Как се гадае с 3 карти и тяхната подредба

Тук задават въпросите си, начинаещите, които сега се запознавате с Таро и имат въпроси, на които искат да получат отговор.

Модератор: Cath

Мнениеот koputo » 07 Юни 2014, 16:55

Здравейте , нов съм в форума и реших да си закупя карти таро .Гледам тук има доста изписано за тях , за подредбата им и видове гледане ,но не виждам никъде с 3 карти .Въпросът ми е точно как става ? Колко пъти се бъркат и се цепят ? Как да изтегли човек и след като изтегли човек тези 3 карти разбъркават ли се или ... и как се подреждат 3те карти от ляво на дясно , от дясно на ляво ? И като се откриват как пак се откеиават от дясно на ляво, от ляво надясно? Те са ми свързани въпросите ,досега съм нямал досег с картите и ще ми е интересно да науча . :)
Аватар
koputo
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Юни 2014, 17:18

Мнениеот Wizard » 07 Юни 2014, 21:32

Всичко е строго индивидуално. Ако смяташ да започнеш да изучаваш Таро, по-добре провери за книги в езотеричната част на всяка една книжарница. Всичко е описано в тях, кое и как става.
Таро не обича много да се "меша", както например картите за бридж-белот :wink:
Раздаваш от ляво на дясно и картите се обръщат пак последователно - от ляво на дясно. Първа карта Минало; Средна карта Настояще; Трета карта Бъдеще.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот avalance » 07 Юни 2014, 22:44

Ами то трябва да се почете малко с всяка колода си има и описание кое как се прави и всеки си намира своя начин има и други неща които трябва да се направят преди да "размяташ" картите като освещаване например ако не ти се занимава можеш да пробваш я с боб я с леща :mrgreen:
Аватар
avalance
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 108
Регистриран на: 10 Окт 2007, 16:10

Мнениеот Cath » 28 Авг 2014, 12:18

Здравей koputo,

преместих темата ти в подсекцията на форума "Таро за начинаещи. Въпроси и отговори", тъй като това място е по-подходящо за нея.

Wizard добре ти е отговорил, но с три карти можеш да гадаеш и по други начини. Също така аз например обичам да бъркам картите толкова дълго, колкото смятам, че е нужно. Не се страхувам, че ще ги "пребъркам" :roll: Отношението към картите е строго индивидуално и това, което работи за един може да е катастрофално за друг. Можеш да разбъркаш картите и да изтеглиш последователно трите най-горни карти или да ги разпръснеш и да избереш три случайни карти. Подреждат се по реда на изтегляне:

1 2 3

Обикновено става въпрос за миналото (1) имащо отношение към ситуацията, настоящето (2) свързано с нея и бъдещото развитие (3). Но с три карти може да се прави гадание имащо и съвсем различно значение - например: проблем (1), коментар към проблема (2) и какво да се прави (3). Наистина няма особени ограничения.

Можеш да видиш темата "Подредби подходящи за начинаещи" viewtopic.php?f=74&t=5278
Както и темата, посветена на таз въпросната подредба с три карти "Подредба Минало, Настояще, Бъдеще" viewtopic.php?f=35&t=5255

Можеш и да разгледаш по-подробно в подфорума за начинаещи, като лично аз ти препоръчвам темата "Как да започнем с Таро?" viewtopic.php?f=74&t=5277 където ще се радвам да видя и твои мнения.

Успех!
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София


Назад към Таро за начинаещи. Въпроси и отговори.

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта