Дискусия зя картите Таро...

Тук задават въпросите си, начинаещите, които сега се запознавате с Таро и имат въпроси, на които искат да получат отговор.

Модератор: Cath

Мнениеот cvete80 » 21 Фев 2008, 19:46

Нека тук всеки, да опише знанията си върху тези карти...
Да обсъждаме отделните карти и техните значения...
Да задаваме въпроси относно дадени карти, които са затруднили някого...
Така след като всеки вземе участие мисля, че ще се събере доста и ценна информация за Тарото...
Опишете техниките, които най - ви допадат...
Кажете нещо интригуващо от практиката си...
Задайте въпросите си....
Аватар
cvete80
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 19 Фев 2008, 18:41

Мнениеот Мона » 23 Фев 2008, 12:28

Защо не разкажеш ти нещо от твоята практика - комбинации от карти, въпросът към тях и тълкуването им, според теб.
И още по-важното: дали наяве прогнозата ти се е реализирала.
Това би било интересно на публиката...
Мона
Модератор
 
Мнения: 19
Регистриран на: 07 Яну 2008, 19:05

Мнениеот avanabil » 23 Фев 2008, 13:23

cvete80 написа:Нека тук всеки, да опише знанията си върху тези карти...
Да обсъждаме отделните карти и техните значения...
Да задаваме въпроси относно дадени карти, които са затруднили някого...
Така след като всеки вземе участие мисля, че ще се събере доста и ценна информация за Тарото...
Опишете техниките, които най - ви допадат...
Кажете нещо интригуващо от практиката си...
Задайте въпросите си....


Добре, ето нещо, което при мен дава доста изчерпателна информация: Когато искам да разбера подробности за същността на някой, взимам цифровите стойности на буквите от името на въпросния човек и след това търся тези числа из арканите. Получава се твърде интересна база данни: специфични харктеристики, проявени заложби, вътрешни нагласи, стереотипи, възможни опасности и нежелани потенциали, които могат да създадат проблеми в поведението и адаптацията....въобще, получава се една твърде точна картина.
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот Arhimikus » 23 Фев 2008, 13:38

Аванабил, от кои имена взимаш стойностите - име и фамилия, или и трите? И още един въпрос - комбинираш ли цифрите, т.е. събираш ли ги, или за всяка буква поотделно гледаш?

Един безотказен метод, взет то "Самоучител по Таро", ми върши много добра работа.
Подреждането дава информация до каква степен нашето самомнение се различава от мнението на другите за нас.


Сляпото петно

1..........4
3..........2

1 - Идентичност. Тук нашите представи за самия себе си съвпадат с мнението на околните
2 - Напълно непознат. Неосъзнати процеси, които оказват влияние, но са непознати както за нас, така и за другите
3 - Сянката, невидимото. Това, което знаем за себе си, но крием от другите
4 - Сляпото петно. Начин на поведение, който забелязват другите, без самите ние да го осъзнаваме.
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот Мона » 23 Фев 2008, 13:55

Наистина сляпото петно (Прозорецът на Джохари) е едно от най-добрите психоаналитични методики за таро; друг подобен метод е и Психоаналитичният лабиринт по Мъри Хоуп.
Мона
Модератор
 
Мнения: 19
Регистриран на: 07 Яну 2008, 19:05

Мнениеот Arhimikus » 23 Фев 2008, 14:03

Мона, би ли обяснила малко повече?
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот avanabil » 23 Фев 2008, 14:21

Arhimikus написа:Аванабил, от кои имена взимаш стойностите - име и фамилия, или и трите? И още един въпрос - комбинираш ли цифрите, т.е. събираш ли ги, или за всяка буква поотделно гледаш?



Гледам за първото име и личното число. Ако се използват и трите имена, има вероятност да се получат значениета на всички карти едновременно - такова влияние би било нереално. Буквите със стойност след 21 ги свеждам до едноцифрено число и така. Това е нещо, което аз съм изпробвала за различни хора край себе си. За свой приятел по този начин открих една добре пазена от него лична особеност...Изумих се от разкритието :)
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот Мона » 24 Фев 2008, 11:23

Предлагам на вниманието ви нещо интересно, което сама измислих преди време.

Разхвърляйте всички карти на достатъчно голяма маса, обърнати с гърба, запалете 6 бели или зелени свещи, както сте седнали някъде отстрани - с двете си ръце започнете да въртите картите по часовниковата стрелка, не мислете за нищо....
Правете го, докато се избистри важен въпрос за вас - тогава се спрете и със затворени очи изтеглете карта (която и да е), вижте я - това е вашият отговор (независимо дали е обърната или не, тълкувайте я като права); отделете я от колодата и продължете, докато не изтеглите 10. После приберете останалите - неизбраните карти, 10-те избрани ги подредете по реда на изтеглянето и ги виж те - това сте вие сега; ако достатъчно добре вникнете в картите, ще разберете много неща за себе си; това ще бъде вашият образ в огледалото... Първото запознаване със себе си.
Отделете картите, които не ви харесват от другите, които сметнете за положителни и най-важното: отговорете си защо! Така много добре ще навлезете в света на душата си чрез света на картите Таро. Това е едно прекрасно "отваряне на вратите навътре"...
Остави свещите да си догорят.
Мона
Модератор
 
Мнения: 19
Регистриран на: 07 Яну 2008, 19:05

Мнениеот cvete80 » 25 Фев 2008, 19:13

Така...Сега аз ще разкажа, някои неща от своята практика до сега.Става въпрос за зададени въпроси към Таро, при които отговорите, които картите Таро са дали, наистина са били факт...И още нещо, досега Таро никога не ме лъгало, колкото и понякога да не съм намирала логиката в дадения отговор, определено след време съм разбирала, че картите са ми отговорили точно това, което е трябвало...
И така, започвам по същество...
Първата комбинация от карти, за която искам да ви разкажа е следната...
Преди време моя приятелка, дойде в къщи с молбата да гледам с картите...Каза, че е разбрала, че е бременна и беше щастлива, при което аз първоначално не се съгласих да и гледам, незнам точно по какви причини, но не ми се искаше...Дали, защото беше бременна, защото аз по принцип си имам някакво такова усещане, че на бременни жени и деца не трябва да гадая...Така или иначе, не и отказах и и хвърлих карти.Направих и Келтски кръст по нейно искане, защото аз по принцип не съм му привърженик, обичам гадаенето с три карти...
И така, 7,8,9, и 10 карта бяха...
Асо Мечове, Кралица Мечове, Смърт и Отшелника...
Когато погледнах тези карти...изтръпнах...
Толкова бяха показателни...
Защото въпросът и беше...Как ще протече бременноста ми...
Сами виждате лошата подредба...
В картите това, което аз съзрях беше...точно това, което виждате и вие...Загуба на детето...и след това самота /Отшелника/
Аз винаги казвам на хората, дори и лошото в картите, е...естественно им го казвам по начин, по който биха го приели...
В този случай, обаче не можах да и кажа какво виждам, дори си позволих да я излъжа...
Казах и, че ще има някакви проблеми, но може би ще се оправят...
И в крайна сметка, колкото и коварно да звучи всичко това, то стана факт...
След известно време, тя дойде разплакана в къщи и ми каза, че една седмица докторите следили плода и неговото развитие, но в крайна сметка, констатирали смърт...
Какво да ви кажа, това си е абсолютна трагедия, за която аз дори не смеех да си помисля, че наистина би могло да се случи, но се случи...

Сега ще разкажа нещо друго...
Значи, приятел си зададе следният въпрос...Днес ще взема ли парите, които имат да ми дават...Паднаха се тези карти...
Рицар Пентакли+Кулата+Смъртта, подкрепени от Умереност
Е...да на пръв поглед картите, казват, не, картите казват, че човека няма да си вземе парите, но не...истината е друга, но човек никога не трябва да се ръководи точно от последната карта...Защото Смъртта не винаги е това, което си мислим от пръв поглед за нея...И да включа, че точно нареждането с три карти, наистина изисква тълкуването на картите, заедно, а не поотделно...за да се даде точен и конкретен отгвор...
Отговорът на този въпрос е, че човека наистина ще вземе пари, но те няма да са всичките, които очаква...Ще бъде неудовлетворен, но все пак ще вземе част от парите и още по интересното в случая, е че човека, ще се държи на положение и това няма да го разгневи, тоест той ще е доволен и на това, което ще вземе...В случая говоря за присъствието на другите две карти/ Рицар Пентакли и Умереността/...
И така, това наистина стана, точно така, факт...
Сега ще напиша и още няколко комбинации карти...
Аватар
cvete80
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 19 Фев 2008, 18:41

Мнениеот cvete80 » 25 Фев 2008, 19:26

Въпросът е как ще мине денят на човека, който ме попита за това...
Картите...
Асо чаши+ Слънцето+Силата, подкрепени, забележете, не от коя да е карта, а от Рицаря на Жезлите...
И отговора е:
/Рицаря/ - Ще трябва да преодолеете много угнетяващи тревоги и проблеми, преди да достигнете до целта си.Опитайте се да облекчите нелекият си път, като използвате мъдростта си, придобита от житейските неволи.Определено проблемите са на емоционална основа /Асо чаши+Слънцето/.Колкото до /Силата/ - ще трябва да проявите повече действеност и смелост.Това е период, когато трябва да уредите старите си сметки или пък окончателно да се примирите със съществуващите обстоятелства.Това озночова, че трябва да съберете сили и смелост да изгладите стари дрязги или да се уедините в един вътрешен конфликт със себе си...Трябва да се самодисциплинирате, да се научите да се владеете и по този начин да се освободите от променливите си настроения, с които влияете лошо , не само на себе си, а и на околните, тези настроения ви разсейват и рушат.Време е също така да плащате за стари грехове.Ще трябва да поемете отговорност за някое старо прегрешени, за което сте смятали, че отдавна е забравено, както да поемете отгворности за сегашни ваши прегрешения.
Е....факт...стана точно така...човекът си имаше доста проблеми в този ден...нещата бяха такива каквито съм ги описала по - горе...
Аватар
cvete80
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 19 Фев 2008, 18:41

Мнениеот cvete80 » 25 Фев 2008, 20:42

Следващият път ще пиша и за други Таро комбинации станали факт...
Ще ми бъде интересно да споделите и вашият опит в Таро или да зададете комбинации, които ви затрудняват
Аватар
cvete80
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 19 Фев 2008, 18:41

Мнениеот avanabil » 25 Фев 2008, 23:54

cvete80 написа:Следващият път ще пиша и за други Таро комбинации станали факт...
Ще ми бъде интересно да споделите и вашият опит в Таро или да зададете комбинации, които ви затрудняват


Наскоро ми попадна някакъв тест....един от въпросите беше за начините, по които може да се извърши гадание с карти. Вариантите бяха следните:
- използват се предварително заучените като по учебник значения;
- интуитивно, асоциативно - разглеждайки самата карта;
- търсене на някаква логическа връзка между тях;

Няма да коментирам отговорите поотделно. Все пак мен лично ме смущава вторият вариант, където тълкуването се влияе от интуицията и най-вече асоциациите, които картата предизвиква. Случвало ми се е да разглеждам различни колоди и при една и съща карта, в мен да се предизвикват различни асоциации, респективно и интуицията ми работи по различен начин... В случая не толкова комбинациите ме затрудняват, колкото този факт.
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот mandragorko » 26 Фев 2008, 09:42

...имам едно питане,подбудено от писаното от Avanabil:спомена се за гадаене и тълкуване на картите интуитивно, асоциативно - разглеждайки самата карта...ок! ....когато използвам собствените си карти Таро,гадаейки на някого,без значение дали го познавам или не,винаги задавам един или два максимум въпроса,било свързани със предмета на тълкуване или със самата личност...от там нататък всичко,което тълкувам е на интуитивна основа и асоциирайки символите с неща от получените на въпросите ми отговори....моите карти не са богати на свят или символика,но самите те са с такива живи образи и с помоща на,бих казал наистина богатото ми въображение и вътрешен поглед и интуиция,че много бързо успявам да дам отговор на питането...паралелно с това в главата ми излизат и допълнителни картини,сякаш гледам филм на каданс.....представете си,че гледайки картите,затварям очите си и сядам пред екран,но е толкова реално,сякаш съм на мястото където виждам човека и това,което ще му кажа малко след това...
...сега към самото питане,който може нека даде отговор:правилна ли е тази моя тактика?знаейки значението на самите карти,те са само основата,всичко останало просто се рисува в главата ми,отдавам се изцяло на вътрешния поглед...използвам метода на трите карти,понякога използвам и собствена подредба,която измислям на момента-правилно ли е?...никога не съм получавал грешна информация и бих казал,че дори и негативни тълкуванията ми са вярни-да продължа ли така?
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот cvete80 » 26 Фев 2008, 10:23

mandragorko написа:...имам едно питане,подбудено от писаното от Avanabil:спомена се за гадаене и тълкуване на картите интуитивно, асоциативно - разглеждайки самата карта...ок! ....когато използвам собствените си карти Таро,гадаейки на някого,без значение дали го познавам или не,винаги задавам един или два максимум въпроса,било свързани със предмета на тълкуване или със самата личност...от там нататък всичко,което тълкувам е на интуитивна основа и асоциирайки символите с неща от получените на въпросите ми отговори....моите карти не са богати на свят или символика,но самите те са с такива живи образи и с помоща на,бих казал наистина богатото ми въображение и вътрешен поглед и интуиция,че много бързо успявам да дам отговор на питането...паралелно с това в главата ми излизат и допълнителни картини,сякаш гледам филм на каданс.....представете си,че гледайки картите,затварям очите си и сядам пред екран,но е толкова реално,сякаш съм на мястото където виждам човека и това,което ще му кажа малко след това...
...сега към самото питане,който може нека даде отговор:правилна ли е тази моя тактика?знаейки значението на самите карти,те са само основата,всичко останало просто се рисува в главата ми,отдавам се изцяло на вътрешния поглед...използвам метода на трите карти,понякога използвам и собствена подредба,която измислям на момента-правилно ли е?...никога не съм получавал грешна информация и бих казал,че дори и негативни тълкуванията ми са вярни-да продължа ли така?


Добра ти е насоката, при Тарото се изисква най - вече интуиция, а пък и ти сам си усетил, че това е начина, сам си си се насочил...Щом вече си разбрал, че Таро никога не лъже...Значи добре се справяш...Защо не разкажеш нещо от своята практика...нещо, което след като си гадал е станало факт...
Аватар
cvete80
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 19 Фев 2008, 18:41

Мнениеот venus » 26 Фев 2008, 10:35

Мисля, че всеки, който се е докосвал до Таро, се е сблъсквал с този проблем, Аванабил.

Аз първо започнах да чета книжката на Уейт и напълно се отчаях. След това намерих друга, чийто автор съветваше преди да се запознаем със значението на отделните карти, да ги прегледаме една по една и да запишем първите си асоциации. Отделих това време и го намирам за много полезно. След това започнах да отделям повече време на картите, да изучавам по-подробно значенията им и установих доста голяма степен на съвпадение между "моите" и "общоприетите" значения на картите. При картите, при които имаше разминаване, нещата почнаха да се подреждат с времето - с практиката значението им се изясни.

Но все си мисля, че макар и да имат универсални значения, по-важно е именно конкретното значение, което имат за нас. Преди време по този повод Мона ми каза следното:


В редки случаи, за някои хора (както си ти с твоята Луна) се получава невидима нишка, енергиен проводник, мистична връзка с една определена карта или с няколко още само. Тогава картата стократно излиза от образа си като тълкуване и интерпретация. Това са така наречените карти Майки или карти Порти, чрез които и през които, ти общуваш с невидимия свят на едно чисто духовно ниво. Би трябвало двойката от карти в твоя случай да е Луната/Висшата жрица, но втората е един по-висок етап на осмисляне на окултното.
Общо взето, това е вторият етап от изучаване на Таро, където картите престават да са просто карти, а се превръщат в ключове...


А що се отнася до комбинациите, аз лично нямам достатъчно голям опит в тази насока. При мен се получава нещо друго обаче - в отделни периоди ме "преследва" дадена карта - пада ми се всеки ден, в различни комбинации, което ме кара да обърна внимание не толкова на комбинацията, колкото на съответната карта и това, което иска да ми каже. Много често то е неясно - в момента например това са 3 пентакли, които упорито ми се появяват за въпроси, касаещи емоции и отношения, и все още не мога да проумея защо. Но може би това е пътят, по който се научаваме да общуваме с картите и най-вероятно той е индивидуален за всеки.

Разбира се, става въпрос за работа с една колода. Аз използвам колодата на Уейт и освен нея ми допадат малко други колоди, тъй като повечето са доста мрачни. Затова е и важно човек да започне с една колода, докато се ориентира добре в Таро и създаде собствени връзки с картите.

Мандрагорко,
що за въпрос :) Правилно е всичко, което е правилно за теб, още повече, че ти носи позитивни резултати :)
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот cvete80 » 26 Фев 2008, 10:36

avanabil написа:
cvete80 написа:Следващият път ще пиша и за други Таро комбинации станали факт...
Ще ми бъде интересно да споделите и вашият опит в Таро или да зададете комбинации, които ви затрудняват


Наскоро ми попадна някакъв тест....един от въпросите беше за начините, по които може да се извърши гадание с карти. Вариантите бяха следните:
- използват се предварително заучените като по учебник значения;
- интуитивно, асоциативно - разглеждайки самата карта;
- търсене на някаква логическа връзка между тях;

Няма да коментирам отговорите поотделно. Все пак мен лично ме смущава вторият вариант, където тълкуването се влияе от интуицията и най-вече асоциациите, които картата предизвиква. Случвало ми се е да разглеждам различни колоди и при една и съща карта, в мен да се предизвикват различни асоциации, респективно и интуицията ми работи по различен начин... В случая не толкова комбинациите ме затрудняват, колкото този факт.

Значи, проблемът при тебе, е че ти все още си объркана...може би отскоро се занимаваш с картите и аз минах през този период на объркване...дори все още ми се случва да сбъркам или пък да се чудя на интуицията ли да се доверя или на това, което картите показват и в крайна сметка разбирам, че интуицията е била правилното...Но така или иначе, човек минава през това лутане с тези карти..няма начин...
Аз лично ти препоръчвам да отделиш внимание само на една колода карти, за първо време, за да не се получава това раздвоение, което се е получило при тебе...И още нещо една карта зависи от разположението си може да означава хиляди различни неща...Така, че работи само с една колода, докато дойде момента в който да кажеш...Да, аз съм сигурна в това което картите ми казват...
Ако има тълкуване, което те затруднява допитай се до форума...
Ще ти помогнем, така поне ще разбереш, и ще добиеш сигурността от която имаш нужда...Пиши какво ти се е паднало на даден въпрос, какво мислиш, че значи, ще ти бъде отговорено...
По този начин ще сравниш, твоето тълкуване...в което ще добиеш увереност...
Продължавай смело, защото човек научен не се родил и няма нищо лошо в това да сгреши...
Желая ти успехи...
Аватар
cvete80
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 19 Фев 2008, 18:41

Мнениеот venus » 26 Фев 2008, 10:44

За Цвете :)
Ето една комбинация, която бе свързана със "съживяване" на проблемна емоционална връзка - Асо мечове - Императрицата - 6 чаши. Времето се върна в пълния смисъл на думата, имахме усещане за дежа-вю и двамата :)
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот mandragorko » 26 Фев 2008, 11:07

....искам да задам и още един важен въпрос:при гадаене или гледане(има разлика) употребата на пълна колода карти(големи и малки Аркани) важна ли е....аз използвам само голямата,ако има нещо,което ме затруднява в дадено тълкуване,вадя допълнителни карти от голямите Аркани и както казах по-горе,използвам хвърляния,които на момента преценявам,че е нужно да направя....
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот avanabil » 26 Фев 2008, 15:19

cvete80 написа:
avanabil написа:
cvete80 написа:Следващият път ще пиша и за други Таро комбинации станали факт...
Ще ми бъде интересно да споделите и вашият опит в Таро или да зададете комбинации, които ви затрудняват


Наскоро ми попадна някакъв тест....един от въпросите беше за начините, по които може да се извърши гадание с карти. Вариантите бяха следните:
- използват се предварително заучените като по учебник значения;
- интуитивно, асоциативно - разглеждайки самата карта;
- търсене на някаква логическа връзка между тях;

Няма да коментирам отговорите поотделно. Все пак мен лично ме смущава вторият вариант, където тълкуването се влияе от интуицията и най-вече асоциациите, които картата предизвиква. Случвало ми се е да разглеждам различни колоди и при една и съща карта, в мен да се предизвикват различни асоциации, респективно и интуицията ми работи по различен начин... В случая не толкова комбинациите ме затрудняват, колкото този факт.

Значи, проблемът при тебе, е че ти все още си объркана...може би отскоро се занимаваш с картите и аз минах през този период на объркване...дори все още ми се случва да сбъркам или пък да се чудя на интуицията ли да се доверя или на това, което картите показват и в крайна сметка разбирам, че интуицията е била правилното...Но така или иначе, човек минава през това лутане с тези карти..няма начин...
Аз лично ти препоръчвам да отделиш внимание само на една колода карти, за първо време, за да не се получава това раздвоение, което се е получило при тебе...И още нещо една карта зависи от разположението си може да означава хиляди различни неща...Така, че работи само с една колода, докато дойде момента в който да кажеш...Да, аз съм сигурна в това което картите ми казват...
Ако има тълкуване, което те затруднява допитай се до форума...
Ще ти помогнем, така поне ще разбереш, и ще добиеш сигурността от която имаш нужда...Пиши какво ти се е паднало на даден въпрос, какво мислиш, че значи, ще ти бъде отговорено...
По този начин ще сравниш, твоето тълкуване...в което ще добиеш увереност...
Продължавай смело, защото човек научен не се родил и няма нищо лошо в това да сгреши...
Желая ти успехи...


Може би се изразих неясно - Аз също използвам колодата на Уейт и тъй като отдавна работя с нея, нямам затруднения. Доверявам се напълно на тълкуването. Но от любопитство разгледах още няколко колоди....и определено получих твърде различни отговори на въпроси, за които се падаха почти едни и същи карти - просто интуицията ми работеше по друг начин...Ето това се опитвах да разбера
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот cvete80 » 26 Фев 2008, 18:52

mandragorko написа:....искам да задам и още един важен въпрос:при гадаене или гледане(има разлика) употребата на пълна колода карти(големи и малки Аркани) важна ли е....аз използвам само голямата,ако има нещо,което ме затруднява в дадено тълкуване,вадя допълнителни карти от голямите Аркани и както казах по-горе,използвам хвърляния,които на момента преценявам,че е нужно да направя....


Ами за мене е важна употребата на цялата колода карти, защото по този начин си давам най - конкретни, ясни и точни отговори...Защото определено в големите аркани е тайнството, същественото,възвишеното...а от останалите - малките аркани разбираме подробностите, около създалата се ситуация....
Аватар
cvete80
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 19 Фев 2008, 18:41

Следваща

Назад към Таро за начинаещи. Въпроси и отговори.

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 15 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 15 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта