Неправилна експлоатация на картите Таро

Тук задават въпросите си, начинаещите, които сега се запознавате с Таро и имат въпроси, на които искат да получат отговор.

Модератор: Cath

Мнениеот Darknell » 17 Окт 2008, 13:21

Имам въпрос.
Има ли нещо лошо в това, ДРУГ човек, който сигурно няма абсолютно понятие от окултизъм и магията като цяло, да ми гледа с МОЕТО тесте Таро, по съвсем друг начин ? Един вид "Циганските гадания" там с обикновените карти.
Колодата ми е Ритуалното Таро на Златната Зора.
Аватар
Darknell
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 30 Апр 2008, 16:29

Мнениеот Tribal~Pig_74 » 17 Окт 2008, 16:18

Освен да ги залее с кафе не виждам какво друго може да им стане
Akhkharu
Аватар
Tribal~Pig_74
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 26 Юли 2008, 16:04
Местоположение: katabasis

Мнениеот sirenaangela » 17 Окт 2008, 17:18

Понякога ползвам друг човек да подреди картите за мен,но си ги тълкувам аз,защото няма никаква представа за тия неща.И ...да,отдалечете всички течности.
Аватар
sirenaangela
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Окт 2008, 13:58

Мнениеот Mason » 17 Окт 2008, 17:24

уф, как ще ви пипа друг картите. трябва пак да ги освещавате....
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот sin angel » 17 Окт 2008, 18:36

уф, как ще ви пипа друг картите. трябва пак да ги освещавате....



да и аз мисля ,че не е правилно друг да ви пипа картите Таро ,не би трябвало да се дават на всеки и да се приемат на майтап!
H8 ME
Аватар
sin angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 310
Регистриран на: 21 Яну 2008, 13:15
Местоположение: в мечтите ти

Мнениеот Darknell » 18 Окт 2008, 10:04

Ок мерси за отговорите.
Значи трябва само да ги осветя и всичко ще си е ок, така ли ?
Аватар
Darknell
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 30 Апр 2008, 16:29

Мнениеот Kotentseto » 18 Окт 2008, 13:26

Правя уточнение, че не се занимавам с гадателство, най-малко с Таро, НО:

1. Не е желателно да се докосват от друг човек твоите си карти. Имат нужда от пречистване после, да. И това не е "просто" пречистване... Ако искаш да ти дават изобщо някакви отговори, разбира се.
и
2. Нещо не ти разбрах идеята. Искаш друг да ти нарежда картите при гледане за собственото бъдеще? Ако не ме лъже паметта, от твърде малкото прочетено... необходима е именно енергията на този, на когото се гледа. Тоест, при всички случаи ти трябва да наредиш/изтеглиш карта. Да ме поправи някой, ако греша.

Изписах всичко това, защото ми звучи много безсмислен целия ти въпрос... Защо някой, който нищо не разбира ще ти гледа и то с твои карти? Не ми се връзва - хич, ама изобщо!

Поздрави icon_flowerface
Розата е роза е роза...
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот valenceto69 » 18 Окт 2008, 16:07

Какво означава това ,че не трябва друг да докосва картите Таро?Нали ако гледаш на друго лице ,той или тя трябва първо да ги разбърка?
Аватар
valenceto69
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 10
Регистриран на: 07 Юли 2008, 17:10
Местоположение: kazanlak

Мнениеот Mason » 18 Окт 2008, 17:51

не е нужно "лицето" да ги пипа въобще! Ти ли си гадателят или той?!
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот sirenaangela » 19 Окт 2008, 00:31

имах предвид обикновените карти,ползвам чуждата енергия за подреждането,на сигурен човек
Аватар
sirenaangela
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Окт 2008, 13:58

Мнениеот ThunderGoddess » 13 Ное 2008, 12:41

Лично аз не обичам другите да ми пипат картите. Всъщност мразя, настръхвам, тръпки ме побиват ... Обаче определено има някои неясни работи, когато аз разбърквам картите. Да речем, че гледам на една приятелка дали ще издържи дълго връзката й с едно момче ... и вижте какво се получава при партньорските гадания: Значи за всеки партньор се падат по три карти - едната за чувства, другата за мисли, третата за това как възприема ситуацията. Кои карти са за приятелката ми? Първите три или вторите три? В гледанката е формулирано, че първите три са за питащия, вторите три за парньора? Но дефакто аз се проявявам като питащ ... :roll: . Та ... излизат ли верни работи при подобен метод да гледане?
Второто, което искам да кажа, е към Kotentseto... тъй като Таро работи с много фини енергии на Вселената и дефакто черпят енергия от нас, за да се свържат, картите се влияят от нашите чувства и емоции. Случвало ми е е, примерно, като си гледам на себе си картите да изразят просто това, което аз искам да се случи или това, което аз си мисля, че ще се случи. Трябва да си човек с железни нерви наистина, за да потиснеш чувствата си, да погледнеш обективно на нещата, така че картите също да ги изразят обективно. Който си го може, си го може ... аз се опитвам да работя в тази насока, но все си мисля, че ставам или прекалено черногледа или прекалено оптимистична и това влияе на гадането. Затова съм склонна да дам на друг да нареди картите вместо мен, въпреки, че се побърквам като са в чужди ръце от страх да не им направят нещо. Относно пречистването ... най-лесното, за което съм чувала е да си оставиш колодата под възглавницата и да спиш така колкото се може по-често. Зареждат се с твоя енергия. Лошото е, че ще се събудите по-уморени, отколкото сте си легнали. 8) . Поздрави от мен на всички!
Аватар
ThunderGoddess
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 13 Ное 2008, 12:24
Местоположение: Олимп

Мнениеот venus » 17 Ное 2008, 18:08

ThunderGoddess написа:Случвало ми е е, примерно, като си гледам на себе си картите да изразят просто това, което аз искам да се случи или това, което аз си мисля, че ще се случи. Трябва да си човек с железни нерви наистина, за да потиснеш чувствата си, да погледнеш обективно на нещата, така че картите също да ги изразят обективно.

Специално при Таро чисто механичният акт на разбъркване на картите допринася в голяма степен за успокояването на ума и промяната на съзнанието. Когато питам за важен въпрос, винаги си отделям повече време и разбърквам картите продължително.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот ThunderGoddess » 19 Ное 2008, 07:44

При мен е обратното. Потискам чувствата и мислите си за момент, но докато бъркам, те нахлуват, заедно с мисли от рода на "Ох, дано да кажат еди какво си." И колкото повече бъркам, толкова по-зле става. :)
Memento mori
Аватар
ThunderGoddess
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 13 Ное 2008, 12:24
Местоположение: Олимп

Мнениеот n0angel0s » 19 Ное 2008, 20:33

мм, не давай на друг да ти пипа картите, щото според мен не само, че ще ти се наложи да ги преосветиш, но и може да ги убидиш.. тези, които се занимават с Таро знаят мого добре, че Тарото си има характер.. а картите свикнат ли с теб си е друго.. на мен са ми разказвали доста шокиращи истории, понеже някой си там е играл белот с Таро.. внимавай, пази си картите :)
ВсичкиС@Н0рмалниС@моА3нЕ!
Аватар
n0angel0s
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 233
Регистриран на: 08 Май 2007, 15:47

Мнениеот ThunderGoddess » 20 Ное 2008, 07:40

Да, вярно е, имат характер. Моето таро е разбиращо такова. Как да ти обясня ... няколко пъти бях сгазила лука като си бях гледала поредни два-три пъти за едно и също нещо. Казват, че тогава се сърдели и мислели, че не им вярвам, аз просто не можех да ги изтълкувам и не знаех, че не трябва да се прави така. Но те сякаш знаеха това, нямаше последствия, останаха ми верни. Oсвещаване не съм правила, не виждам смисъл, защото картите пак си казват истината и без него. А за белота ... определено не бих се осмелила.
Memento mori
Аватар
ThunderGoddess
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 13 Ное 2008, 12:24
Местоположение: Олимп

Мнениеот n0angel0s » 21 Ное 2008, 16:40

Доколкото знам също така картите са отражение на мислите ти..
ВсичкиС@Н0рмалниС@моА3нЕ!
Аватар
n0angel0s
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 233
Регистриран на: 08 Май 2007, 15:47

Мнениеот ThunderGoddess » 23 Ное 2008, 11:44

Е, именно. Ще се сърдят само ако им направиш нещо, което осъзнаваш, че е лошо.
Memento mori
Аватар
ThunderGoddess
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 13 Ное 2008, 12:24
Местоположение: Олимп

Мнениеот moon_dancer » 05 Мар 2009, 20:32

Днес се случи нещо ,което предизвика няколко въпроса в мен :) Докато бях на училище през едно от междучасията влезе едно по-голямо момиче.Не и обърнах внимание ,докато не седна на мястото на учителя и извади Ритуалното Таро на Златната Зора.Всички се скупчиха около нея и тя "гледаше" на всеки ,който поискаше. Ако не ме лъже паметта самата колода мина поне през 10 чифта ръце.Та въпросите ми са:
1.Това изобщо нормален начин ли е да се третират картите?
2.Какви последствия може да има за девойката ако тя се отнася така с колодата и едва ли не я смята за тесте обикновени карти?
I'm rain in your soul.
Аватар
moon_dancer
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 24
Регистриран на: 14 Юли 2008, 13:20
Местоположение: В лунното сияние.

Мнениеот Raya » 06 Мар 2009, 22:05

Картите дори и таро сами по себе си са само карти. От обикновено тесте карти също става таро, въпреки, че им липсва символиката, рисунките, т.н. Всеки потребител на таро третира колодата си както реши. Последствия...евентуално главоболие ако ги чисти, може би, а може би никакви. Таро-то 'работи' дори в ръцете на някой, който изобщо не знае за какво служат тези карти и си играе с тях. Някои уважават колодата си и я слагат в специално изработени калъфи, други не позволяват да се пипа от никой, освен от тях. Въпроса не е в самите карти, а в отношението на потребителя им от неговата запознатост или как е решил да се отнася с тях. Повече ми стана чудно това момиче като гледа на всички не се ли изморява след това?
тра-ла-ла...
Аватар
Raya
Модератор
 
Мнения: 96
Регистриран на: 06 Яну 2008, 15:54
Местоположение: Neverland

Мнениеот moon_dancer » 07 Мар 2009, 20:13

Поне не показваше признаци на умора. Гледаше на абсолютно всеки изявил желание и ми направи впечатление ,че на няколко момичета им гледа всеки ден ,защото по едно време им каза "Всичко е както беше вчера.".Може и да е била изморена ,но ако е така ,то значи го е прикривала умело.
I'm rain in your soul.
Аватар
moon_dancer
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 24
Регистриран на: 14 Юли 2008, 13:20
Местоположение: В лунното сияние.

Следваща

Назад към Таро за начинаещи. Въпроси и отговори.

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 6 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 6 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта