Въпрос към напредналите в Таро

Тук задават въпросите си, начинаещите, които сега се запознавате с Таро и имат въпроси, на които искат да получат отговор.

Модератор: Cath

Мнениеот cvete80 » 24 Мар 2008, 21:41

Здравейте, искам да споделя един мой сън със вас.И евентуално ако може някой да ми отговори какво всъщност значи този сън...

Та...сънят ми е:
Сънувах три карти Таро, които досега не съм виждала в действителност.
Едната от картите е Смъртта, но картата е бяла и на нея е изобразена смъртта, като черен образ с коса...
Другата, която непомня как изглеждаше, а помня само като наименование е Кулата.
И третата карта, представляваше това...Карта на която има три човешки фигури, едната е с гръб, тоест едната фигура не се вижда в лице, но я оприличавам на мъжка, другите две фигури са приклекнали на земята, това със сигурност са женски образи/две жени/, приклекнали една зад друга, гледащи нагоре и молещи се.Едната жена е по - млада от другата, другата е възрастна.
Какво бихте ми казали по повод този сън който сънувах...
Аватар
cvete80
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 19 Фев 2008, 18:41

Мнениеот venus » 25 Мар 2008, 09:41

Здравей, цвете,
познаваш Таро достатъчно добре и знаеш какво означава и Смъртта, и Кулата - трансформация. Дори и третата карта прилича на Смъртта (от колодата на Уейт), ако се замислиш. Ако този ти сън има по-дълбок смисъл, ще го откриеш сама (никой по-добре от теб не би могъл), но е ясно, че това са процеси, които вървят на подсъзнателно ниво - нещо в живота ти се променя и понеже става въпрос за Кулата - вероятно е нещо, което ще промени светогледа ти. Подсъзнанието ти използва тези образи, за да ти съобщи нещо по начин, по който би могла да го разбереш. Променяш се - и колкото по-бързо приемеш промяната, толкова по-леко ще премине тя.

Един съвет - можеш да попиташ картите какво означава съня ти. Често отговорът им е по-неясен и от самия сън, но не пречи да опиташ :)
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот ultramarin » 25 Мар 2008, 13:07

неясната карта може да е:
- дяволът (една фигура в средата и две по-малки) - слабо вероятно
- ПЪРВОЖРЕЦЪТ (една фигура и две молещи се) - най-вероятно, аз съм за тази версия :) вписва се чудесно с другите две
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот ilusia » 25 Мар 2008, 15:45

честно казано 3 тата карта ми напомня на страшният съд.
На някои места е изобразена като голи фигури, гледащи нагоре и молещи се.


В комбинацията смъртта, кулата и евентуално страшният съд, лично на мен ми говори за съдбоносна промяна в живота, с много усилия, с много болка и тъга, много разрушаващи се нездрави и не стабилни връзки с хора или по-скоро в този аспект разрушаване на определени елементи от съзнанието, изчистване и обновление.

Можеш да последваш съвета на Венера, а можеш и просто да си помислиш за самата себе си и живота си и да изтеглиш 3 карти от колодата :)
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот Bloody Alibis » 25 Мар 2008, 17:55

На мен първо през умът ми мина Висшият жрец(Папата на някои места) за третата карта...а относно тълкуванирто нз...имам тука на компа едни неща дето показват комбинациите от големи аркани какво значат...ще ти ги постна може и да ти помогнат...

ПАПАТА + СМЪРТТА Духовен катарзис
ПАПАТА + КУЛАТА Духовен срив, неуспех в реализация на планове свързани с наука култура и изкуство

СМЪРТТА + КУЛАТА Смърт, нелечима болест, катастрофа
Аватар
Bloody Alibis
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 234
Регистриран на: 06 Ное 2005, 11:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот cvete80 » 25 Мар 2008, 21:51

venus написа:Здравей, цвете,
познаваш Таро достатъчно добре и знаеш какво означава и Смъртта, и Кулата - трансформация. Дори и третата карта прилича на Смъртта (от колодата на Уейт), ако се замислиш. Ако този ти сън има по-дълбок смисъл, ще го откриеш сама (никой по-добре от теб не би могъл), но е ясно, че това са процеси, които вървят на подсъзнателно ниво - нещо в живота ти се променя и понеже става въпрос за Кулата - вероятно е нещо, което ще промени светогледа ти. Подсъзнанието ти използва тези образи, за да ти съобщи нещо по начин, по който би могла да го разбереш. Променяш се - и колкото по-бързо приемеш промяната, толкова по-леко ще премине тя.

Един съвет - можеш да попиташ картите какво означава съня ти. Често отговорът им е по-неясен и от самия сън, но не пречи да опиташ :)


Да venus, наиктина и аз донякъде свързах картите, които сънувах с нещо като промяна, трансформация за мене и в живота ми.Предположих, че е на подсъзнателно ниво, но не бях особенно сигурна в това.
Тоест досега не ми се беше случвало да сънувам такъв сън, най - малко пък карти Таро и то такива, които досега не бях виждала в действителност...За това си зададох и въпроса ...какво точно е значението и посланието на този сън.Дали в действителност тези карти показват и искат да кажат нещо, което ще се случи.
Или пък това носи нещо съвсем друго като послание, нещо, за което аз дори не се досещам....
Това всъщност се чудех аз...на това всъщност търсех отговора.
И...благодаря ти за отговора...може би наистина е така и картите всъщност предупреждават за предстояща промяна в моят живот.
Искам да те попитам на тебе случвало ли ти се е да сънуваш нещо подобно, в случая питам и всички останали, ако на някой му се е случвало нещо подобно, нека да напише и сподели...
А, аз междувременно ще попитам картите, относно сънят и ще ви напиша какви карти се падат...
Желая успехи...
Аватар
cvete80
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 19 Фев 2008, 18:41

Мнениеот cvete80 » 25 Мар 2008, 22:51

Ето ги и картите, които се паднаха, относно сънят...
Силата+Кулата+10 Пентакли, подкрепени от 8 мечове
Аватар
cvete80
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 19 Фев 2008, 18:41

Мнениеот venus » 26 Мар 2008, 06:28

Да, случвало ми се е да сънувам карти, дори много често и това е нормално - всеки, който се е занимавал малко по-сериозно с картите знае, че те се превръщат в преводач между подсъзнанието и съзнанието, между душата и ума. Един човек, който не е изпозлзвал Таро, ако трябва да опише състоянието си, би използвал думи. Има състояния на ума, които хората са определили добре с думи, и състояния на душата, които са редки, трудно уловими, трудно определими; те обикновено се обобщават с думата интуиция. С помощта на Таро се конкретизира именно интуитивното усещане - онова, което в подсъзнанието вече се случва, но още не е стигнало до съзнанието. Можеш да получиш информация за подсъзнателен процес в съня, интуитивно в будно състояние или с помощта на картите. И след като си се научила да общуваш с подсъзнанието си на езика на Таро, логично е да да получиш информация чрез образ от Таро - един абстрактен образ или сюжет от съня си би могла и да не разбереш, но символиката на Кулата е ясна за теб.

И този сън не те предупреждава за предстояща промяна - той говори, че промяната е вече започнала, макар и не проявена в реалния ти живот, може би неосъзната все още. Появявт ли се картите, значи нещата вече се случват. Може реалното им проявление да настъпи минути, часове, дни по-късно, но процесът вече е започнал.

Между другото, тази комбинация, колкото и зловеща на пръв поглед да изглежда - Смъртта + Кулата + Жреца/Страшния съд (има логика да става въпрос за някоя от тези карти), при мен се е появявала като освобождаваща комбинация. Специално Кулата е карта, която поставя ново начало и то без съжаления за старото, изживяното, често дори без сътресения и болка. А пък Страшният съд, при мен поне, винаги е символ на възраждане. Когато ми се е падала подобна комбинация, цяла кула от илюзорни проблеми се е стоварвала от раменете ми и пред мен винаги се е отварял нов път.


cvete80 написа:Ето ги и картите, които се паднаха, относно сънят...
Силата+Кулата+10 Пентакли, подкрепени от 8 мечове

Картите ти казват, че се намираш в задънена улица - не знаеш къде си и какво се случва, луташ се, чувстваш невъзможност за действие. Ситуация на тотално потискане, с която можеш да се справиш само чрез действие. Това се потвърждава и от 8 меча. 8 меча обещава развръзка и вероятно драматична - може изведнъж да осъзнаеш коя си, къде си и какво ти се случва. Ако използваш картите на Уейт, вгледай се внимателно в 8 меча - ще видиш себе си като в огледало.

cvete80 написа:Искам да те попитам на тебе случвало ли ти се е да сънуваш нещо подобно, в случая питам и всички останали, ако на някой му се е случвало нещо подобно, нека да напише и сподели...

Напоследък сънувам 3 пентакли. Пада ми се много често при въпроси относно връзката ми и вероятно има да ми каже нещо тази карта, но все още не разбирам какво. Стигнах дотам, че да питам картите какво искат да ми кажат чрез 3 пентакли - отговорът беше неяесн за мен. Толкова често се пада, непрекъснато, че почнах и да я сънувам - очаквам прозрение :)

Наскоро имах здравословен проблем - синузит, и докато моят доктор ме "колеше" на живо, пред очите ми се появи образа на Страшния съд, много жив образ. Та за мен Таро е начин за общуване със себе си :)
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот cvete80 » 26 Мар 2008, 18:18

Venus, отговорът ти е доста ясен и изчерпателен, за което благодаря...
Относно 3 пентакли и на мене ми се е случвало да се пада в комбинации, свързани с любовни въпроси.И аз съм си задавала въпроса..защо и какво иска да ми каже тази карта.
Друго интересно, което се случи при мен беше преди около две седмици.
Значи тогава в продължение на три дни ми се падаха точно едни и същи карти, независимо какъв въпрос задавах и независимо колко добре размесвах картите...тогава бях изумена.В последствие разбрах какво са искали да ми кажат картите.
А картите бяха Магът+ Крал Жезли + Асо Пентакли, подкрепени от Жрецът
Аватар
cvete80
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 19 Фев 2008, 18:41

Мнениеот venus » 26 Мар 2008, 19:28

Случвало ми се е да ми се падат едни и същи карти, по подобен начин. Работата е там, че картите ни говорят, но не винаги отговарят точно на този въпрос, който ние смятаме за най-важен :)
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот cvete80 » 27 Мар 2008, 17:32

Наистина е така, това е много вярно...Аз също стигнах до този извод.Стигнах до извода, че когато ти предстои нещо изключително важно, картите упорито ти го показват и ти пращат послание.
В тези случаи, когато Таро упорито иска да ти подскаже за нещо предстоящо, те просто не отговарят на нищо друго, и са пряко насочени към това, което искат да ти кажат....
Аватар
cvete80
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 19 Фев 2008, 18:41

Мнениеот venus » 06 Апр 2008, 18:16

cvete80 написа:Относно 3 пентакли и на мене ми се е случвало да се пада в комбинации, свързани с любовни въпроси.И аз съм си задавала въпроса..защо и какво иска да ми каже тази карта.

Разбрах какво ми казва на мен тази карта - реален контакт, комуникация между хората, свързани с въпроса, независимо дали електронна, телефонна или на живо.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот cvete80 » 12 Апр 2008, 20:31

Да Venus наистина стана така, картите от съня ми са искали да ми покажат, че ми предстои една голяма промяна, едно преоткриване, за мене и ясно да осъзная, коя съм, какво и скам и да се мобилизарам да постигна всичко това...
Промяната за мен беше огромна, в положителна насока, просто се преродих, открих себе си, някъде се бях загубила в безкрайността на Вселената, но се намерих.
Колкото и зловещи да изглеждаха тези карти, тяхното значение определено беше и е само и само в положителна насока..
Доволна съм изключително много от това, което ми се случва в момента.
От успехите си...от това, че най - сетне събрах смелост и кураж да постигна мечтите си...
Поздрави на всички..
Аватар
cvete80
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 19 Фев 2008, 18:41

Мнениеот cvete80 » 12 Апр 2008, 20:37

Сега искам да ви попитам и нещо друго, не че немога да си отговоря и сама, но ми се иска да чуя и други мнения..
Така, става въпрос отново за картите и една подредба, която се падна, когато един мой близък човек зададе въпросът си...
Въпросът му беше такъв...
В срок до една година, какъв ще бъде резултатът от това с което съм се захванал...
Картите, които се паднаха, бяха..
Крал Мечове+Страшният съд+Рицар мечове, подкрепени от Кралица Пентакли..
Интересното, обаче беше, че заедно с Кралица Пентакли излезе и 9 чаши...
Така, че подкрепящите карти са всъщност две Кралица Пентакли и 9 Чаши....
Аватар
cvete80
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 19 Фев 2008, 18:41


Назад към Таро за начинаещи. Въпроси и отговори.

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта