От къде да закупим карти Таро?

Тук задават въпросите си, начинаещите, които сега се запознавате с Таро и имат въпроси, на които искат да получат отговор.

Модератор: Cath

Мнениеот Cath » 22 Окт 2010, 11:55

Отговорът на този въпрос е елементарен - от книжарниците. Това е най-удобния вариант, тъй като обикновено има и книжка към предлаганите карти, която ще ви бъде много полезна. В повечето големи книжарници се предлагат различни колоди. Най-често те са "Колодата на А.Е.Уейт", "Ритуално таро на Златната зора", "Таро на търсещия", "Артурово таро", "Таро Друиди и Уика" и "Таро по Албрехт Дюрер". Ако искате някое таро от тези, задължително потърсете в книжарниците. При положение, че го няма в една от тях, проверете в друга - книжарници има!

Разбира се, съвсем е възможно да ви се прииска да си намерите други колоди карти. Тук вече идва на помощ интернет и съответно интернет магазините. Има няколко български сайта, които предлагат карти таро, но най-голямо е разнообразието в чуждите.

Няколко са основните неща, на които трябва да обърнете внимание при поръчката на тесте карти от интернет - цената на картите, размера на картите (по-евтините обикновено са доста малки) и цената на доставката. Преди самото закупуване, можете да разгледате как изглеждат картите от избраната от вас колода. Изключително полезен за тази цел е сайта:

http://taroteca.multiply.com/

Внимавайте, когато си взимате карти, за да не останете разочаровани в избора си!
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Kotentseto » 30 Окт 2010, 16:30

На мен си ми паднаха на сърце картите на Ленорман, но все пак се загледах.
Манга таро, бирено таро, Буда таро?
Сигурно съм луда, ама... има ли смисъл в тези колоди?
Розата е роза е роза...
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот Cath » 31 Окт 2010, 06:48

Има всякакви колоди, наистина всякакви. Особено забавляват тарото с гумените мечета и това със Супер Марио. Всичко е въпрос на вкус, доста от колодите, като тези, които споменах са направени не толкова, за да служат като гадателски средства, а по-скоро като едно намигване към таро. И въпреки, че на българския пазар широко се предлагат максимум 10 вида таро, то на запад нещата съвсем не стоят така. Нови колоди продължават да се правят. Много хора се занимават с колекциониране на таро колоди, именно заради многобразието им.

Картите на Ленорман са нещо малко по-различно от таро. Наистина има таро колоди базирани на картите на Ленорман, но до колкото знам самата колода на Ленорман е съставена върху основата на обикновеното тесте карти, като всяка карта има определен символ (мъж, жена, ключ, писмо и т.н.). Ето защо, ако ви е известна символиката лесно бихте огли да гадаете по Ленорманския модел с обикновени карти.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот valko » 31 Окт 2010, 12:34

Kotentseto написа:На мен си ми паднаха на сърце картите на Ленорман, но все пак се загледах.
Манга таро, бирено таро, Буда таро?
Сигурно съм луда, ама... има ли смисъл в тези колоди?


ленорман не е лош оракул за обща диагностика и за отношения, но освен самата карта трябва много да се внимава за техните съчетания. както например съчетание на луна и облаци може да означава скрито психическо заболяване при гадаене на здраве, а кула и книга означават перфектни способности към черната магия при гадаене на магическите способности на човека. Между другото обърнете внимание на астро-митологичното тесте на ленорман - струва си заниманието.

За определяне на тънкостите в една връзка най-добре да се ползва таро манара, пак е оракул.

За диагностика и прогнозиране на въздействия по-добре да се ползва друг оракул - таро на сенките (малко скъпичек е с цената около 100 еуро но си заслужава), но трябва много добре да се знае почти цялата митология и тънкостите в нея.

бе аз понякога гадая и с кибритените клечки :)
Не забравяйте, че карти са само като инструмент който допълва естественното ясновидство на човека който ги ползва.
Целунете ми чакрата!
Аватар
valko
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 97
Регистриран на: 18 Апр 2009, 08:29

Мнениеот Cath » 04 Ное 2010, 14:25

Няма как да не се съглася с valko,

valko написа: че картите са само като инструмент който допълва естественното ясновидство на човека който ги ползва.


Това е нещо, което всеки трябва да помни. Но малко се откъснахме от темата, за това ще ви помоля да продължим по нея. :)
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Cath » 05 Дек 2010, 16:16

Днес, посещавайки една книжарница, попаднах на следната новост:

http://enthusiast.bg/?p=516

А именно - карти таро с книжка. До тук нищо интересно, обаче тогава забелязвате факта, че авторката на книжката, както и художничката на колодата са българки icon_eusa_clap ! Мисля, че това е първата подобна колода за страната! И цената на комплекта също е прилична - около 20 лв! Зарадвах се, честно казано. Мисля да си направя подарък за Зимното слънцестоене!

В книжарницата забелязах и колоди, които не съм виждала до сега, така че гледайте добре и най-вече - питайте служителите на книжарниците без да се притеснявате!
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София


Назад към Таро за начинаещи. Въпроси и отговори.

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта