Тънка нишка

Форум за Напреднали и начинаещи, които биха желали да усъвършенстват своите знания в областта на Магията. Теория и практика на системите за развитие на Ума, Духа и Тялото. Техники за самоусъвършенстване.

Модератор: ultramarin

Мнениеот Nemezius » 05 Окт 2009, 23:58

Масон, нямаш предвид n-измеримостта на различните нива, нали? Ако да- това е иматематическата граница, която Дъ Шадоу иска; Ако ли не- значи и аз не съм разбрал какво точно имаш предвид :)
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Mason » 06 Окт 2009, 15:17

Нем, да, имах предивд "n-измеримостта на различните нива"

Всъщност не писах за Шадоу, а правех нещо като закачка към Волдемар.

Но пък сега се учудвам на желанието за математическа точност. Струва ми се, че математиката е най-НЕточната наука на света. Всичко в нея се базира на силно стеснени условия по обем и съдържание и едностранчиво и ограничено описание на действителността. Всъщност математиката работи с ограничени модели на действителността и аз се учудвам защо трябва да го правим вместо да работим със самата действителност.

Ето, например Айнщайн е стигнал до извода за своите теории чрез един цялостен подход и след това ги е конкретизирал чрез формули.

А чистата математика е съвсем безполезна. Преди век в Париж била изнесена лекцията "Използване на математиката при кроене на модни дрехи". В залата се били събрали всички модни величия да чуят това чудо. Излязъл лекторът и започнал "Нека за простота да приемем, че човешкото тяло представлява идеална сфера".....

Та сега как с математиката да опишем нешо, което просто не може да се опрости в степен, за да слезе на нивото на работа на математиката?!

Да, светът е свързан и какво от това. Каква е ползата от тези връзки. Никаква. Защото Волдемар говореше по тези "връзки" да тече двупосочно енергия и информация между всички хора. А тези връзки ги няма априори в този смисъл. Те трябва да се създадат изрично, за да действат по този начин, а това е вече работа трудна и пълна с варианти и при нея математиката е безмислена. Или най-малкото трябва да се научиш да ползваш подобни връзки, да си проправиш пътя до тях и по тях през това дето всичко е едно.

Това описа Волдемар. А сега ще кажа какво според мен е имал предвид и какво е искал да опише. Това, което описва е всъщност кармичната връзка между хората. Кармичния всепроникващ закон. Закон за действието и последствията от него.
Технически, така описано по неговия начин се подразбира първо магическото въприемане и въздействие върху света и затова Визард казва, че това е трудна работа и не са толко директтни връзките между хората.
Но като се досетим, че всъщност се описват кармични взаимовръзки, те наистина са съвсем директни и безусловни. И какво казва Волдемар, човек може да управлява кармата си и тези връзки с другите и дори може да да прекъсне тази кармична нишка на планетарно ниво: "има хора дето са прекъснали тая нишка", и ако праща добра еергия по връзките (кармично уместно поведение), то и на него ще му е много по-добре.

Та от тука идва объркването според мен.............умра да обяснявам какво всъщност са казали хората ;)
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот paparosko » 07 Окт 2009, 08:38

Mason,

Ползата от взаимовръзките във Вселената е, че без тях ти не би могъл да въздействаш на другите, както и те на теб, или най-просто да правиш магии.
Тези връзки не трябва да се създават изирично, както ти пишеш, те просто съществуват навсякъде и между всичко.
Добре е да се разбере, че не е важно толкова съществуването им, а осъзнаването на съществуването им.
Когато човек е наясно с това, може да се възползва от предоставената му възможност съзнателно да въздейства на околния свят по начин такъв, че да не се нарушава хармонията и баланса в цялостната система.

Кармичната обремененост може да бъде както отрицателна, така и положителна.
Ако изпращаш положителна енергия не означава, че си се освободил от кармична обремененост, а че кармата ти е положителна, или като следствие можеш да очакваш положителни въздействия, т.е. ще бъдеш добре, това е.

А как ще разбереш дали мислите и действията ти са положителни и ще доведат до положителна карма.
Това се разбира, когато усещаш вътрешно удовлетворение и щастие от мислите и действията си.
Когато усещаш разширяване на съзнанието си.

Толкова е просто.

:)
Никога не казвай никога!
Аватар
paparosko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 156
Регистриран на: 21 Юли 2007, 14:57

Мнениеот Lord Voldemor » 07 Окт 2009, 11:45

Папароско,именно най-простите неща са най-трудни за разбиране.Човешкият ум предпочита да се лута и блуждае до безкрай,впримчен в егоичните си очаквания и вярвания.
Но както ти сам кзваш,важното е да си щастлив от това,което правиш-значи си на прав път.Вдъховения и щастливия искат и другите да бъдат такива-съответно,депресираната личност съизмерва околният свят през призмата на собственото си нещастие.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот The Shadow » 07 Окт 2009, 14:58

Здравей Масон.

Чета те и почти се изкушавам да предложа на вниманието ти Вучков на клипче. :roll: Причината е, че според мен не правиш разлика между наука и псевдонаука. Никой уважаващ себе си учен няма да изнася математически теории в аспект, който не върши работа за нищо. Копията на Вучков не следва да се броят за учени, независимо от обема на драскачествената им дейност.
----------------------
Относно:

Та сега как с математиката да опишем нешо, което просто не може да се опрости в степен, за да слезе на нивото на работа на математиката?!


Така написано, оставам с впечатлението, че за теб математиката е толкова елементарна, та чак е проста. А ти си толкова навътре в материала на познанието на Вселената, че знанията, които имаш, са НАД математическата теория.

Какво ще кажеш от облаците да слезеш на земята. Такова изказване може да мине пред някой начинаещ. Но не може да мине пред мен. Истината е, че ти не можеш да предоставиш математическа обосновка, защото не я притежаваш. А ако по твоите критерии математическата обосновка е по-несъвършеното измежду двете знания- математическото и това за нивата (физическо, етерно, енергийно, астрално, ментално, каузално, будхиално и атманическо), значи ти нищо не знаеш, след като по-простото от двете ти се опира.

Другото е обяснено правилно в тази му част от paparosko, благодарности на paparosko за което:

Ползата от взаимовръзките във Вселената е, че без тях ти не би могъл да въздействаш на другите, както и те на теб, или най-просто да правиш магии.
Тези връзки не трябва да се създават изирично, както ти пишеш, те просто съществуват навсякъде и между всичко.
Добре е да се разбере, че не е важно толкова съществуването им, а осъзнаването на съществуването им.
Когато човек е наясно с това, може да се възползва от предоставената му възможност съзнателно да въздейства на околния свят по начин такъв, че да не се нарушава хармонията и баланса в цялостната система.
Аватар
The Shadow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 27 Май 2009, 07:09

Мнениеот Mason » 07 Окт 2009, 20:32

Та. Чували сте надявам се за теоремата на Гьодел за непълнота. Доказана е надлежно математически и дори има доказателства в Интернет.

Та тя гласи горе-долу следното. Нека имаме една безкрайна система от взаимосвързани обектни (подобна на Вселената да кажем :) ). Нека сега се опитаме да създадем формална теория, която описва тази област. Та тази теория ще описва с крайни синтактични конструкции (теореми, формули, аксиоми и доказателства) верните факти в нашата система. Изводът е, че в системата винаги можем да намерим една истина, един факт, който не може да се изрази/изведе от тази формална теория.

Тоест, това което твърдях е, че от окултна гледна точка математиката, работейки в едно известно ниво, е едно ограничено виждане за действителността. С теоремата на Гьодел това се доказва от самата математика. Даже философската интерпретация на теоремата води до извода за наличието, на нещо, което е извън нашите възможности за познание, на Висша Сила:)

За да е по-разбираемо: Еквивалента на теоремата на Гьодел в Теорията на програмите е следната теорема: За която и да е дадена програма (алгоритъм) не може да се създаде друга програма, която да проверява дали първата е вярна. Тази теорема също е доказана математически.
От тук пък следва извода, че с помощта на логическото мислене не може да се определи дали поведение базирано на логически конструкции, алгоритъм, план е правилно или не :)
Защо е така. Сега ще приведа импровизирано (математическо доказателство). Във всеки момент човек прави алгоритъм за действие базиран на краен брой знания, т.е. логически конструкции и изводи, които се намират в главата му. Тези факти, аксиоми, теореми, доказателства са получени при възпитанието и общуването с околната среда, т.е. програми, които функционират в главата на човек. Очевидно е, че тези програми/аксиоми/класификации/изводи и т.н., човек може да изрази мисловно с крайни синтактични конструкции. С тяхна помощ човек си прави план за действие/алгоритъм за постигане за определена цел, който също може да се изрази с крайна мисловна конструкция. По теоремата от теорията на програмите ние не можем по никакъв начин да определим дали този план за действие е правилен или не.

Тоест доказахме математически, че с помощта на логическото мислене човек достига до изводи, за които не се знае дали да правилни или не и то дори без въобще да обсъждаме какво е това правилно или неправилно.

Както се вижда математиката е НЕточна наука, което се доказва от самата математика.

Това, което прави математиката ефективна не са крайните мисловни конструкции (теореми, формули и т.н.), а начина на интерпретиране на резултатите от съзнанието на човека и начина на създаване на решенията на задачи, който уж изглежда математически. Например решенията от тип "умен съм бил, сетил съм се" на математически (и не само математически задачи) са резултат не от използване на формули, а от използването на по-горните нива, които нямат много общо с логическото мислене. Също така прилагането на аналогията в математиката също не се базира на математически формули, а на нещо повече.

Затова философите разглеждат логиката и начина за достигане на научно познание като базирани не само на чистото логическо мислене, а и на нещо повече. Декарт например има един труд, където казва, че един от основните методи за достигане до научно познание е съзерцанието.

От тези разсъждение човек може да си направи извод, че чистото мислене (чистата математика) сама по себе си не носи вярно познание за света. Вярното знание идва, когато се спре мисленето или когато човек е в активен обмен с околната среда, т.е. когато изследва, действа, работи, търси в себе си и т.н.

Не може един ограничен поглед върху действителността да ни задвижи напред. В една Соломонова молитва се казва: "...и дай ми Боже способност да усвоя всяка наука...". Не може да фетишизираме една за сметка на останалите :)
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот Elektra » 08 Окт 2009, 14:57

Lord Voldemor, удоволствие ми прави да ти чета постовете - както в тази тема, така и в други.
Допада ми теорията ти за нишките. Дали са канали, полета или нишки - все едно. Дори бих казала, че именно терминът НИШКИ е доста подходящ. Всъщност да, връзка съществува - не само между всички хора - но и между хората и всичко. Не казвам, че всичко е еднакво - но е свързано. Особено хората помежду си. Цялото човечество е започнало от ЕДНО ... пффф... "нещо" и имайки един корен, то еволюира като едно. Илюзията за отделност е един от уроците, които имаме да изучим на този глобус и този урок май ще трае доста, доста време. Да, всеки индивид еволюира самостоятелно - но за да преминем на следващото ниво, всички трябва да сме изучили каквото ни се полага. И на следващото ниво ще преминем като ЕДНО.
Според мен дали нещо е правилно или не може да се тълкува най-правилно от гледна точка на еволюцията. Ако нещата, които правим или ни се случват ни помагат да мръднем частича от милиметъра напред в еволюцията ни - то тогава, те са добри - без значение от това какви астрални усещания ни носят. Разбира се, трудно мога да си представя отмъщението като нещо полезно - но кой зне - зависи от ситуацията.
Колкото до кармата, според действията си показваме доколко сме постигнали вътрешна трансформация и до колко сме си научили уроците. Ако сме ги научили - ОК. Ако пък не - кармата ни докарва нови изпитания /не проблеми - а изпитания/ - за да научим каквото трябва. И това ще продължава докато не успеем. След това идва следващия урок. Когато имаме пречка на пътя си и просто я заобиколим - съвсем скоро тя пак ще се появи. И отново и отово, докато не я преборим, докато не си вземем поука.

Уизърд, и аз като някой преди мен съм леко учудена от поста ти. Не мога да се съглася, че в днешно време има индивиди, които се появяват на земята за пръв път. Човечеството е, така да се каже, голяма група от безсмъртни души вървящи по своя път. И този път е траел стотици хиледи години, както преди Земята, така и на нея. И някой да се ражда за пръв път сега - това е просто невъзможно. Колкото и някой да ни прилича на дивак или нещо подобно - той вече е доста еволюирал /добре, може би по-малко в сравнение с някой друг - но все пак не е за пръв път/. За по-подробна информация - Тайната доктрина - Блаватска.

Трисмегист, всичко което казваш е в голяма степен истина с едно изключение, на което бих искала да ти обърна внимание. Казваш: Цялата наша съдба е нещо,като сън или филм,който чакаме да изтече.Минаваме през различни сезони
и епохи - през различни изпитания и приключения ,докъто накрая се приберем (предполагам убогатени) в Духа.

Да, може да се разглежда и като филм - не е важно как се нарича. Да преминава през различни епохи, изпитания и приключения. Абсолютно. И наистина накрая ще се приберем в Духа. Това е доста правилна концепция! icon_flowerface Но това, което имам в предвид е, че ако ние стоим и чакаме това да изтичи - ние никога, ама никога няма да достигнем до обединение с Духа! Ако не взимаме правилните решения, ако се дъним на всички изпитания, ако не се развиваме и просто си чакаме - никоде няма да отидем. :wink:

Ако и аз се обърна към доказаните теории - то има една, в която става въпрос за това, че колкото и перфектно да се изразява някой - винаги, абсолютно винаги ще може да бъде оборен. И причината в това е ограничения набор от думи. Просто те не са достатъчни, за да се обясни 100% правилно което и да е твърдение. Т.е. винаги ще открием пукнатина в нечие изказване, дори и да няма такава в самата му идея. Но признавам, понякога има големи пукнатини и в идеите - но това е вече друго.

И накрая - Масоне, границата между телата далеч не е толкова силна. Дори между менталното и каузалното. Те са доста сходни - разликата е в обектите на размисъл. И не ти е нужден Гуру, който да те трапне с него по главата, та боже да прескочим стената. Да учителя би бил доста полезен, но не по този начин. Той може и да ти покаже пътя, но няма да го мине вместо теб. Просто не може. Просто Масоне, прав си - нямаме особено много достъп до последните 3 тела ... поне през по-голямата част от живота си. Понякога се свързваме с тях .... но това пак е плод на много усилия и избор. Просто в момента на нашето ниво на еволюция ние развиваме имено каузалното тяло, в равките на менталното. /малък жокер, по-нататък ще го разбереш напълно/. И това е, над което е добре да се ориентираме ...... като разбира се, никак не е излишно да работим над това да разбудим, поне мъничко горните нива. Ще дойде момент, когато човечеството ще работи изцяло над тях .... някога, след дооооста години. И освен това - всяко по-горно ниво е по-фино от долните и прониква в тях - не са толкова големи възлите по нишките. Особено щом се отнася до последните 3 тела - те не просто не са разделени от големи прегради .... те са просто 3 проявления на 1 цяло нещо. Не слушаш нещо в час, а? :P
В търсене на Истината!
Аватар
Elektra
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 17 Окт 2008, 12:12
Местоположение: София

Мнениеот Mason » 08 Окт 2009, 16:29

Elektra, да, нямаме достъп до трите нива и затова не знаем, че са подобни.
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот Elektra » 08 Окт 2009, 17:06

Mason написа:Да, нямаме достъп до трите нива и затова не знаем, че са подобни.

И да, и не.
Да, ние нямаме достъп до тях. Но има и хора, които са имали или имат. Но да не разводняваме темата. :wink:
В търсене на Истината!
Аватар
Elektra
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 17 Окт 2008, 12:12
Местоположение: София

Мнениеот venus » 11 Окт 2009, 12:38

Lord Voldemor написа:Какъв е простичкият извод от това-като наряняваш някого,всъщтност нараняваш себе си.Като си удариш ръката с чук боли...като удариш някой друг също боли,само че не веднага,защото ф и з и ч е с к и не сте едно-но иначе м/у всички хора съществува една фина нишка,който засяга и обвързва общата ни съдба.Тази нишка н-р. е канала по който тече информацията м/у хората-именно така става възможно въздействието в/у хора.Колкото по-чиста енергия тече по нишката,толкова повече благодат носи на ВСИЧКИ хора(всеки поема толкова,на колкото е способен,има хора дето са прекъснали тая нишка,но това е др.тема)
Съответно,пращайки мръсотия по канала,тя отново засяга всички хора.

Аз съм съгласна с теб, моят опит ме е довел до същите изводи. Каквото усещане причиним на друг човек, то се връща към нас. Животът ми го е доказал много пъти, по невероятни начини. При някои хора това става по-бързо, при други по-бавно, някои търсят причините в себе си и ги откриват, други смятат, че светът е непредвидим... За мен това отдавна е извън съмнение. Ако се обърнем към мъдростта на човечеството, ще си спомним, че който вади нож, от нож умира, който копае гроб другиму, сам пада в него и т.н. Нищо, което е просъществувало през вековете, не е измислица или случайност. От там нататък всеки преценява сам кой път да избере.

Наскоро имах големия шанс да се запозная с един човек, който изключително уважавам - Мирзакарим Норбеков. Този човек от много години следва пътя на себепознанието и за целта е създал институт за изследване на човека и неговите способности. Разполага с достатъчно пари, за да се занимава с това, което го интересува, по начина, който го интересува.

Та той и негови екип са провеждали изследвания относно избора на професия и благосъстояинето на хората. Интересен за мен беше начина, по който разгледа професиите. Каза че половината от професиите дават живот на хората, а другата половина го отнемат. Професии, при които печалбата е свързана с болка за клиентите, разрушават живота, защото негативната енергия на засегнатите е насочена към професионалиста.

Провели са изследвания при палачи и техните семейства. Без изключение, изключително нещастни хора, с множество проблеми в семейството и рода - защото за всеки живота е скъп, а страхът и омразата, която се отправя към палача в момента на смъртта, разрушава здравето и живота му. Норбеков даде пример за собственици на казина в различни места по света, поименно - всички на даден етап биват изоставяни от семейството си или го загубват поради инциденти, не оставят потомство и заболяват от едни и същи болести. Разказа за свое изследване върху актьори, участници в реклами. При повечето от тях след години започват проблеми в живота, защото рекламите се поместват в течението на филми и при всяко прекъсване на филма за реклама цялото недоволство на милиони хора се насочва към рекламата и участниците в нея.

И ни даде съвет каквото и да правим, с каквото и да се занимаваме, да го правим така, че да не насочваме ненавистта на хората към себе си, защото в зависимост от силата си човек има възможност да издържи само до известен праг и за повечето хора той не е голям.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот peta22 » 01 Ное 2009, 14:49

Много интересна тема,за съжаление отдавна никой не е писал.
Защо забравяте за Световната енергиина мрежа.Всички ние сме свързани с нея,а от там и един между друг.А така наречените нишки ги има по всеки и колкото и да се мъчи човек кръвните връзки с децата и родителите не могат да се прекъснат.Та точно тези връзки ни влияят най-много.Номерът обаче е имайки тези връзки просто да се опитваме да ги хармонизираме,защото работиики на по-високи нива и нехармонизирайки връзките по нас,нанасяме вреда на всички,които са закачени за нас. Това е моето скромно мнение.
peta22
 

Мнениеот Lord Voldemor » 01 Ное 2009, 18:52

Кръвните връзки несъмнено са много силни,но ,,тънката нишка'' има много по-голяма сила...и идва момент,когато кръвната връзка престава да влияе,това е следствие от осъзнаването на душата,чиято крайна цел е освобождаване.
След преодоляването на кръвната връзка,идва ред на расовата такава...но това е голямо постижение,отвъд което просто няма смисъл да се говори.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот tanarel » 01 Юни 2010, 06:21

Abathor написа:Скъпи приятели, другари и другарки!
С доста убеденост говорите.Радвам се за всички вас.
Понеже намесихме другаря Кроули - ако се заинтересувате от социалния му живот ще разберете че човека изобщо не се е притеснявал да блъска и троши с чук и каквото му падне.Човека вероятно е знаел какво иска и защо го иска. Според писанията му предполагам че е и бил наясно с онази лъжа наречена "карма".Карма съществува, но определено няма смисъла на изтърканата фраза "грешниците ще горят в ада".
Гледай си в твоята паница и не му мисли толкова на хорицата и на адептите и на разни там личности.
Има неща които са и неща които са извън нашата юрисдикция.Помислете над това.
Често за да постигнеш нещо се искат жертви, дори често трябва да прегазиш конкуренцията по пътя си, но трябва да я има и честа.Защо ли се сещам за колоните от сефирот.
Все тая.Всеки си знае какво и как му е най добре.Дайте го по весело светът не свършва с тая тема.
----------
Ако убиете муха или хлебарка по закона на карма ще горите в ада icon_angry



мда , и аз така знам че бая народ е избил и прегазил
по пътя му , че има закон за причина и следствие има
но е ясно , че за някои едни неща са много повече
позволени от други.

аз колко от четирикраките ми приятели съм избил не е
истина просто...
Do what thou wilt.
Аватар
tanarel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 146
Регистриран на: 23 Дек 2006, 11:12

Предишна

Назад към Самоусъвършенстване

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта