Таро за начинаещи.

Тук задават въпросите си, начинаещите, които сега се запознавате с Таро и имат въпроси, на които искат да получат отговор.

Модератор: Cath

Мнениеот Мона » 10 Яну 2008, 08:34

Както е всеизвестно - винаги има първи път във всяка една човешка дейност.
Всеки, който по някаква причина, обяснима за него или не, се е докоснал до картите Таро, отишъл е до книжарницата, купил си е някоя от стотиците колоди - не го е направил случайно. Нещо го е подтикнало да го стори. Подобни мигове винаги са еуфорични и радостни; всеки се чувства като първооткривател в непозната земя или по-точно - пред него се открива цяла една Вселена от познание...

След като първоначалната еуфория премине, всеки, сядайки сам и слагайки картите на масата, се чуди откъде да започне - разглежда картите, но нито вижда нещо, нито разбира; разгръща страниците на книгите с указания и отново в главата му цари хаос от информация, образи и символи се преплитат, а вместо значенията на картите Таро да се изясняват, те стават все по-мъчни за тълкуване и все по-трудни...

Предлагам в темата да се включат хора, започнали да изучават картите Таро, напипали пулса на символите, но и все още объркани в сложния им път. Зная, че има много изкушени от картите, които могат тук да зададат своите въпроси, да споделят своите първи стъпки в изучаването и тълкуването на символите на Таро. Целта на темата е по-лесното запознаване със системата на картите и задълбоченото им опознаване.

Всички въпроси, които могат да се родят във въображението на начинаещият в Таро, е добре да бъдат споделени публично, за да се намерят и подходящите отговори.

Пътят от гадаенето с една карта до "Прозореца на Джохари" е дълъг и труден, но все отнякъде трябва да се започне, нали?
Мона
Модератор
 
Мнения: 19
Регистриран на: 07 Яну 2008, 19:05

Мнениеот Raya » 10 Яну 2008, 11:21

Една полезна книга в тази насока: http://www.book.store.bg/c/p-p/m-151/id ... nchaf.html
Важно е да изградиш връзка с картите, това обикновено става с практиката, самите карти никога не лъжат дори когато не можеш да ги разтълкуваш или ти показват неща, които не ти се иска да стават по този начин. Работата с таро е, за да се посъветваш с тях, те ти дават насока какъв ще е евентуалния изход или възможните пътища ако вървиш по пътя, по който си тръгнал, какви са заобикалящите те влияния, които виждаш или не, какви сили действат в твоя помощ и кое ти пречи.
тра-ла-ла...
Аватар
Raya
Модератор
 
Мнения: 96
Регистриран на: 06 Яну 2008, 15:54
Местоположение: Neverland

Мнениеот mandragorko » 10 Яну 2008, 14:01

всеки от нас е едно малко Таро.по пътя към себе си ,можем да използваме и картите,ние трябва да разберем- те са наши образи в различни действия
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот Мона » 10 Яну 2008, 16:23

mandragorko написа:всеки от нас е едно малко Таро.по пътя към себе си ,можем да използваме и картите,ние трябва да разберем- те са наши образи в различни действия


Но и не само това.
Картите Таро са преди всичко образи (особено големите аркани) от нашето несъзнавано и затова работата с таро отваря пътя към душата в буквален и в преносен смисъл. Занимаващият се редовно с картите започва да сънува наситени сънища, които вече помни (ако не го е правил досега); развива се тънкия му интуитивен усет и познанията му за тези, с които реално общува.
И неслучайно картите таро са и ключове, с които много затворени врати се отварят.
Пътят на изучаващия Таро е пътят от Глупака до Светът и обратно.
Мона
Модератор
 
Мнения: 19
Регистриран на: 07 Яну 2008, 19:05

Мнениеот venus » 10 Яну 2008, 17:30

Мона написа:Пътят на изучаващия Таро е пътят от Глупака до Светът и обратно.

Накара ме да се замисля докъде съм стигнала в тои път :) Може би до Луната?..

Мога ли да те попитам как би разтълкувала комбинацията Асо пентакли - Справедливостта - Жрецът? Въпросът е свързан с работа.

Предварително ти благодаря!
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот Мона » 10 Яну 2008, 18:44

Първо, това са прекрасни карти, независимо за какво.
Смущаващо добри. Визирам, че рядко в Таро се падат изчистени от други примеси значения на карти, като посочените от теб.
Първата - Асо пентакли (голяма цел, великият и очакван шанс) е ясна като послание. Тя се реализира чрез Справедливостта - дългоочаквана помощ (дали от съдбата, дали от човек в ролята на съдбата, не знам); освен това означава и проблем, неразрешен от миналото - за мен Справедливостта винаги носи белега на проблем от миналото, следва Папата - реланата подкрепа и намеса и то много силна.
С една дума - прекрасни карти, пложителни.
Справедливостта в случая играе ролята на Колелото на съдбата - кармичен преход от илюзията на Асо-то пентакли към реалността на земния свят - Папата.
Т. е. Вратите се отварят...
Мона
Модератор
 
Мнения: 19
Регистриран на: 07 Яну 2008, 19:05

Мнениеот venus » 10 Яну 2008, 19:04

Благодаря ти :)
(зъл гений на Таро..)
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот Вендор » 10 Яну 2008, 22:06

Много автори препоръчват като начало при заниманието с таро да се започне със съзерцаване, наблюдаване на карти определено време.
Как мислите, нужно ли е?
Аватар
Вендор
 
Мнения: 5
Регистриран на: 10 Яну 2008, 21:21

Мнениеот venus » 10 Яну 2008, 22:42

Вендор написа:Много автори препоръчват като начало при заниманието с таро да се започне със съзерцаване, наблюдаване на карти определено време.
Как мислите, нужно ли е?


Има голям смисъл това.

Като си купих моята колода (на Уейт), отворих книжката, поразгледах картите, попрочетох книжката и всичко ми се стори много далечно.

Отшелникът - благоразумие, предпазливост, преди всичко измяна, лицемерие, предателство, корупция.
Звездата - загуба, кражба, лишения.
Луната - тайни врагове, опасност, клевета, мрак, ужас, измама, окултни сили, грешка.

Първата ми асоциация с тези карти беше позитивна и тълкуванията ме хвърлиха в смут. Тогава зарязах книгата и отделих време да разгледам картите и да запиша усещанията си, свързани с тях. Вече имам известен опит, базиран на конкретни ситуации, и някои от картите за мен имат съвсем различни от "общоприетите" тълкувания.

Така например първата ми асоциация с Луната беше за път в смисъл на развитие, кучето и вълка като символи на "питомната" и "дивата" част от нашата същност и лунната светлина като светлина в мрака. Тази карта ме съпътстваше през един период от живота ми, който завърши с осъзнаване и разрешване на сериозен за мен проблем - за мен това е карта на интуитицията и е определено позитивна. Или Отшелникът - за мен е символ на търсенето и намирането на отговорите в самите нас.

Когато ми се случи комбинация, която не разбирам, често се връщам към онези първи записки и намирам отговора. Много малко от картите са изменили значението си за мен от онзи момент.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот mandragorko » 11 Яну 2008, 07:16

преди да започнем работа с картите ние трябва да го "опитомим",т.е. даги настроим на нашата честота,с цел да разбираме, какво ни говорят.за тази цел се правят и няколко неща.Едно от тях е Съзерцание на Таро.
смисълът на символите в Таро е,че дават свобода на въображението-всеки вижда това,което би могъл да прозре.а това става и чрез самовглъбяване,освобождаване на духа,полет на мислите.Символите в Таро предизвикват различни асоциации във всеки от нас,както сънищата ни помагат да преодолеем създадените от нас стереотипи на мислене,тълкуване и поведение.така и с Таро на помощ идва интуицията.не разсъждаваите,а наблюдавайте,не осмисляйте,а съзерцавайте-не се опирайте на думите,а на образите.оставете рационалното мислене,нека Таро само и свободно да говори пред вас.символите са опора на интуицията.разглеждайте всяко нареждане на картите каторазказ от образи...

Ритуал за Съзерцание на Таро

1.отделете големите от малките аркани,общо 22 карти.от тях махнете Любовниците,Колесницата,Колелото на Съдбата,Смъртта,Дяволът и Луната
2.изпълнете ритуал за ралаксация,докато останалите карти вече стоят близо до вас
3.вземете отделените 16 карти и започнете да ги размесвате и разбърквате докато почувствате, че е време да спрете.
4.изберете коя да е карта от купчинката и се вледайте в картинката,за не повече от 3 минути
5.поемете 3 пъти дълбоко дъх,с което ритуала е приключил
6.запишете името и номера на картата в магическия ви дневник(имате ли такъв?) запишете също така всички усещания,чувстваидеи,които са възникнали у вас,докато сте гледали(съзерцавали) картата

....лек път,младежи...
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот alana_lire » 02 Мар 2008, 10:46

[B]а някой от тук да е гледал само със голямата аркана??? аз като си купих моите карти имаше едни много хубави,голени,ръчно рисувани карти и аз тях си взех..по-късно разбрах че са голямата аркана и сега само с тях си гадая.....
ГатаКа
Аватар
alana_lire
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 339
Регистриран на: 23 Мар 2007, 12:21

Мнениеот venus » 02 Мар 2008, 10:49

Много от нас са започнали така. Става всякак, но като не използваш малките аркани губиш част от информацията, която биха могли да ти дадат.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот alana_lire » 03 Мар 2008, 14:45

ок значи ми трябва пълния комплект от карти.
ГатаКа
Аватар
alana_lire
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 339
Регистриран на: 23 Мар 2007, 12:21

Мнениеот cvete80 » 03 Мар 2008, 19:29

Да определено с всичките 78 карти, научаваш повече...
Аватар
cvete80
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 19 Фев 2008, 18:41

Мнениеот Мона » 08 Апр 2008, 21:26

Някъде по-горе прочетох, че трябва да започенм опознаването на картите таро със съзерцание. Не искам да цитирам точния пост.
То е все едно да ме накарат да съзерцавам пустиня, без да виждам скорпионите и змиите, и пясъчните бури, и миражите...
Таро е едно особено пространство на съня и на полусънуването, и който е открил картите за егоистични цели, така и ще ги остави - захвърлени в ъгъла, без отговори, непотребни като овехтяла любовница. Нито готови рецепти ще помогнат, нито книгите. За Таро.
Защото картите Таро са едно пътуване към себе си и е възможно сто години да мълчат, но проговорят ли ни, няма как да се спасим от истината.
За мене картите таро не са метод за гадаене, а изкуство на сънуването - тогава, когато сънуваме себе си в най-огледалния си образ.
Мона
Модератор
 
Мнения: 19
Регистриран на: 07 Яну 2008, 19:05

Мнениеот veselu6ka » 07 Ное 2008, 07:56

Здравейте, искам някой да ми помогне във разтълкуването на тези три карти ЛУНАТА... 10 ЖЕЗЛИ... Висшата жрица /обърната? Тези карти ги истеглих за деня ... как ще премине денят ми днес. Благодаря, приятен ден!
Аватар
veselu6ka
 
Мнения: 5
Регистриран на: 01 Ное 2008, 17:16

Мнениеот venus » 17 Ное 2008, 17:46

veselu6ka написа:Здравейте, искам някой да ми помогне във разтълкуването на тези три карти ЛУНАТА... 10 ЖЕЗЛИ... Висшата жрица /обърната? Тези карти ги истеглих за деня ... как ще премине денят ми днес. Благодаря, приятен ден!

10 жезли е една от най-тежките карти в Таро, а Луната и Жрицата показват, че проблемът е свързан с илюзии, неясноти, лутане във вътрешния свят - с една дума, всичко е в ума. Едва ли този ден е бил от най-хубавите ти.

Успех с Таро :)
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36


Назад към Таро за начинаещи. Въпроси и отговори.

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта