Контактьорство

Форум за Напреднали и начинаещи, които биха желали да усъвършенстват своите знания в областта на Магията. Теория и практика на системите за развитие на Ума, Духа и Тялото. Техники за самоусъвършенстване.

Модератор: ultramarin

Мнениеот Alcrucia » 05 Фев 2015, 16:53

Здравейте!
Преди да премина към темата да уточня - прегледах форума и видях много теми КАjete KAK DA VIKNA DUHA NA DAMA PIKA и въпроси за дъски, игли, конци, "А на един летен лагер..." и прочее. Не намерих категория "контактьорство".

Пускам нова тема с идеята да споделим опит в евокацията (или инвокацията, ако някой е толкова напреднал), резултати, провали, полезни практики, тълкуване на знаци и различни методи и ритуали.

Отдавна не съм практикувала нищо "окултно" (описала съм накратко в off topic-a) Проблемът ми в момента е, че някой/нещо много иска да се свърже с мен и ме побърква. До сега който каквото е имал да ми каже - идва насън и споделя (много полезни неща в някои случаи). Имам контрол над съня си - задавам въпроси и т.н., но сега всички ми мълчат, все едно насила. В началото реших, че няма на никого да вадя думите с ченгел от устата, но сънищата са вече всяка вечер, стъклени чаши се пръскат, крушки гърмят постоянно, на работа се стапя трети компютър и почна да става много досадно. Не е страшно в никакъв случай, чувствам се в безопасност, няма заплахи срещу мен, дето се вика. Най-накрая реших да пробвам да се свържа с каквото там е толкова на зор чрез медитация - по метод подобен на този от темата "Психологическа евокация" на Лорд Волдемор иии до някъде подобен на този на Константинос (без магическите пръчици, бокали, роби и тн). Получих някакви много шантави видения, които не успях добре да разтълкувам и пак само мълчание, въпреки че задавах въпроси. Изкачаках няколко дни да се презаредя (за мен поне беше ужасно изтощаващо) и опитах със свещи, букви и пръстен (малко драматизъм и символика). Получих само няколко смислени думи и нещото накрая май се изнерви, че не го разбирам, та трябваше да го помоля да напусне (бях му предложила собствената си енергия, ако изпитва затруднение). До тук добре, но сънищата продължават, снощи се събудих от студен дъх по лицето си и вече не знам какво да направя и какви методи да ползвам, за да го накарам да говори. Явно моята енергия не е достатъчно концентрирана, за да помогне, а не ми се въвлича никой в моите дивотии. Благодаря предварително на всеки, който има съвет, идея или подобен опит и се отзове! icon_flowerface

Off topic: Малко за мен - от дете се занимавам с вещерство, преминала съм през почти всички популярни школи и съм практикувала основно традиционна магия (и малко вуду), както и гадаене чрез карти. Духове съм призовавала само като помощници в ритуали и съм отправяла към тях молби и дарове, но не съм ги "викала на по чашка" :oops: Спрях да практикувам преди около шест години, когато магия, която трябваше да е любовна, се оплеска жестоко (не прецених добре девойчето, което я искаше, въпреки че ми беше близка и не познах колко точно гняв имаше в нея). Да уточня, че никога не съм и не бих правила ритуали за пари/подаръци/услуги. Та от тогава зарязах всичко това и се отдадох на дълбока медитация и пречистване. Прабаба ми беше контактьор, но в подобни сеанси съм участвала само като наблюдател (записвач :) ) , никога като медиум.
We are all mad here
Аватар
Alcrucia
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Фев 2015, 09:20

Мнениеот StealthMG » 07 Фев 2015, 16:56

"Спрях да практикувам преди около шест години, когато магия, която трябваше да е любовна, се оплеска жестоко (не прецених добре девойчето, което я искаше, въпреки че ми беше близка и не познах колко точно гняв имаше в нея)."

Това ми стана интересно, Да попитам кога се прояви тая агресия и колко силна беше. Пламна ли (по)-силна любов от преди заклинанието ти или си остана на същото ниво?

Колкото до другото - ако искаш пиши ми на лични. Може би ще успея да ти ударя едно рамо по някой въпроси :). Поне като инфо де се надявам.
Аватар
StealthMG
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 35
Регистриран на: 29 Окт 2014, 12:44

Мнениеот eXPerience » 13 Фев 2015, 19:44

Ти първо не знаеш какво е това, което го питаш на сън. Щом не иска да говори, има и други варианти. Ако имаш контрол над съня, би трябвало да си способна да местиш предмети в него само "с ума си". Следващия път пробвай по същия начин да влияеш на даденото същество на сън. Ако е друго същество, а не е просто "халюцинация", "декор" от съня, изобщо няма да можеш да го помръднеш. Но този вариант не винаги е сигурен.
Друг трик, който можеш да пробваш, е да се хвърлиш върху другото същество в съня. Трябва да го направиш с цялата си увереност. Сграбчи го и го стисни все едно е друг човек, на когото искаш да строшиш гръдния кош. Ако е халюцинация, няма да стане нищо - просто ще се стопи, все едно си сграбчила сянка. Но ако не е такова, веднага ще разбереш сама. Но този вариант пък е по-опасен, защото не знаеш срещу какво си изправена. Считам, че имаш способността да се събудиш по своя воля веднага, ако се наложи.

И ще си позволя да те поправя - никой няма зор да се свързва с никого (желанието да го направи е друго нещо). Това са просто събития, които можеш да игнорираш, ако решиш, освен ако не те притесняват прекалено много. И единственият, който изпитва затруднения в случая, си ти.
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот StealthMG » 14 Фев 2015, 06:38

"Пускам нова тема с идеята да споделим опит в евокацията (или инвокацията, ако някой е толкова напреднал), резултати, провали, полезни практики, тълкуване на знаци и различни методи и ритуали."

Така и не разбрах точно какъв опит се очаква да се сподели тука. Колкото до методи за евокация (и инвокация) ами има няколко пуснати във форума. Ако наистина си стигнала до правене на по-сериозните вуду-ритуали значи би трябвало да имаш някакъв опит в нещата и оттам не разбирам каква е целта на темата. Просто доста от ритуалите за евокация за вече почти публично достояние - само да потърсиш и ще ти изскочат достатъчно за избор. Друг е въпроса по-нататък колко ти стиска да продължиш с нещата.

Един съвет ако искаш мога да ти дам - развий си астралните сетива и тогава няма да имаш нужда от дъски и прочие за контактуването. Е има си и обратна страна, но като цяло мн си заслужава. В тая посока може да пробваш с евокация на Shazu и/или Lugaldurmah и да ги помолиш да ти помогнат за усъвършенстване на астралните ти сетива - било с упражнения или с директна намеса. Почти всички от 50-те на Мардук са в състояние да помогнат за мн неща дотогава, докато няма изпълнения от рода:
"В името на Господ ти Заповядвам да направиш това и това в такъв и такъв срок". Най-вероятно след подобно изпълнение не само че едва ли ще стане нещото, което се иска, но и е мн вероятно тоя, който се е пробвал така нагло и често пъти глупаво да ги командва да си изпроси някоя по-сериозна беля на главата.

eXPerience : Съдейки от поста и едва ли е проста мислоформа в съня и - по вероятно е да е нещо доста по независимо и при мн ме съмнява че опита да му се нахвърли ще свърши мн добре за нея, Все пак ако мн държи може да опита, Само че като знам моите сервитори как биха реагирали на подобни опити, мн вероятно е да си изпроси по-голяма беля от преди. А ако съществото иска контакт не е мн добра идея да си предоставя енергията така наляво и надясно без добра представа кой или какво захранва.

Както казах ако иска да ми пише на лични проблема си е нейн. Не обещавам разрешаване на нещата с щтракването на пръсти, както мн хора се надяват, но ако не друго, малко обмяна на опит никога не е излишна.
Аватар
StealthMG
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 35
Регистриран на: 29 Окт 2014, 12:44

Мнениеот eXPerience » 19 Фев 2015, 02:46

StealthMG, по мое наблюдение неприятелски настроените същества могат лесно да бъдат разпознати по първия начин, който предложих. Затова не би трябвало да има проблем.
А относно предоставянето на енергията - съгласен съм, че това определено не е нужно. Съществото само ще си вземе. Но усещам у хората едно снизходително отношение към другите същества - един пита как да "използва", друг си мисли, че се затрудняват или имат "зор". Хората не разбират, че за някои същества ние сме тревичките, по които те стъпват. Това отношение и подходът, към който ще доведе, са много по-опасни, отколкото да се "сграбчиш" другото същество насън.
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27


Назад към Самоусъвършенстване

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта