само и единствено да се увеличава...а колкото по-добри сме към себе си и останалите,толкова по-съвършени ще бъдем,а това е фактор за Божественост,поне поред мен...


...относно думите на Rayа-да,нещата не са само в мислите ни,те се раждат там,но понеже живеем в материален свят и част от мечтите ни са на материално ниво е нужно да задействаме и тела и въображение и да не чакаме наготово-"Господ дава,но в кошара не вкарва!"....
...спокойствието е фина граница между успеха и провала и всеки има избор да стои на една от двете страни,според заслуги,интелект и съзнание...
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака


Назад към Самоусъвършенстване

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 6 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 6 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта