Разговор с (недо)Посветения Air

Форум за Напреднали и начинаещи, които биха желали да усъвършенстват своите знания в областта на Магията. Теория и практика на системите за развитие на Ума, Духа и Тялото. Техники за самоусъвършенстване.

Модератор: ultramarin

Мнениеот Air » 28 Апр 2008, 10:38

Реших, че е време за усъвършенстване! :)
Чакам въпросите ви с нетърпение, дано се създаде интересна дискусия.

Не съм силен противник или привърженик на нито една теория или система, схема,традиция или вид ритуали.Занимавам се с осъзнаване на енергийните процеси в тялото ми от 4 години.Отскоро работя и върху причинно следствените връзки.Досега не съм правил нито един ритуал, не изпитвам и нужда. Мисля, че вселената е една огромна и безкрайно сложна енергийна матрица, моделирана като перпетуум мобиле, и се опитвам да наредя нещата около себе си така,че да се чуствам добре.

На 22 години съм, занимавам се с графичен дизайн, тази година ще кандидатствам изобразително изкуство и педагогика в Софийския университет.
Пускам декларация за участие в темата. Не съм силен противник или привърженик на нито една теория или система, схема,традиция или вид ритуали.Занимавам се с осъзнаване на енергийните процеси в тялото ми от 4 години.Отскоро работя и върху причинно следствените връзки.Досега не съм правил нито един ритуал, не изпитвам и нужда. Мисля, че вселената е една огромна и безкрайно сложна енергийна матрица, моделирана като перпетуум мобиле, и се опитвам да наредя нещата около себе си така,че да се чуствам добре. На 22 години съм, занимавам се с графичен дизайн, тази година ще кандидатствам изобразително изкуство и педагогика в Софийския университет.Пускам декларация за участие в темата. Не съм силен противник или привърженик на нито една теория или система, схема,традиция или вид ритуали.Занимавам се с осъзнаване на енергийните процеси в тялото ми от 4 години.Отскоро работя и върху причинно следствените връзки.Досега не съм правил нито един ритуал, не изпитвам и нужда. Мисля, че вселената е една огромна и безкрайно сложна енергийна матрица, моделирана като перпетуум мобиле, и се опитвам да наредя нещата около себе си така,че да се чуствам добре. На 22 години съм, занимавам се с графичен дизайн, тази година ще кандидатствам изобразително изкуство и педагогика в Софийския университет.
Аватар
Air
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 28 Фев 2006, 20:21

Мнениеот Enforcer » 28 Апр 2008, 13:04

Колко успешни да ги наречем "магически практики" имаш ? Защо започна да се занимаваш с магия ?
Аватар
Enforcer
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 202
Регистриран на: 02 Сеп 2007, 08:09

Мнениеот ~Talyn~ » 28 Апр 2008, 13:13

С риск да повторя сигурно някой само един въпрос: на колко започна да се занимаваш с магии?
Всичко е просто!
Аватар
~Talyn~
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Яну 2008, 16:07
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Air » 28 Апр 2008, 15:01

Започнах на следващия ден след 18-тия ми рожден ден. Дадоха ми рейки , докато бях пиян, и резултата беше меко казано опустошителен...Гърчех се, смеех се, плачех, незнаех какво става.На другата сутрин, когато нещата се уталожиха, ми стана интересно (как да не му стане на човек) а приятелката ми тогава четеше Кастанеда и така започнах.
Не съм броил колко успешни магически практики имам, защото неможеш да кажеш кога ще се случи това което искаш, ако става въпрос за причинно следствените връзки.Там нещата просто потичат в друг "ръкав" ако мога така да го нарека.С енергия имам две успешни "магически практики", първата беше проверка на възможностите ми, която премина доста успешно, успях за 5 минути да превърна човек, който беше близо до невроза в съвсем отпуснат психически и физически индивид, т.е. успокоих го със силата на любовта.Втората практика се състоеше в обратното, т.е. набелязах си "жертва" - една жена в автобуса и обърках каквото можах. Резултата беше много неприятен, накрая останахме сами на една седалка в целия рейс, тя изобщо не знаеше какво става, а като злязох вървеше след мен по улицата докато не се спъна в бордюра.Но никога повече не бих направил нещо подобно.Знам че ще ми се върне, и тогава знаех, просто неможах да издържа на хлапашкото изкушение "какво ще стане ако направя така". Останалата част от практиките ми се състоят в сензитивност свързана със сърдечната чакра, защото нея познавам най-добре от енергийното си тяло, както и техники за защита и изчистване от емоции.Преди време бях писал за още някои техники които ми "хрумват", например запазването на настроението, каквото и да е то, но вече не ги практикувам, защото от година и половина-две, настроението ми е равна линия, а смятам че това е кармично и чакам нещата да се нормализират :) От време навреме прибягвам и до Таро картите, но само ако имам наистина сериозен проблем, помагали са ми веднъж, много успешно, ако не бяха те сега може би щях да съм кученцето на едно момиче... :)
Като последно практикуване смятам изпращането на енергия до една моя приятелка която в момента е в Австралия, защото беше надробила разни глупости с любовни магии, и то не на един човек и неведнъж. В момента няма приятели, и се чуства адски зле. Пратих и малко положителни емоции, спокойствие, увереност...Но нещата не станаха така както ги мислех....Има голяма часова разлика между тук и там, и се разбрахме като се събуждам сутрин да и пращам позитивни емоции, точно преди тя да си ляга.Но след първата вечер тя ми разказа как виждала сини светещи черти из цялата стая, както и силует на човек загърнат в чаршаф, който се опитвал да я хване за краката...което не беше успокояващо и релаксиращо:) Момичето си беше изкарало акъла, затова спрях да правя каквото и да е, защото наистина немога да си обясня защо се получи така, при положение че първия път човекът направо се разтопи, неможеше да стои прав от удовлствието, породено от бързото освобождаване на неприятните емоции..
Аватар
Air
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 28 Фев 2006, 20:21

Мнениеот Arian Star » 29 Апр 2008, 07:32

Казваш, че работиш със сърдечната чакра!

Поясни малко по подробно как го правиш това и какво разбираш под понятието любов? Как го връзваш с Бог е любов?

Работиш ли и с другите чакри? Би трябвало да можеш и да владееш и горните и долните чакри?
Аватар
Arian Star
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 145
Регистриран на: 27 Юли 2005, 16:04
Местоположение: Burgas

Мнениеот ~Talyn~ » 29 Апр 2008, 10:56

За ето тези пращания на полужителни емоции,как го правиш? Какво по-различно направи от първия път при човека,че тази твоя приятелка,от Австралия,се е чувствала "застрашена" от нещо? Но наистина ме интересува от практиката ти за пращане на полужителна енергия (не че няма,но са много и незнам коя до каква степен действа).
Всичко е просто!
Аватар
~Talyn~
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Яну 2008, 16:07
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Air » 29 Апр 2008, 11:47

Това ще бъде дълъг пост :)
Понятията са измислени за да конкретизират явления, или премети които усещаме по някакъв начин.Когато казваш чакра, и любов ти имаш представа за тези неща натрупана от твоя опит и опита на другите.Явленията остават конкретни, независимо от мирогледа на индивида.Така че това, което аз си представям като чакра не е това което ти си представяш.В езотериката няма конкретни неща, всички много добре знаем че пътищата са много, но водят до едно и също място.
Когато работя със сърдечната чакра, първо изпадам в медитация.След това визуализирам топка от жълта светлина на слънчевия ми сплит, докаот не започна да усещам лек натиск в тази зона.Колкото повече визуализирам, толкова повече се увеличава площта и силата на натиска.Когато преценя, че е достатъчно, т.е. вече мога да работя с чакрата за това което съм си наумил, използвам различни техники, всичките основани на теорията на визуализацията.Точно в този случай за който говориш, визуализирах следното:
Знам, че когато човек не се чуства добре емоционално, това означава че в неог има затлачени енергии, които не би трябвало да са там.Представям си ги като нещо черно, мазно и лепкаво.Горе долу като това, което че получиш ако бръкнеш с лъжица в канала в банята.В зависимост от това, колко е афектиран човека срещу мен, "виждам" различно количество от тази субстанция.В този случай реших да визуализирам максимално много от нея, т.е. сърдечната чакра на другия човек беше ужасно "мръсна".След това, бавно започвам да събирам енергия от цялото си тяло смао и единствено в моята сърдечна чакра, което се явява като тънки линии обхващащи тялото ми и свършващи в нея.Когато съм "пълен", визуализирма енергията като бял въздух, или вятър, който насочвам към проблемната област.В зависимост от това колко енергия отдавам, дебелината на този лъч е различна.Колкото повече се концентрирам, толкова по-силен става вятъра, и по-дебел лъча.Можеш да си го представиш като маса от бяла светлина с определен диаметър , излизащ от тялото.След това визуализирам тялото на другия човек, и как тази енергия го обгръща отвсякъде, става му приятно топло, всеедно е в утробата на майка си.Вижда обстановката около себе си, но през ефирна бяла мъгла, която го дистанцира от проблемите, за да може да ги обмисли по-добре.В този момент, човека на който го правих се срина ( в добрия смисъл) на леглото и се отпусна напълно.Когато видях това, реших да спра, защото всичко беше приключило :).
Бог е също едно понятие, което не трябва да се бърка с представата ни за него.Тоест, хората са систематизирали нещата които определят Бог, и след това всичко което правят е да сравняват реалността, и обстановката около тях с модела за Бог. Личното ми мнение е, че Бог като разум, или като същество от какъвто и да е вид не съществува.Бог са всички процеси около нас, които моделират реалността такава каквато я познаваме.Но за хората е много по-лесно да си го представят по систематизиран начин, за да могат да го разберат според собствения си мироглед.Тоест, отричам съществуването на какъвто и да е висш разум, но не отричам съществуването на неща, които ни направляват по нашия път.Вселената за мен е машина, създадена чрез метода проба-грешка, която не се управлява от някой, и няма никой който да седи на върха, но механизмите които я държат, за да не се превърне във вакуум, ние наричаме Бог.
И последно, любовта. Ако попиташ някой учен, за какво става въпрос ще ти бъде обяснено че в мозъка имаш една жлеза, която произвежда феромони за всички чуства.Но, естествено учените не виждат всичко, точно защото са квалифицирали информацията и са я подредили по определен начин.
За мен любовта е отсъствие на притеснения от какъвто и да е род.Абсолютно спокойствие което можеш да споделиш с хората.Отказване от разрушение от какъвто и да е род.Подсъзнателен стремеж към усъвършенстване и облагородяване.Естествено, всеки пречупва през своя поглед всичко, но важното мисля, е да се достигне до същината на нещата, а по-точно казано до момента в който има една истина, и всеки знае че по свой начин я пречупва.Тогава хората ще могат да се разбират много повече.Например, ако говорим за отношенията между двама човека.Всички мислят че любовта е свобода.Но за единия свободата може да означава да казва на човека до себе си какво да прави.За другия може да означава да прави секс със всеки срещнат.Затова и хората се разделят-заради различните си възгледи по въпросите за механизма на нещата.Естествено, това е само част от този така обширен проблем, за който са писани книги, и т.н.
Най обобщения ми отговор на този въпрос:
Истинската искрена любов е стремеж към нещо по добро, от това което имаме, желание да донесеш добро, и да освободиш някои от оковите му по твоя собствен начин.
Така че "Бог е любов" може да се тълкува като:Механизмите около нас, тези, които крепят вселената в постоянно равновесие, са се усъвършенствали (не ме разбирайте погрешно, те не са живи, проба-грешка, както казахме в началото) по такъв начин, че да издърпват всичко съществуващо към нещо по-добро.Стремежът на вселената е да се развива и да еволюира, а не да се разрушава.Може би затова и е просъществувала, защото много по трудно е да градиш, отколкото да разрушаваш.Води се борба, и докато някой не спечели нещата ще са под контрол.Разрушението би завършило много бързо, както съдим по собствената ни планета,защото тук вече човекът печели.Не мога да кажа дали това е добро или лошо, мога да засегна темите за правителствата, и хората които дърпат конците, където не съм добре потготвен, но ако науча нещо ново ще съм доволен, но сега съм на работа и нямам много време.Питайте каквото искате още, питайте....
Не владея други чакри, защото не са ми отворени, а ако са, не съм разбрал :)
Аватар
Air
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 28 Фев 2006, 20:21

Мнениеот ultramarin » 30 Апр 2008, 08:24

- Какво разбираш под "отворена чакра"?
- Какво разбираш под "Усъвършенстване"?
- как би обяснил израза "да носиш(-им,-я) светлина"?
- какви видове енергия би разграничил?
- как е свързана, според теб, енергийната практика със ритуалната и менталните практики?
- какво е мнението ти за различните системи, исползващи физически И енергийни упражнения, например: тенсегрити, паневритмия, ци-гун и други... доколки си запознат с тях, доколко ти допадат, и т.н.

П.П. извинявам се за многото въпроси накуп - следващите 5-6 дни отсъствам, така че... вместо много последователно, задавам всичко някуп... може да отговяряш един по един естествено
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот Air » 30 Апр 2008, 10:11

Под отворена чакра разбирам чакра, която съзнателно, с цел мога да я управлявам.Подозирам, че ако визуализираш дълго време някоя от тях, се отварят, но не съм сувсем сигурен как става този процес.Помня че докато учех бойни изкуства едно време( в 5-ти клас, сега нямам нищо общо с тия неща) учителя ни ни караше да медитираме след тренировка, без да го знаем.Тогава не съм усещал нищо, но когато по-късно започнах да квалифицирам всички физически чуства които усещам, дори и най-леката промяна в усещането за тялото, слабост, или както всички много добре знаем усещането когато някои ни липсва, започнах да разбирам кое мога да управлявам, и кое не.Определям реалността като различни проявления на енергията, която си взаимодейства с чакрите ми, и по това мога да съдя коя е отворена, и коя не.

Усъвършенстването за мен е:
Първо, пълно осъзнаване на максимума собствен потенциал, който носиш в себе си, и второ, надграждане над този потенциал в един по-късен етап, чрез вътрешни диалози с подсъзнанието.Това нещо отнема адски много време, естестено :) Но ако има край, то там всеки би се чуствал спокоен, сигурен, и самодостатъчен. Вече околния свят се превръща в нещо което можеш да изучаваш "под похлупак", без да те е страх (защото страхът е в корените на много голям процент от действията ни), и да обмисляш всяка стъпка. Знам, че звучи тежко и натоварващо, но това не означава да нямаш приятели или да не се напиваш в петък, това означава да не те е яд, че имаш един приятел, или че нямаш пари. Човек никога неможе да отхвърли всичко материално, затова трябва да го осъзнае, за да може да надгражда над него. Някои хора не могат да направят това, и цял живот вървят по пътя, утъпкан им от системата. Аз обаче смятам, че този път не свършва на правилното място, колкото и да не ми се иска :)

Да носиш светлина.... Носиш просветление, носиш добрина....И всички комари те преследват? :) Ако носиш светлина можеш да я хвърлиш върху проблемите, и всичко да излезе наяве... Виж как всичко е разделено на светло и тъмно, светлината е безпрецедентното добро, тъмнината е безпрецедентното зло. Аз така си го обяснявам, носиш добрина в себе си. Може би не съм те разбрал?

Няма видове енергия.Ако сипя вода в една чаша, и след това сипя вътре мастило, водата си остава вода обаче вече не можеш да премахнеш мастилото от нея. Така, мисля, е и с енергията. Просто всичко трябва да се изчисти, и да бъде заместено. Затова и когато човек бъде "изчистен" от някой друг (от мен :)) му се доспива - защото тялото му изпитва нужда да събере нова енергия. За "лошата" мисля, че когато не е прикрепена към нещо, се абсорбира по някакъв начин в околната среда, както ние вдишваме кислород и издишваме въглероден двуокис, така има и структури, които правят обратното. Тоест, има кръговрат.

Ритуалната практика се използва за да впечатли низшето Аз, самите предмети могат и да имат някакъв заряд, но той идва от практикуващия, така че нямат особено голямо значение за успеха на самата практика. Важното е да предявиш Намерението (Карлос Кастанеда) и да изпитваш сериозността с която го правиш. Затова и любовните магии действат много по-добре при по младите, а и те имат по голям афинитет към тях. Мирогледа им не включва толкова много аспекти на връзката, те още смятат че "всичко що лети се яде", и идеализирано си представят бъдещето. Те още не са се сблъсквали с проблемите на "истинския" свят.
Също когато имаш предмети пред себе си, те олицетворяват нещо - така е много по-лесно да разпределиш енергията си и желанията си, да видиш проблема от една друга гледна точка, в която всичко, отново, е квалифицирано. Обаче мисля, че това е излишно, защото това е само една гледна точка към проблема който поставяш пред себе си, и тя е твоята.
Естесвено, чрез ритуали можеш да постигнеш много повече, но има един праг, който се прескача, и който води до кармичен дълг. Става въпрос за това да влияеш на другите. Защото това рано или късно се връща. Да, вярвам в кармата, но мисля че тя не е константна. Защото ти можеш да имаш някакви определени намерения, а да се постигне нещо съвсем различно, по простата причина, че не виждаш пътя по който желанието ти ще се изпълни, както и цената която ще платиш.

Не съм много сигурен какво имаш в предвид под ментални практики, но ако говориш за всички останали практики, които изключват взаимодействие с външния свят, мисля че това е Пътя по който трябва човек да върви. И то много простичко: Не въздействай на другите - остави ги да направят собствения си избор. Ако избираш вместо тях, ти не им разрешаваш да получат собствените си уроци, а рано или късно се разделяш със абсолютно всеки който познаваш, и по този начин ги оставяш на произвола на съдбата. Защото ти носиш отговорността за този урок, който те не са взели след това. Чрез въздействието се нарушава последователността на нещата, ти променяш не само човека, не само пътя по който той върви, но и всичко останало. Може би по малко тези "рани" се затварят, но защо трябва да го правиш, само за да трупаш още карма? Трябва да изпитваш готовност да помогнеш на който пожелае, но не и ако той не иска. И най-малко можеш да му помогнеш чрез ритуали. Естествено, всяко правило си има и изключения, т.е. когато нещата не се вписват в обозримата реалност, и ти не трябва да се вписваш в нея. Нещата отиват на друго ниво.
Тялото неможе да живее без духа, както и обратното. Не съм го казал аз, но поддържам тезата. Общата цел, или намерение на тези техники е интровертно ориентирана, не взаимодейства с други хора или живи организми. Също така, това е един много добър начин да започнеш да усещаш енергията си, и да започнеш да я направляваш. Имам книгата за тенсегрити, но не практикувам в момента, защото не изпитвам нужда. Моите проблеми са на друго място, и изискват различен подход. Все пак нали затова сме тръгнали по различни Пътища - заради различните ни проблеми, които са формирали различен мироглед.

Като финал засега искам да кажа че вече няма да пиша фрази като смятам че, мисля че и т.н.Надявам се всички разбирате че го правя, :) Не искам да оспорвам мненията на другите преди да съм ги чул.Но не взимайте всичките ми думи за истина, дори и досега да сте го правили.Аз немога да кажа вие как виждате нещата.
Аватар
Air
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 28 Фев 2006, 20:21

Мнениеот ultramarin » 24 Май 2008, 08:46

отворена чакра е тази, която съзнателно, с цел мога да я управлявам.
- какво ни дава, какви ползи има съзнателното управлението на чакрите?

Някои хора [...] цял живот вървят по пътя, утъпкан им от системата. Аз обаче смятам, че този път не свършва на правилното място, колкото и да не ми се иска
- Защо според теб Пътя на общоприетата система не води до правилното място? До къде води?
- До къде би трябвало да води един "верен" път, без значение къкъв е той?
- Съществува терминът "второ раждане", чийто смисъл е <<излизане от рамките на социалните условности, на традиционните социалнит пътеки и живот, надрастване на затворената социална система-утроба>>. Доколко според теб използването на този термин е обоснавано? Считаш ли че наистина може да се излезе от "социалната утроба" без да се откъсваш от нея, без да си в конфликт с нея(каквато е идеята на този термин), или е необходимо нещо повече(например отшелничество, както е в някои традиции или пък нещо тдруго...)?

Ако носиш светлина можеш да я хвърлиш върху проблемите, и всичко да излезе наяве...
- а нужно ли е всичко да излиза наяве? дали за определени хора това няма да е вредно?

Няма видове енергия... както ние вдишваме кислород и издишваме въглероден двуокис, така има и структури, които правят обратното. Тоест, има кръговрат.
- тоест според теб, ако една енергия е "лоша" за едно нещо тя може да е "добра" за друго така ли? А как може да разберем дали една "енергия", един поток енергия е полезен или вреден за нас?

самите предмети могат и да имат някакъв заряд, но той идва от практикуващия ... Важното е да предявиш Намерението
- това значи ли че ако един ЯК Маг направи Жезъл, той ще се зареди ЯКО, и който и да го полза, ще има по-добър ефект в практиките си? Или обратно, жезълът не носи енеригая, а само провежда по време на практиката, така че, дори да е направен от мегаякия маг, в ръцете на смотльото ще е безполезен? Или може би и двата случая имат място, според предмета?

любовните магии действат много по-добре при по младите, а и те имат по голям афинитет към тях. Мирогледа им не включва толкова много аспекти на връзката...
- доколкото разбирам, според теб магиите влияят повече на неопитните, непознаващите света... а какво ще кажеш за фактора "сила на волята", "зелеустременост"? Лично аз съм имам големи трудности да въздействам на човек който не желае да приеме въздействие и много улеснен когато човека доброволно се е разкривал...

вярвам в кармата, но мисля че тя не е константна. Защото ти можеш да имаш някакви определени намерения, а да се постигне нещо съвсем различно, по простата причина, че не виждаш пътя по който желанието ти ще се изпълни, както и цената която ще платиш.
- Тук ти почти точно повтаряш определието за карма, като за закона който дефинира Ответните_Ефекти произтичащи от Намерението ни, не от Резултата ни... но обикновено смисъла кармата се разширява да покрива е Ответните_Ефекти, произтичащи от Резултата на намериенето ни... да разбираме ли че ти не си съгласен с това "разширяване"?
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще


Назад към Самоусъвършенстване

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта