Талисмани/амулети - въпрос

Въпрос, на който искате да получите отговор, но не виждате подходящ раздел за него, задавайте го Тук!

Модератор: Nemezius

Назад към Въпроси

Мнениеот Lucky » 10 Юни 2010, 09:37

Здравейте,
първо поздравления за интересния форум. Интересно ми е да чета подобна литература, но нямам намерение да се занимавам с магия, просто не се чувствам готов за подобна стъпка. Това за мен. Прочетох статиите в раздела за талисманите и ми стана ясно следното нещо - талисманът фактически е предмет, изработен в определен ден и час от определен материал, който трябва да бъде зареден както е посочено в статиите, когато се прави за мен примерно - да си напиша инициалите, рождена дата и т.н. това ми е ясно.
1. Защо тогава има кабалистичен, соломонов, византийски и т.н. - за всички зареждането е едно и също и целта им е да ми "изпълнят желанието", най-грубо казано, да акумулират енергия. По тази логика мога да си заредя най-обикновено парченце дърво с моите данни... (между другото не ми показва снимките на първите описани талисмани).
2. Въпросният талисман като се зареди с моята енергия не е ли един вид създаване на егрегор - да черпи енергия от мен. Ако не е така откъде тогава идва енергията, за да е ефикасен? Не може ли да се зареди с енергия отвън, която да ми се предаде вече на мен? Ако да - как става, бях чел нещо за магнетит, но става ли с всеки талисман и какъв точно е ритуала? Имам предвид примерно древните племена са вярвали, че ако пиеш кръвта на убитото животно, или носиш части от него, ти придобиваш определени негови качества. Ако се инвокира дух да зареди/освети талисмана, какво ще иска той и откъде да знам дали това конкретно е духът, който трябва да се появи?
3. Заешкото краче пише че трябва да е от отсрелян на пълнолуние заек, който е убит от кривоглед ловец - т.е. да си е чист късмет и трябва да е подарено, а не да си го направя за мен. Бихте ли ми обяснили разликата - защо едното се прави за теб, а другото се подарява, за да има ефект? По тази логика ако си купя талисман от някоя гледачка по интернет, ще бъде ли той зареден и да очаквам ли резултати?
4. Интересувам се конкретно от талисмана от прилеп. Имам си наум откъде да намеря подобна гадинка и смятам да жертвам една в името на каузата. Пише че това е много мощен талисман и периодично трябва да се зарежда с определени билки по определено време. Бихте ли ми дали пълна информация КАК, ОТ КАКВО ТОЧНО И КОГА СЕ ПРАВИ, защото намирам инфо само за какво се използва. Също и как се зарежда да ми кажете.
5. Каква е разликата м/у талисман, амулет, муска. Ясно е че и трите са енергийни източници, но кое е най-ефикасното за привличане на нещо, а не за защита примерно?
6. Много ще съм благодарен, ако някой ми даде линк за Големият печат на Соломон в пдф формат на български, имам я на английски ама нещо ми куца превода :)

Благодаря предварително!
Аватар
Lucky
 
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Юни 2010, 19:18

Мнениеот rain » 10 Юни 2010, 13:41

1. По същата логика можем да се запитаме защо има европейска, азиатска, арабска и пр. култура?
Тоест колкото различни народности, култури и традиции съществуват, респективно толкова ще е и
многообразието от различни вери, практики, ритуали и въобще магическа обредност. Съответно
изработването и освещаването на даден предмет с магически функции (амулет, талисман и т.н.)
не е и няма как да бъде еднакво. Прост пример, не може да изписваш арабска муска или еврейска
мезуза, а да ги освещаваш с будистки мантри и молитви.

2. Тези модерни глупости за акумулатори и не знам си какво от измислени книжки няма да ги
коментирам, но въпросът въобще за правилно приготвяне или т.нар. зареждане на даден талисман е
комплексен и еднозначен отговор трудно ще се даде. С няколко думи, например талисман за защита
може да разчита на предпазните свойствата придавани на определени билки и корени, събрани и
приготвени по определен начин, талисман за любов с кичур коса от любимия или друг подобен с
кост от мъртвец действащи на принципа на подобното привлича подобното и т.н. и т.н. Информация
за различните ритуални практики, амулетите и талисманите в различните народности и култури може
да се намери както и в интернет (в този форум също има писано по въпроса), така и в специализираната
литература.

3. Това за заешкото краче и кривогледия ловец тепърва го чувам, изглежда е поредната градска легенда,
но за него съществуват десетки такива, така че коментарът е излишен. За купения от врачки талисман от
интернет, особено от България не знам дали въобще е нужно да се говори за масовата шарлатания и
търговията с човешката наивност, глупост и най-вече дезинформираност, но често се случва чак когато
някой се опари тогава да го проумее.

4. Те много работи могат да ги изкарат много "мощни", но само на приказки всичко може. Конкретно за
крилото от прилеп, отдавна ми е писнало от спекулацията с родните ни практики, особено от едни индивиди,
но ще си запазя коментара. Общо взето няма някаква дълбока тайна, но ако си в състояние да уловиш
прилепа и да го заколиш със сребърна пара на пълнолуние, мисля че ще си спестиш 50-то лева.

5. Енергийни източници, направо звучи, като ни спре токът и директно да се закачим и захранваме от тях?!
За въпроса, разликата е относителна, като синоними могат да значат едно и също, но като ритуален
предмет и дори като материален носител са различни. Например под арабска муска най-често се разбира
изписан лист с цитат от Корана сгънат и носен от човека. Талисман или амулет може да бъде от четирилистна
детилина до торбичка с билки и корени или метална плочка с кабалистичен печат и т.н. Независимо, че в
съвремието не се прави особена разлика между амулет и талисман, за амулета може да се каже, че се използва
предимно за защита или предмети с апотропейни функции (пример за такива са синьото око назар, ръката на
Фатима, дори и разпятието при християните). Разпространено е и схващането, че докато талисманът служи за
привличане, амулетът е за отблъскване, но това е до зависи. В тази връзка на българския книжен пазар може
да се намери книгата "Амулети и талисмани" на М. Г. Уиплър, не е от най-удачните четива, но за общo информация
и запознаване е достатъчно полезна.

Ето и нагледна илюстрация с амулети и талисмани (изглеждат ми западно или северно африкански):
Изображение

А това е снимка на разгъната арабска муска:
Изображение

6. Имаш предвид Големият Ключ на Соломон и в електронен вид на българския я няма, но тук има
преведена информация: http://www.magicgatebg.com/MG/component ... Itemid,43/
модератор цербер
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот Nemezius » 10 Юни 2010, 15:22

Е, аз пък съм и с "модерните" практики, така че ще да внеса някои обяснения тогава.
Като за начало:
"Каква е разликата м/у талисман, амулет, муска"
Талисманът е зареден, програмиран за дадено въздействие предмет.
Амулет- талисман със защитна цел.
Муска- най-грубо казано, талисман от арабските традиции.
И НЕ- никое от трите не е "енергоизточник". Може да се използват за трансмитери(най-често за това се използват кристали), но до там.

"Въпросният талисман като се зареди с моята енергия не е ли един вид създаване на егрегор - да черпи енергия от мен"
Не- егрегор е нещо коренно различно- най-просто казано, колективна мисловна форма, създадена и подържана от повече от едно съзнание. Енергията при създаване на талисман се влага, обикновено, еднократно- при създаването му. Последващите "зареждания" са опционални, като има вариант да се вържат към външни потоци. Като цяло, грешка при такива практики е акумулирането, събирането на енергия; вместо това, и много по-практично, е да се остави енергията да протича, вместо да се събира.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот SoFarAway » 10 Юни 2010, 15:58

А, според някои
Талисманът, се изработва от някой за някого, с дадена цел, от даден материал с определените му там символи знаци печати и т.н. , след което се енергетизира.
Амулетът е даден предмет или комбинация от предмети с природен произход, при което нямаме обработка от страна на мага или и да има е минимална за да не се нарушат свойствата му , но енергитизирането от "занаятчията" отсъства, защото предмета си е енергетизиран естествено от майката природа и се използва с дадена цел пак, като повечето неща в живота :D
а според някои, можело и амулет да се прави но амулетите се правели при намаляща луна а талисманите при растяща , за мен разлика между двете няма, все пълни празното пространство из джеба ми :)
SoFarAway
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 84
Регистриран на: 22 Юни 2009, 16:34
Местоположение: Бургас

Мнениеот tanarel » 10 Юни 2010, 16:13

Изображение
Аз използвам комбинацията Феху, Ингиз и Лагуз руни написани
във триизмерен вид - демек не само чертички, начертани както
се конструира сигел, плюс боята им - тази комбинация е много
мощна магия, а веднъж нарисувани те си действат даже и да
неможете да освободите силата на талисмана правилно .
Do what thou wilt.
Аватар
tanarel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 146
Регистриран на: 23 Дек 2006, 11:12

Мнениеот Lucky » 10 Юни 2010, 17:38

Ок, благодаря за отговорите.
Така, стана ми ясно че въпросният талисман не черпи енергия от мен, настройва се и има за цел да ми служи вярно. Т.е. - като искам здраве, си правя талисман, който да съдържа знаци, които привличат здраве, настройвам го по посочения начин. Т.е. - той не акумулира енергия, а е проводник на такава.
Това за заколването на милата животинка със сребърна/златна пара го знам, не знаех че трябва да е по пълнолуние, но кога се прави - кой ден, кои часове, с кои билки се зарежда, кои части от прилепа се слагат, има ли ритуал за освещаване, да не отиде животинката напразно, не ме разбирайте погрешно не съм някакъв природозащитник или нещо от сорта, но не искам да убивам на вятъра ей така просто. Някой правил ли е подобен талисман да сподели опит?
Немезиус, какво се разбира под "дадено въздействие" - аз не искам да въздействам на който и да било, примерно искам да привлека пари - какъв талисман трябва да си направя? Ясно м ие че като го направя няма да завалят отгоре долари и евро, но си мисля че може да се постигне ефект примерно за намиране на по-добра работа и т.н.
А споделете дали наистина има ефект от тези талисмани, които се правят, за да се постигне нещо, а не за защита или всичко е "бошлаф", споделете вашия опит, ако имате такъв.
А и последно - видях линка с печатите на Соломон, но няма инфо, кой кога се прави - ден, час, как се прави - ритуала да се опише, материала, как се инвокира духа/зарежда, конкретно от Ел Шаддай се интересувам...
Аватар
Lucky
 
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Юни 2010, 19:18

Мнениеот rain » 10 Юни 2010, 19:07

Хиляда въпроси... защо не каза направо, че искаш някой да те научи как да направиш
конкретен талисман и проблемът да изчезне? Но не е толкова лесно. За крилото от прилеп
няма да дам повече информация, но по-скоро се използва за привличане на любов. За
пари има давани достатъчно ритуали във форума, можеш да използваш подобни, но трябва
да си далеч от мисълта, че всичко опира само до рецептата и веднага ще проработи.
Разбира се в опитни ръце няма причина да не работи. Конкретно на въпроса дали има
ефект, ако нямаше такъв подобни неща нямаше и да се правят в продължение на
хилядолетия, но съвсем друг е въпросът как и какво точно се прави и как работи.
модератор цербер
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот Lord Voldemor » 10 Юни 2010, 21:12

Ще допълня един аспект засегнат от Немезеус-при придобиването на амулет/талисман не се създава егрегор,който да черпи от теб-но друг е въпроса,че когато човек използва въпросният предмет,той попада под определено егрегорично въздействие-тя и самата енергия приведена и насочена към действие не може да се вземе от нищото.
Интересно е да се знае,че амулет/талисман се задържа у приносителя докато той има нужда от него.Н-р в моят случай винаги се е случвало да загубя въпросния предмет на силата,след като предзнаначението му се изпълни.Човек не трябва да остава зависим (предимно на психологическо ниво) от такива вещи.
Препоръчвам на всеки Пръстенът от Атлантида-много мощно средство,има универсално въздействие(освен вирусни болести).
Много важно е да спазва правилото за месторождението-ако си роден на БГ територия,то най-добре е да се изработи именно български талисман/амулет-африканският такъв няма да е толкова успешен н-р в/у европеец.
Е,по последното няма да споря с хаотиците(щото и аз спадам в някои методи към тях :) ).
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Nemezius » 11 Юни 2010, 09:07

Lucky написа:Немезиус, какво се разбира под "дадено въздействие" - аз не искам да въздействам на който и да било, примерно искам да привлека пари - какъв талисман трябва да си направя? Ясно м ие че като го направя няма да завалят отгоре долари и евро, но си мисля че може да се постигне ефект примерно за намиране на по-добра работа и т.н.
А споделете дали наистина има ефект от тези талисмани, които се правят, за да се постигне нещо, а не за защита или всичко е "бошлаф", споделете вашия опит, ако имате такъв.
А и последно - видях линка с печатите на Соломон, но няма инфо, кой кога се прави - ден, час, как се прави - ритуала да се опише, материала, как се инвокира духа/зарежда, конкретно от Ел Шаддай се интересувам...


:) Разбирай всякакво въздействие. С изработането на талисмана ти, ако не успешно, то поне се опитваш, да въздействаш на реала за изпълнение на целта ти, нали? Е, пробваш се да въздействаш на вселената- ето това е въздействие. Надявам се така да е по-ясно :)
Печатите там, както виждаш, са разделени на планети, така че изработването се прави в ден и час на съответната планета(таблици с планетарните часове- под път и над път, особено ако питаш "бай Гошо", познат още като Google). И да, има си точна ритуална схема за зареждане на кабалистични талисмани- или се хващаш с Кабала, или най-малкото мога да ти препоръчам втората книга от "Съвременна магия" на Д.М.Крейг, където е доста добре описано стъпка по стъпка как се зареждат каналистичните талисмани/амулети.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum


Назад към Въпроси

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 9 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 9 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта