Нужда от учител ...

Място за теми, които са извън магията, флууд, спам и всичко, което Вещицата ще изхвърли в кофата си за смет...

Мнениеот Fire_boy » 04 Окт 2007, 14:12

Колкото и книги да четеш, колкото и в интернет да се ровиш сичко едва ли е написано.Иначе до ся всички щяха да са магиосници и да правят магии и ритуали наляво и надясно.Това е лично мое мнение . Търся учител или група към която мога да започна обучение.Ако има такива колкото и да не ми се вярва да пишат лично саобщение защото наистина ми е интересна магията и имам голямо желание да я разбера. :roll: :?
Аватар
Fire_boy
 
Мнения: 7
Регистриран на: 24 Сеп 2007, 12:38

Мнениеот Moon_kid » 04 Окт 2007, 16:51

Хмм и аз искам учител ама нямаааа или поне не мисля че има някой в моя град...
Аватар
Moon_kid
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 10 Авг 2007, 05:46

Мнениеот B-L-O-T » 04 Окт 2007, 17:04

Тези които се наемат с това бреме искат пари . Иначе никой няма да отделя толкова време за някой непознат човек без пари . Нормално е .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот BeLLe » 04 Окт 2007, 21:25

ами я кажете информативно кой колко иска....
Dare to Dream...
Аватар
BeLLe
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 102
Регистриран на: 13 Юни 2006, 18:16

Мнениеот DarkAngel666 » 04 Окт 2007, 22:04

BLOT, аз пък познавам един учител, който не приема пари... нарича се "практика". Воденето на дневник спомага действието му.
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот FireSun's Viking » 04 Окт 2007, 23:18

Ако се хванете вие - примерно четиримата и обменяте опит -
Защо са ви учители ?
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот B-L-O-T » 05 Окт 2007, 06:23

BeLLe - Ти от къде знаеш кой какво може да предложи ? Пиши на уизарда . Той се занимава със сделки от този тип . Мога да те свържа с още хора но не мога да напиша имената им защото ще ме баннат :)

Викинга дава едно много приятно решение на проблема ти .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот BeLLe » 05 Окт 2007, 10:07

Блот... В интерес на истината въпроса ми беше зададен от чисто любопитство. Никога не бих давала пари за подобни неща,тъй като наистина не знам кой какво може да ми предложи. Моят чичо е много навътре с нещата , но винаги като го питам за нещо той ми казва по малко... обикновено ходя за справка при него , но лошото е ,че го виждам прекалено рядко ... ехх :roll:
Да... на викинга предложението ми хареса, но дали ще се получи само със писане във форума?
Аватар
BeLLe
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 102
Регистриран на: 13 Юни 2006, 18:16

Мнениеот FireSun's Viking » 05 Окт 2007, 11:07

Не сте малки, има скайпове, може да си се срещате. Ако сте толкова заинтересовани има срещи на МГ - ако не сте от градът където се провжедат може да дойдете само за нея... Вече се стига до колко сте заинтересовани от даденото нещо...
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот demonic » 05 Окт 2007, 11:30

не мога да разбера за какво са ви учители за да ви дават всичко на готово ли според мен ако имате достатъчното желание и сами можете да се оправите стига да сте постоянни както казаха вече практиката е най-добрия учител
QUOT ME NUTRIT ME DESTRUIТ
Аватар
demonic
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 379
Регистриран на: 01 Юли 2007, 20:17
Местоположение: sofia

Мнениеот Марио » 05 Окт 2007, 14:30

Самото присъствие на "учителя" може да издигне "ученика" до равнището на "учетеля" само дори ако си стоят един до друг на по чашка черен чай. laughing1
Няма нищо дадено наготово, а някои неща колкото и да си практикуваш и да опитваш не могат да бъдат вкусени. Как ще вкусиш от сладостта на някоя специфична медитация, ако никога не си го правил. Да имаш под ръка човек, който го е правел и да те преведе през медитацията е супер.

Но както се казва, учителят сам намира ученика, когато е готов.
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Arhimikus » 06 Окт 2007, 13:44

Браво Марио, браво Блот, браво Демоник, браво Викинг. Няма да повтарям мнения, защото мисля, че с това темата е изчерпана.
Само едно предупреждение към искащите учители: Внимавайте с кого и какво се забърквате! Проучете в детайли предварително човекът/групата с която ще се свържете и след това действайте. Не всички се водят по Пътя на Дясната ръка!
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот Nemezius » 06 Окт 2007, 16:01

Архи, също като теб не смятам просто да напиша едно "сигласен съм с горепосоченото", но искма да подчертая нещо друго по темата:

demonic написа:не мога да разбера за какво са ви учители за да ви дават всичко на готово ли


Демоник, а защо си мислиш че всеки учител дава всичко наготово?! Да, някои го правят... други просто те навеждам малко или много в дадена посока на мисли за да стигнеш сама до отговорите на въпросите си... въпрос на методология, както и да го погледнеш. Ако дадеш всичко "сдъвкано" и да остане сао да се преглътне- това просто не е подходящо обучение. По-добрият вариант, по мое мнение, е да "сриташ задника" на ученика(извинявам се за грубия израз, но си е точно така, макар и в преносен смисъл) като го наведеш на правилната посока на мислене, дадеш му 1-2 малки жокера и след това го оставиш сам да си блъска главата докато стигне до целта- така са ме учили и мен, така съм "давал жокери" и аз, когато са ми сикали съвет.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Poison » 07 Окт 2007, 08:43

Заблуда е че някой може да намери учител по обяви и такива. Обществата и тези дето могат си избират учениците. Това са избраници. Масоните предлагат някой нов член на тайните си сбирки. Ковъните не допускат дори наблюдатели освен точния брой участници. Това е.
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот DarkAngel666 » 07 Окт 2007, 08:58

Дон Хуан е казал нещо много приятно по повод "пътищата"...

Масоните НЕ СЕ ЗАНИМАВАТ С ОКУЛТИЗЪМ. Тяхното е по- скоро мистицизъм, най- често проявяващ се със символика и огромни тонове философия.
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот EliKarim » 07 Окт 2007, 16:26

Не бих го казала точно така. Все пак това е тайно общество, а такива са наричани често "езотерични", "херметически", "езотерически" и "окултни". Вярно е че пазят мистицизмът на едно учение, което е толкова древно, че изворите му се губят в предисторическите времена.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Lanukio » 09 Окт 2007, 10:22

Не мислех да участвам в темата, но прочетох нещо, което ме накара да се замисля. Да си намериш учител не е чак толкова трудно, но се явяват няколко проблема. Първо, че учителя идва когато ученика е готов е абсолютно вярно. Обаче...когато нямаш учител ти се съревноваваш с най-силния си противник, а именно себе си. Как? Много просто- чуваш, прочиташ или научаваш нещо, но не си сигурен дали това е истина или не е само поредната заблуда или частно разбиране на даден човек. Тогава идва Съмнението-ако питате мен най-добрия приятел. Трябва сам да отсееш кое е истина и кое заблуда, кое са празни приказки и придаване на важност и кое си е точно така, а това според мен и най-вече това, че сам трябва да се справиш отваря ума. Започваш да мислиш и започваш да подлагаш собствените си разбирания под въпрос, което премахва много ограничения и разбира се създава нови, които също да премахваш когато си готов. Друго нещо- един човек може да те научи само на това, което знае, той винаги ще е обременен от своите разбирания, заблуди и ограничения и освен ако не се появи някой равностоен на някой бог или пророк нямаш гаранция, че тоя 'учител' не те обърква. Може и да звучи тъпо, но винаги съм мислела, че това от което имаш нужда идва при теб. Например много искаш да се занимаваш да кажем с астрална проекция, но отначало нямаш нито информация, нито някой иска да те насочи. Разхождаш се из града и влизаш в книжарница да си купиш...моливи (обичам моливи, не ми се смейте :mrgreen: ) и става така, че виждаш някаква книга за астрална проекция, викаш си няма да я взема, защото сигурно е пълна боза, ама нещото в главата ти...или по-точно в теб самия ти казва 'Айде бе купи си я.' и ти се набутваш с някакви пари и си я купуваш. Може да седи във вас година-две-три-пет, но в един момент ( а тоя момент винаги е точно когато си готов да се заемеш с даденото нещо, с което желаеш) отваряш книгата и я изчиташ на един дъх. После обаче изцяло от теб зависи дали ще опиташ на Практика нещата написани вътре. И тук идва най-добрата приятелка- старата Практика. Как? Много просто-много хора никога не се стараят да приложат на практика прочетеното и най-вече тези, които имат огромното желание да се научат. Откъде знам? Много ясно-от личен опит. Трябваха ми години, за да се сетя, че това което искам ще стане само ако се захвана с него. В момента обаче когато си готов се захващаш и то вече не е бреме, а приятно и адски интересно занимание най-често с бързи резултати. Още нещо-не можеш да се научиш на нещо преди да си готов да го осъзнаеш. Не казвам разбереш, защото разбирането е долу-горе лесно, но осъзнаването...това е друга тема. Може да разбереш една идея, но тя започва да се проявява в живота ти едва когато я осъзнаеш. Много хора могат да те хванат под ръчичка и да ти напълнят кратунката с всички възможни мощни магически техники, обаче знаеш ли какво ще осъзнаеш от тях-ами почти нищо и ще ходиш да плачеш, че не действало. Може да се опитваш хиляди пъти и пак да не подейства, обаче в един момент нещата се наместват, а може би ти израстваш духовно и психически и започваш да ги чаткаш нещата. Затова магията се учи цял живот-просто за някои неща, които ти се иска да ги можеш на 20 няма да успееш да ги направиш докато не станеш примерно на 56. Разбира се има изключения, но ако ти си от изключенията ще го усетиш като например в един момент на 'отключване' (което може да е най-обикновенна ежедневна случка или шамар зад врата :wink: ) и след това започваш да напредваш адски бързо и да усвояваш адски лесно. Има и начини да ускориш процеса разбира се, но това всеки преценява сам за себе си.
Само да добавя, че дори и 'учителя' да е бог или пророк пак не е добре да му се връзваш на 100%, а и прохождащите в магията са склонни да вярват на каквото им кажеш, което е проблем за тях самите. Така лесно се поддават на манипулации и лесно се объркват, могат да бъдат използвани за какво ли не от кой ли не. Да бе, още съм на мнение, че хората са добри същества склонни да помагат, но да не говорим за хората.

Извинете, че съм толкова многословна, но явно за обяснения ми трябват много думи :mrgreen:
В тези два реда
няма нищо умно.
Аватар
Lanukio
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 201
Регистриран на: 24 Май 2007, 00:07

Мнениеот DarkAngel666 » 10 Окт 2007, 16:08

EliKarim написа:Не бих го казала точно така. Все пак това е тайно общество, а такива са наричани често "езотерични", "херметически", "езотерически" и "окултни". Вярно е че пазят мистицизмът на едно учение, което е толкова древно, че изворите му се губят в предисторическите времена.


Щом казваш :roll: ... (пък и това доста липсва в някои български ложи).
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот Lunohod » 11 Окт 2007, 19:44

Тайните общества може да са доста запознати с мистериите, но това е преди всичко тайна. Те не са медал, с който да се кичиш и не са някакъв пост, с който просто може да се уредиш. Противоречи на самата идея на тайните общества. Когато някой се сблъска с големите посвещения, наистина би предпочел да умре, вместо да ги съобщава наляво и надясно. Тайно си означава тайно по редица причини. Това е преди всичко отговорност и огромен товар, не е нещо което се споделя с който дойде. Друг е въпроса, че има разни общества, които рекламират някаква тайнственост с високопарни названия и фойерверки. Трябва ли да си говорим за рекламите?

По въпроса за учителите, не разбирам как човек си представя, че това е нещо като обществената среднообразователна система и някой седи и го чака с дълга да го учи. Даже и в тази система не всички минават изпитите и не записват желаната специалност. Като си говорим за обучение в такива области, каквито са магията и окултното, за тях пък съвсем никой не е длъжен никого да учи. Споделянето и намирането на учител става по съвсем различен принцип, както беше казано, когато човек е готов. Желанието или това, че някой има високо мнение за себе си и си мисли, че го заслужава са крайно недостатъчни.
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот DarkAngel666 » 11 Окт 2007, 20:56

Lunohod написа:Тайните общества може да са доста запознати с мистериите, но това е преди всичко тайна. Те не са медал, с който да се кичиш и не са някакъв пост, с който просто може да се уредиш. Противоречи на самата идея на тайните общества. Когато някой се сблъска с големите посвещения, наистина би предпочел да умре, вместо да ги съобщава наляво и надясно. Тайно си означава тайно по редица причини. Това е преди всичко отговорност и огромен товар, не е нещо което се споделя с който дойде. Друг е въпроса, че има разни общества, които рекламират някаква тайнственост с високопарни названия и фойерверки. Трябва ли да си говорим за рекламите?


Лекичко...... никой, освен член на тайно общество, не бива да знае за съществуването на такова. А масоните нямат кой знае какви тайни...
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Следваща

Назад към Recycle Bin

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта