Висшата Жрица

Тук задават въпросите си, начинаещите, които сега се запознавате с Таро и имат въпроси, на които искат да получат отговор.

Модератор: Cath

Мнениеот cvete80 » 12 Апр 2008, 21:05

Добре...нека преминем към следващата карта...
Какво ще кажете за Висшата Жрица и например някои примери за това, в зависимост къде и до каква карта е разположена...Какво всъщност е посланието, което носи Висшата Жрица...
Аватар
cvete80
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 19 Фев 2008, 18:41

Мнениеот Cath » 18 Юли 2009, 10:32

Висшата Жрица за мен е една от особено силните карти в таро. Цялата карта е изпъстрена със силен символизъм, който изгражда една силна и магнетична фигура, в чиято мощ и знания някак няма как да се съмняваме. За мен посланието на Висшата Жрица е именно - ПОЗНАНИЕ, но отнесено именно към скритото познание - за което леко намигване е завесата зад нея, покрита с изображения на нарове, която скрива това, което е във властта на Жрицата. Жената като същност винаги е възприемана като еманация на мистичното и потайното, така че не е чудно, че Висшата Жрица предизвиква такива асоциации. Тя е това, което трябва да научим като основа в живота си, преди да продължим с житейското си развитие, ако разбираме Големите аркани като метафора на пътя, който човек трябва да извърви, за да достигне божественото. В този контекст малко странно става, защо трябва да се запознаем с тайното и мистичното на такъв ранен етап - Висшата Жрица е втората карта в Големите аркани, дори третата ако приемаме Глупакът за начало на Пътя (лично аз така възприемам нещата). Магьосникът е този, който владее земните проявления на знанието - не случайно всички "бои" на таро присъстват в тази карта (мечове, жезли, пентакли и чаши) - а Висшата Жрица е тази, която владее по-висшите прояви на знанието, ето защо съвсем логично е поставена след Магьосника. Следвайки тази логика, свързвам Висшата Жрица и с окултните практики - Тора-та в скута й, луната в краката й, и характерната корона. А и вероятно заради разпространеното мнение, че магия правят предимно жените.

Колкото до ситуации, в които да излиза в комбинации с други карти: Когато започнах работа с таро, непрекъснато ми излизаше. Но напоследък съвсем не се появява. Но в първия удобен случай - ще споделя.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София


Назад към Таро за начинаещи. Въпроси и отговори.

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта