Големият ключ на Соломон.

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Назад към Демонология

Мнениеот Darkss » 14 Юни 2022, 03:26

Та..купих си книгата "The greater key of Solomon" Преди около година.В нея са изписани имена на демони и божества,с които е работел цар Соломон за да постигне целите си. В книгата реално има много много информация относно фази на луната,начини за евокация ако не ме лъже паметта,как да се опражняват разни ритуали и т.н. В другата книга "Малкия ключ на Соломон" са сигилите,имената и заклинанията за призоваване на демоните,до колкото знам. Ще го карам на кратко..Книгата ми се струва меко казано глупава.Първите 50тина страници те убеждават в това колко много трябва да вярваш в бог за да можеш да практикуваш ритуалите и супер много препратки към библията и т.н. Според мен не си заслужава да се чете.Ако исках да си купя библията,щях да си купя библията... :roll:
Обмислях да си взема Некрономикона,защото съм чувал доста позитивни (както и негативни,разбира се) отзиви. Никога не съм практикувал магия,освен прогонващи ритуали,защото имах дух в къщата,когато бях малък (не мисля и да практикувам,просто от интерес чета демонология).
Предложете ми някоя друга книга,която според вас си струва и обяснете защо,моля.Може да споделите и някое преживяване,ако има такова. Благодаря и хубав ден!
We are that we are!
Аватар
Darkss
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 49
Регистриран на: 18 Юли 2014, 19:00
Местоположение: Лом,България

Мнениеот Lustre4108 » 14 Юни 2022, 17:47

И на друго място тук го бях постнал, но препоръчвам този блог и предлаганите книги, ако искаш:

Gallery Of Magic

Има книги за призоваване на ангели и демони, имам усещането че зад всички тях стои един и същи автор. Ритуалите не приличат на нищо, което да ми е познато до момента, но мога да споделя едно: не са ме разочаровали въобще, нещо повече, през тежките за мен 2019, 2020, 2021 те ми дадоха много от ключовете за решавне на съдбоносни (и меко казано кризисни моменти). Ако искаш, пиши на лични, мога да ти ги изпратя PDF-ите по някакъв начин на мейл или месенджър, но ще ти свършат повече работа, ако си ги купиш като физически книги, защото за да призовеш ангел, същество или дори да направиш някой ритуал(я за защита, я за нещо позитивно или за проклятие), ти трябва самата книга, в някои случаи да принтираш и ламинираш една диаграма(това се отнася за 72 Angels of Magic на Damon Brand). Въобще, тия книги са идеални за заети хора като нас. Няма ги и тези набожни глупости, които дразнят в старите гримуари, пък и доста съвременни системи. А и най-важното: в този тип книги отричат нелепи вярвания от сорта на "ако направиш нещо лошо, ще ти се върне тройно" или "за всяко изпълнено желание ще трябва да платиш" и прочие теософски идиотщини.

Що се касае до Малък и Голям ключ на Соломон, авторът Дамон Бранд казва, че повечето гримуари и немалко съвременни системи съдържат толкова много нелепи изисквания и реквизити(дрехи като за оперна певица, олтари, магически инструменти, нелепи формули) именно за да те откажат от магията.

Що се касае до Некрономикон, системите не са лоши, но отново са силно обвързващи. Занимавал съм се много отдавна и, поне засега, не мисля да се завръщам към тях.
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16

Мнениеот Darkss » 26 Юни 2022, 18:35

Lustre4108 написа:И на друго място тук го бях постнал, но препоръчвам този блог и предлаганите книги, ако искаш:

Gallery Of Magic

Има книги за призоваване на ангели и демони, имам усещането че зад всички тях стои един и същи автор. Ритуалите не приличат на нищо, което да ми е познато до момента, но мога да споделя едно: не са ме разочаровали въобще, нещо повече, през тежките за мен 2019, 2020, 2021 те ми дадоха много от ключовете за решавне на съдбоносни (и меко казано кризисни моменти). Ако искаш, пиши на лични, мога да ти ги изпратя PDF-ите по някакъв начин на мейл или месенджър, но ще ти свършат повече работа, ако си ги купиш като физически книги, защото за да призовеш ангел, същество или дори да направиш някой ритуал(я за защита, я за нещо позитивно или за проклятие), ти трябва самата книга, в някои случаи да принтираш и ламинираш една диаграма(това се отнася за 72 Angels of Magic на Damon Brand). Въобще, тия книги са идеални за заети хора като нас. Няма ги и тези набожни глупости, които дразнят в старите гримуари, пък и доста съвременни системи. А и най-важното: в този тип книги отричат нелепи вярвания от сорта на "ако направиш нещо лошо, ще ти се върне тройно" или "за всяко изпълнено желание ще трябва да платиш" и прочие теософски идиотщини.

Що се касае до Малък и Голям ключ на Соломон, авторът Дамон Бранд казва, че повечето гримуари и немалко съвременни системи съдържат толкова много нелепи изисквания и реквизити(дрехи като за оперна певица, олтари, магически инструменти, нелепи формули) именно за да те откажат от магията.

Що се касае до Некрономикон, системите не са лоши, но отново са силно обвързващи. Занимавал съм се много отдавна и, поне засега, не мисля да се завръщам към тях.



Прекрасна информация,благодаря! Ще хвърля око още сега.
We are that we are!
Аватар
Darkss
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 49
Регистриран на: 18 Юли 2014, 19:00
Местоположение: Лом,България


Назад към Демонология

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта