Мисля, че имам дарба

Форум за Напреднали и начинаещи, които биха желали да усъвършенстват своите знания в областта на Магията. Теория и практика на системите за развитие на Ума, Духа и Тялото. Техники за самоусъвършенстване.

Модератор: ultramarin

Мнениеот Halynor » 20 Юни 2011, 21:00

Здравейте! Мисля, че имам дарба и ако наистина е така, моля някой да ми даде съвети за самоусъвършенстване. Ето какво става. От най-ранна възраст много се влека от паранормалното (най-много ме влечака кинезите). Исках да развия някакви сили у себе си. След известно време спрях да обръщам внимание на тези неща и се посветих повече на физиката (нищо, че материалът, който се изучава в училище е повече от отегчителен за мен). Прибирайки се в къщи направо отварях енциклопедиите, за да науча нещо ново. След година вече бях забравила за съществуването на магии и т.н. Няколко години по-късно (преди около месец) сънувах интересен сън. Сънувах някакво море със невероятно бистра вода. Беше малко, но го усещах като безкрайно. Приличаше повече на езеро, но го чувствах като море. Всичко беше синьо. Отстрани имаше водопади. В морето нямаше никой. Беше много спокойно и бих го определила като най-прекрасния ми сън. Някъде над водата видях силует на аура. Тоест аурата на човек се виждаше, но самият човек го нямаше. Отвътре бе празно. А самата аура блестеше от синьо до индигово виолетово, като повечето беше синьо. Тази аура се потопи във водата и от водата излязох аз. Спомням си, че от дете не мога да виждам образи в съня си. Ако например сънувам майка си, аз не я виждам. Аз просто знам че е тя. Както и да е. Тогава за пръв път видях себе си! Може просто грешно да съм запомнила съня, но не вярвам. Това бе най-ясния ми сън. Обикновено всичко ми е объркано.
След този сън по някаква причина не спирах да мисля за старите си увлечения (магии). Започнах отново да чета по темата, заинтересувах се. Но странното е, че след този сън всичките ми сънища са ясни и дори в много случаи ПРОРОЧЕСКИ! Сънувам неща, които се случват броени секунди след като се събудя. Освен това често по което и да е време на деня получавам странни видения. Те не са продължителни и не се развива действив. Те са просто картини, които остават в съзнанието ми за около 10 секунди и се появяват без причина. Важното е, че тези видения също са пророчески. Ако някой иска мога да дам и примери. Напоследък всичко около мен е пророческо. Имам приятелка, която бе подобен случай, само че сънищата и бяха по-редки и не получаваше видения. Беше твърде оплашена, за да се занимава с това. Аз не съм оплашена и съм готова да го тренирам. Смятам, че това е дарба, а не нещо, от което трябва да се плаша. Единствения ми проблем е, че всяка вечер преди да заспя се надявам да не сънувам кошмар. От около седмица обаче не спя спокойно, но не мисля, че е от някакви външни причини. Напротив. Във ваканция сме и нямам никакви грижи. Чувствам се по-добре отвсякога. Вечр постоянно се будя, въртя се, не мога да спя. Докато снощи не сънувах първия си кошмар след онзи сън. Дано не се сбъдне. Те бяха мисля 2 кошмара, но след първия се събудих веднага и си го спомням доста добре. Втория обаче не го помня много много.
Ако според вас виденията и пророческите сънища са дарба, то мислите ли, че мога не само да я усъвършенствам, но и да я разширя и в други области като кинези и т.н.?
Аватар
Halynor
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Окт 2010, 21:22

Мнениеот peruser » 09 Фев 2012, 14:51

Отговарям сравнително късно по темата, но се надявам още да е актуална. Тези видения свързани ли са със хората около теб? На мен ми се е случвало да имам видения, даже точно образи на хора и предмети но никога пророчески такива които да предсказват бъдещето.
Аватар
peruser
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Юли 2011, 23:15

Мнениеот silver sea angel » 26 Авг 2012, 22:27

За кинезите има много упражнения и всички са с основа медитация преди действието. За пророческите сънища според мен това е свързано повече с ясновидствотот и вътрешният АЗ, който ти изпраща послания на подсъзнателно ниво. Може да погледнеш и това тук viewtopic.php?t=4308
И малко заглавия , които открих в нета:
"Алхимия на сънищата" на Вал Глейд.
"Тълкуване на сънищата", Зигмунд Фройд, изд. Евразия, 1993 г.
"Забравеният език. Въведение в науката за разбирането на сънищата, приказките и митовете", Ерих Фром, изд. Захари Стоянов, 2005 г.
"Върху природата на сънищата", Карл Густав Юнг, изд. Евразия-Абагар, 1994 г.

Водата е моята същност
Аватар
silver sea angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 134
Регистриран на: 06 Авг 2007, 12:44
Местоположение: Морските дълбини

Мнениеот Trismegist » 13 Сеп 2012, 19:43

Просто съзнанието ти се разширява и в даден момент, когато нямаш външни дразнители и достигаш относителен вътрешен покой, забелязваш, че знаеш и виждаш много повече неща отколкото си предполагала.
Установяваш, че си нещо много повече от едно тяло.Ти си сензитивна и това е нож с две остриета - нужно е да попаднеш на подходящият учител, за да се развиеш правилно, а може просто да си се загубила в този свят и да идваш от друг.

Давам пример с птиците, които се блъскат в прозорците.За природата това е неестествено.
Ако нашият дух е нещо като духа на птицата, той може да се обърка в непознатите измерения и техните закони.
Мълчанието е злато !
Аватар
Trismegist
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 340
Регистриран на: 28 Юли 2004, 20:15
Местоположение: Made in Bulgaria

Мнениеот vlado_jivkov » 13 Мар 2016, 23:32

Тука съм съгласен със Trismegist, ако искаш да научиш повече за кинези, ще ти помогна, но дарбата която обясняваш, няма нищо общо с кинези... такъв тип дарба е изключително рядка, и от някой хора доста желана. Ако си започнала да не спиш спокойно (на мен ли го казваш, страдам от това от както се помня), това не е на добре, и трябва да си потърсиш учител, който може да те ръководи. Но не всеки учител става, и не забравяй, че той или тя, може да ти мисли злото.

Това което мога да ти препоръчам е, да потърсиш наоколо из твоят град, хора който се занимават с това, и когато започнеш да се срещаш с тях, трябва да използваш дарбата си постоянно... преди да си избереш учител, изключително сензативни хора, могат да предусещат лоши намерения... а ти като човек който може да прозира напред във времето, най вероятно имаш изключително силната дарба, да пронизваш прави през защитната стена на хората, и да видиш директно в техните сърца що за хора са... може би си дори по силна и от мене в това... затова аз ти препоръчвам, намери си учител, но преди да избереш даден човек за учител, увери се че този човек е с чисто сърце, или поне с добри намерения относно тебе... как да използваш тази дарба зависи от тебе.

Това което мога да ти дам като напътствие, никога, абсолютно никога не игнорирай, подсъзнателното си предчувствие, винаги му се доверявай, и ако то ти казва че този човек не е добър, дори и да изглежда най яркият ангел на света, то ти никога не трябва да му се доверяваш, защото твоята дарба, твойте предчувтвия знаят най-добре, може да е ангел сега, но кой знае какъв ще бъде след месец или години... ако твоята предчувствие ти казва, че този човек е лош, със лоши намерения, то тогава най вероятно, твойте предчувствия не грешат и са го пред усетили или видяли като такъв, в даден момент от живота. Разбира се, ти като емпат и човек който може да вижда, може да промениш това в даден човек, но не всеки заслужава такова спасение, не забравяй... негативната част трябва да отиде някъде, и къде мислиш че отива...

Това е от мене. :) Желая ти късмет, с ново откритата ти дарба, и се надявам да я развиеш до максимум. Чу ме правилно, тази дарба може и ще продължи да расте, и тя може и ще бъде контролирана от тебе ако го решиш.
Аватар
vlado_jivkov
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 19
Регистриран на: 18 Авг 2008, 13:29
Местоположение: Варна


Назад към Самоусъвършенстване

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 5 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 5 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта