Дискусия зя картите Таро...

Тук задават въпросите си, начинаещите, които сега се запознавате с Таро и имат въпроси, на които искат да получат отговор.

Модератор: Cath

Мнениеот ilusia » 26 Фев 2008, 19:57

Лично на мен ми е по-удобно да гледам със всички карти. Картината е по-ясна и пълна ;)
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот mandragorko » 27 Фев 2008, 09:08

cvete80 написа:
mandragorko написа:....искам да задам и още един важен въпрос:при гадаене или гледане(има разлика) употребата на пълна колода карти(големи и малки Аркани) важна ли е....аз използвам само голямата,ако има нещо,което ме затруднява в дадено тълкуване,вадя допълнителни карти от голямите Аркани и както казах по-горе,използвам хвърляния,които на момента преценявам,че е нужно да направя....


Ами за мене е важна употребата на цялата колода карти, защото по този начин си давам най - конкретни, ясни и точни отговори...Защото определено в големите аркани е тайнството, същественото,възвишеното...а от останалите - малките аркани разбираме подробностите, около създалата се ситуация....


...когато имам възможност ще поместя някоя комбинация и ще разкажа подробно,как се е развила.....тя ще е правена само от големите Аркани,тогава ти ще ми кажеш твоето мнение и ще видим дали може да се прилагат и само тези карти...иначе да,признавам,употребата на пълната колода е важна,за да няма недоразумения и неясноти по пътя,но понякога нещата могат да останат....неизказани....някои отркрития са интересни сами по себе си само на момента на изживяване.....благодария за съветите и информацията на всички...
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот venus » 27 Фев 2008, 09:35

В началото и аз използвах само големите аркани, когато още не познавах картите. И ми показваха доста точно. Но картите все пак са 78 и това не е случайно, затова и аз мисля, че е добре да се използват всички - те са едно цяло.

Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот cvete80 » 27 Фев 2008, 21:03

venus написа:За Цвете :)
Ето една комбинация, която бе свързана със "съживяване" на проблемна емоционална връзка - Асо мечове - Императрицата - 6 чаши. Времето се върна в пълния смисъл на думата, имахме усещане за дежа-вю и двамата :)


Виж, относно тази комбинация от карти, картите наистина ясно и красноречиво са ти отгворили, че ще има съживяване на връзката и то не само съживяване, но и израстване, плодовитост, светлина...Императрицата...другото, което тя ти казва, че проблемите и трудностите ще се разрешат, ще се изгладят и ще бъдат забравени...Късметът ще ти се усмихне...6 - чаши в случая ти казва, че те очаква удовлетворение, свобода, радост, любов.....
Аватар
cvete80
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 19 Фев 2008, 18:41

Мнениеот cvete80 » 27 Фев 2008, 21:09

Добре, хайде да вземем да обсъдим картите поотделно, предполагам ще се получи интересна дискусия...Нека всеки да каже своите впечатления поотделно за картите...естественно да обсъдим положителното и негативното във всяка една карта...
Като за начало нека започнем с първата - Магът...
Нека всеки напише впечатленията си от тази карта...
Аватар
cvete80
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 19 Фев 2008, 18:41

Мнениеот FlagrantSemper » 27 Фев 2008, 22:20

Първата е Обесеният!
ПС:Това е при тарото на А.Е.Уейт! icon_eusa_clap
Аватар
FlagrantSemper
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 44
Регистриран на: 17 Авг 2007, 21:10

Мнениеот cvete80 » 27 Фев 2008, 22:43

Обоснови се, защо мислиш така...
Аз не съм заявила конкретно, че Магът е първата карта от колодата, просто казах да започнем с нея...
Защото първа и последна карта от колодата би могла да бъде Глупакът...
Това, както е началото, така е и краят...Alef
Аватар
cvete80
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 19 Фев 2008, 18:41

Мнениеот Мона » 28 Фев 2008, 20:12

Неслучайно картата Магът е първа и е единица. Освен ясните препратки за осъзната иднивидалност и отделеност от общото, т.е. интелекът като двищжеща сила - магът са и всички онези произтичащи от това действия - проявленията на "Аз искам" и "Аз мога". Силата на тази карта е не в афиширането на познанията за света, както е при Колесницата или Императорът, а е прикрита зад фриволна усмивка, неглижирано поведение или детска игра, огромна мощ. Понякога опасните похвати на Магът могат да причинят големи поражения, но Магът има една основна характеристика - това е карта на победителя, на умело боравещия с хората, събитията и фактите, на човекът, за когото няма непостижми цели, а все още ненанмерени досега подходящи средства за постигането на целта.
Магът умее да чака, умее да се прави на глупак, ако му е необходимо, умее да влиза в чужди дрехи и роли, ала накрая овациите ще са само за него - без да му пука дали светът ще разбере, важното е той да постигне целта си.
Мона
Модератор
 
Мнения: 19
Регистриран на: 07 Яну 2008, 19:05

Мнениеот venus » 29 Фев 2008, 15:37

Като първа карта, тя символизира и начало, нова ситуация в живота, която все още не е предопределена от никакви решения и допуснати грешки. Пред нас има много пътища и всичко е в наши ръце - утрешният ден ще бъде следствие от нашия избор, от нашето правилно решение ден.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот cvete80 » 02 Мар 2008, 20:29

За мене Магът е една много силна карта, много смела, водеща към успехи...Това карта на свободата, тя подтиква към това, човек да се бори за свободата, за постигане на целите...Магът посочва, че е времето на действието, под негово влияние, човек може да промени хода на събитията и да постигне успех, та дори и да промени хода на своята бъдеща съдба...Но на всяка цена трябва да се прояви повече мъдрост, сила и оптимизъм...
Аватар
cvete80
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 19 Фев 2008, 18:41

Предишна

Назад към Таро за начинаещи. Въпроси и отговори.

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта