Какво значи права и обърната карта таро

Тук задават въпросите си, начинаещите, които сега се запознавате с Таро и имат въпроси, на които искат да получат отговор.

Модератор: Cath

Мнениеот Raya » 13 Ное 2008, 13:36

Ако около "добра" карта има "лоши" карти, то това са други влияния, в зависимост от подредбата, която използваш. Тълкува се според въпроса и подредбата, но лично аз не бих решила, че говори за нещо негативно само защото около нея има карти с не толкова положително значение.
тра-ла-ла...
Аватар
Raya
Модератор
 
Мнения: 96
Регистриран на: 06 Яну 2008, 15:54
Местоположение: Neverland

Мнениеот ThunderGoddess » 13 Ное 2008, 14:01

Лично при мен става въпрос за пряка връзка между картите ... :) примерно лоша карта за настояще, лоша карта за нагласа към въпроса и изведнъж ... цак ... хубава карта за бъдещето. icon_yeah А все пак бъдещето зависи от настоящето и нагласата ни и именно заради това подобни подредби ме озадачават. BangHead
Аватар
ThunderGoddess
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 13 Ное 2008, 12:24
Местоположение: Олимп

Мнениеот venus » 17 Ное 2008, 17:57

ThunderGoddess написа: А все пак бъдещето зависи от настоящето и нагласата ни и именно заради това подобни подредби ме озадачават.

Има и допълнителни влияния, които не може да знаеш предварително, всичко се променя - животът е като синусоида и всичко е възможно :)
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот Baneis » 18 Авг 2010, 19:25

Попаднах на темата и тъй като ми стана интересно смятам и аз да се включа ( темата е малко стара, но ...). Всяка колода карти Таро върви и с книжка, в която пише значението на картите. Аз обаче смятам, че тези книжки не са много добри. Има книги, от които да научиш за значението на картите, но все пак гледането с карти Таро е много индивидуално. Една карта може да означава нещо, ез значение дали е нагоре или надолу, но взависимост от заобикалящите я карти значеието и може малко да се измени от по принцип. Има карти, които ако са обърнати надолу означават противоположното на това, което символизират обърнат нагоре. Има и такива, които нямат нищо общо. Но пак казвам всичко е много индивидуално и най-важното ,според мен, е не чак толкова важно изображението, колкото усещането от картите. Разбира се, не казвам,ч е то не е важно, но за да познаваш, за да можеш да разтълкуваш правилно, усещането играе голяма роля.
Аватар
Baneis
 
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Авг 2010, 20:16

Предишна

Назад към Таро за начинаещи. Въпроси и отговори.

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 19 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 19 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта